Podróż do psychiatry, ciężkie zadanie?

Podróż do psychiatry, ciężkie zadanie?

Osoba chora na jakąkolwiek chorobę psychiczną ma problem z podróżami do psychiatrzy. Ciężko jest nie tylko wyjść z domu, ale i opisać swoje obecną sytuacją lekarzowi. Czemu to taki problem dla chorego? 

Dlaczego podróż do psychiatry to takie ciężkie zadanie? 

Bo jest to ciężkie i trudno jest opisać, co czuje chory, gdy boi się wyjść z domu, a trzeba gdzieś iść do psychiatry. Jeden ma kilka minut do lekarza, a drugi musi jechać autem godzinę. Ciężko jest, gdy trzeba iść do lekarze z kimś z rodziny. Ktoś musi się specjalnie zwalniać pracy i iść z chorym, aby skontaktować się z psychiatrą. Taka zależność nie jest dobra, a jechanie komunikacja jest nie możliwe, bo jest za dużo ludzi i chory czuję lęk przed innymi osobami. Podróż do psychiatry jest też trudne, bo trzeba trochę opowiedzieć, co działo się w ostatnim czasie. Trzeba się otworzyć przed psychiatra i powiedzieć, co na sercu leży. Wiele osób ma problem z opisaniem swoich objawów. Wiele osób nie ufa psychiatrze i ma problem z określeniem co się dzieje. Najgorsze jest to wyjście z domu i ten lęk kilka dni przed. Ten stres kilka dni przed wyjściem i ciągłe myślenie. To nie jest tak, że nie myśli się o wyjściu. To ciągle w głowie siedzi i ciężko jest pokonać te natrętne myśli. 

Jak pokonać ten lęk, pytanie niewiele osób. Dla mnie to bardzo ciężkie zadanie i ciężko jest określić co pomogłoby w działaniu i wychodzeniu z domu. Toi zawsze będzie problem wielu osób chorych na różne choroby psychiczne. Rozumiem, że każdy ma inne objawy, ale wiele osób ma problem ze stresem przed jazdą do psychiatry. Ciężko jest opisać, co czuje taka osoba. Bo to dla zdrowej osoby jest dziwne, że ktoś się boi wyjść z domu. Gdy się nie choruje, to nie zrozumie się tego problemu. Dlatego nie ma co się śmiać, tylko wspierać! Co Ty robisz, aby pomóc osobie chorej? Jak sobie radzisz z wychodzeniem, gdy chorujesz? Jakie masz sposoby na to, aby nie denerwować się poza domem? 

Nielekko jest opisać problem, gdy samemu się go ma. Bo to naprawdę jest ciężkie wyzwanie. Ciężko jest coś zmienić, gdy czuje się lęk. Gdy stres nie pozwala działać i myśleć. Jak sobie radzić? Jak zmienić to nastawienie do wychodzenia z domu? Czemu to dla chorych psychicznie jest taki wielki problem? Czemu wszystko idzie tak wolno? To są trudne pytania i ciężko na nie odpowiedzieć. Bo każdy chory jest inny i każdemu pomaga co innego. Zastanawiam się, co może pomóc mi… ale to ciągle jest problem. I kiedy go rozwiąże? To jeszcze trudniejsze do odpowiedzi… Co Ty myślisz o tym problemie? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top