Technika uważności w chorobie psychicznej, czy warto?

Czy technika uważności w chorobie psychicznej jest warta uwagi? 

Jak Ty ogarniasz swoją chorobę psychiczną? Akceptujesz ją, czy tylko ciągle na nią narzekasz? Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne? Czy skupianie się na chorobie czy praca nad nią, aby mieć wyniki? 

Czym jest technika uważności w chorobie psychicznej? 

Technika uważności to skupianie się na chwili obecnej, na teraźniejszości i nie poddawanie ocenie swoich myśli, które przychodzą Ci na myśl w danym momencie. To wydaje się bardzo łatwe, ale jest mega trudne i wymaga wiele pracy nad tym! Zastanów się nad tym, jak Ty możesz wykorzystać technikę uważności? Jak to może Ci pomóc w działaniu i pracowaniu nad chorobą? Na pewno to pomaga, ale trzeba nad tym poświęcić dużo czasu na początek. Czy to dla Ciebie? W sumie to dla każdego, kto chce zacząć doceniać to, co jest teraz. Nawet dla zdrowej osoby może to przynieść korzyści. Zastanów się, czy nie chciałbyś tego spróbować? Dla mnie praca nad uważnością jest bardzo ciężko, bo często bujam w obłokach lub w przeszłości… Pracuje się nad tym bardzo ciężko w schizofrenii. Bo choroba powoduje, że wiele rzeczy wydaje się trudne, jak wychodzenie z domu. I wtedy działanie z uważnością nic nie daje. Z mojego doświadczenia wiem, że jak czuje się duży stres i lęk to praca nad uważnością jest trudne, bo skupia się na negatywnych emocjach. 


To mega trudne działać z uważnością, ale nie można się poddawać. Często się o tym zapomina… ale nie ma co się poddawać. Uważność na pewno pomaga, gdy działa się w swoich pasjach. Wtedy można skupić się na działaniu i nie myśli się aż tyle! Ale tego trzeba się nauczyć. Nauka uwagi na chwili obecnej jest bardzo ciężka na początku i gdy ma się za dużo czasu. Wtedy do myśli przychodzi wiele głupot od głowy i ciężko jest się skupić na tym, co ważne. Za dużo czasu, z mojego doświadczenia, jest wrogiem uważności. Bo jak zacznie się toczyć kula śniegu z myślami negatywnymi, to już nie ma tak łatwo skupić się na dobrym i skupiamy się na złym. Dlatego pasja w życiu jest bardzo ważna, aby mieć po prostu zajęcie w ciągu dnia. I szukać trzeba tych zainteresowań, bo wiem, jak ciężko jest z pracą, gdy choruje się psychicznie. Więc chociaż szukaj tych zainteresowań! To dużo daje! 

Jakie Ty masz sposoby na uważność? Jak Ty rozwijasz się, aby trenować stan bycia tu i teraz? Czy próbujesz swoich sił w uważności? Wiesz, co dla Ciebie jest ważne? Co zrobić, aby osiągnąć swoje cele? Cele w uważności są ważne… co chcesz zyskać, dzięki byciu w tej chwili? Czy może to jakoś zmienić swoje życie? Na pewno, gdy rozwijasz się w swoich zainteresowaniach. Gdy jesteś w stanie uważności, to możesz wiele zmienić. Dzięki pracy nad sobą, możesz wiele zmienić, ale nie ma co się poddawać. Zrób wszystko, by trenować uważność i swoje cele. Bo warto działać, gdy jest się uważnym i wiesz, do czego dążysz. Szukaj zainteresowań, gdy chorujesz i zachęcaj do szukania pasji, gdy masz kogoś chorego w otoczeniu. To bardzo ważne według mnie, jeśli chce się trenować uważność. Szukanie pasji i zainteresowań, aby mieć wynikI w postaci lepszego zdrowia! Powodzenia! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top