Cele blogowania, jakie masz cele przy tworzeniu bloga?

Twoje cele blogowania powinny być różne. Jakie przykładowe cele blogowania warto mieć?

Blogowanie jest super, jeśli czerpie się z tego przyjemność. Można na tym wiele zyskać, ale trzeba działać! Nie kombinować, tylko tworzyć każdego dnia coś unikalnego! Co napędza Cię do blogowania?

Jakie możesz mieć cele blogowania?

Zarobek.

Na blogu możesz także zarabiać. Są różne formy zarabiania poprzez bloga. Wybierz jeden z nich i działaj każdego dnia, aby dojść do pierwszych zarobków. To jest reklama, produkty, usługi i inne formy zarobku w Internecie. Blog daje Ci wiele możliwości zarobku, gdy będziesz odpowiednio pracował nad swoim blogiem. To wymaga pracy, ale jak zwykle często jest to opłacalna praca. Warto zastanowić się nad zarobkiem na blogu i mieć taki cel. Nie każdy jest w stanie zarabiać od samego początku, ale z czasem? Zastanów się, jak Ty możesz zarobić i przy tym dobrze się bawić, dzieląc swoją wiedzą?

Wyrażanie siebie.

Niektórzy bardzo tego potrzebują. Chcą pokazać swoją opinię i dawać z siebie jak najwięcej. To także może być Twoim celem w blogowaniu. Ale musisz mieć naprawdę coś do powiedzenia światu i innym. Musisz dobrze poznać swój styl i dawać z siebie wszystko. Dla niektórych celem może być właśnie wyrażanie siebie i swoich poglądów. A co jest Twoim? Ja lubię pisać o swoich przemyśleniach. Trzeba zrobić naprawdę wiele, aby ludzie chcieli to czytać, bo nie każdy lubi takie przemyślenia. Jednak z czasem możesz dodawać coś od siebie i pokazać swój punkt widzenia na dany temat.

Budowa marki.

To też ciekawy cel i może być bardzo przydatny przy blogowaniu i w późniejszym sprzedawaniu pewnych rzeczy. Blog daje ogromne możliwości budowy świadomości marki. Dzięki temu możesz budować i tworzyć dobre produkty i sprzedawać je w dobrej cenie. Blog i budowa marki to super pomysł. Ale wymaga pracy, a nie kilku wpisów. Blog ma być często aktualizowany! Stwórz swoje miejsce w Internecie i zacznij działać! Początki na pewno będą trudne, ale poradzisz sobie!

Społeczność.

Możesz dzięki blogowaniu budować społeczność i dzięki temu budujesz grupę potencjalnych klientów. Masz do tego duże możliwości. Postaraj się zbudować społeczność każdego dnia! Bo według mnie jest naprawdę warto! Dawaj z siebie wszystko i buduj wizerunek eksperta z każdym nowym wpisem. Fajnie, jeśli ktoś Cię czyta! Wtedy pisze się naprawdę dobrze!

Dzielenie się wiedzą i jej poszerzanie.

Ja bardzo lubię to robić i przede wszystkim dlatego bloguję. Aby uczyć innych, to musisz sam dużo wiedzieć. Byle czego ludzie nie chcą czytać, więc warto coś z tym zrobić, aby każdy wpis był jak najlepszy! Wiele można się nauczyć poprzez pisanie na blogu. Jest to z początku dość ciężkie, ale potem jest coraz łatwiej! Ucz się i ucz przy tym innych, a zostaniesz dobrym blogerem! Takie cele blogowania są mega motywujące. Uczenie innych jest misją i trzeba szanować każdego, kto tak robi!

Tworzenie własnych produktów.

Z czasem przybędzie dużo wiedzy i wpisów, więc możesz budować własne produkty lub usługi i sprzedawać je poprzez bloga. Blog daje Ci takie możliwości. Warto z nich korzystać. Ze swoich wpisów możesz także zrobić naprawdę wiele produktów i przy tym zarabiać, więc to dobry pomysł na działanie w sieci.

Poznanie klienta i rynku.

Ja także i dlatego bloguję. Bo blog daje możliwość poznania przyszłych klientów. Poznania niszy i tego jak ona działa i co warto o niej wiedzieć. To możliwość poznania czego chcą ludzie i jakie problemy mają. To wszystko dzięki blogowaniu! Warto szukać problemów ludzi i sprawdzać jakimś wpisem, o jakie rzeczy pytają. Odpowiadaj na problemy swoich klientów poprzez wpisy!

Jakie są Twoje cele blogowania?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jaki masz cele blogowania?

Piotr Szostak
Piotr Szostak
6 lat temu

W moim przypadku po trochu każdy z wymienionych powyżej celów. Przy czym jedne mają większe znaczenie teraz, a inne będą miały większe znaczenie później.

bałaganiara
7 miesięcy temu

Ja piszę bloga by wyrazić siebie, pokazać co mam do powiedzenia na jakieś tematy. Inspirują mnie różne rzeczy ale najczęściej jakieś dyskusje, które obserwuję albo prowadzę ze znajomymi.

Scroll to top