Pozytywne myślenie nie zawsze pomaga, gdy jest się chorym!

Czym dla Ciebie jest pozytywne myślenie? 

Czy to ciągłe myślenie dobrze, nawet w najgorszych sytuacjach? Jak Ty myślisz każdego dnia? Czy samo pozytywne myślenie pomaga?

Czym jest pozytywne myślenie? 

Co chcesz osiągnąć, dzięki odpowiedniemu myśleniu? 

Pozytywne myślenie… Hmmmm…

Często o tym słyszymy, ale czy nie jest to już przereklamowane? Myśl pozytywnie, ale da się to robić cały czas? Czy są ludzie, którzy myślą tylko pozytywnie? Ciężko myśleć cały czas w pozytywnych barwach. Nie ma tak, że ciągle jest dobrze. Bo przychodzą złe dni. Nie ma wtedy pozytywnego myślenia. Wszystko się wali i tyle. I co wtedy powiesz? Gdy zabraknie Ci zdrowia to też cały czas będziesz myśleć pozytywnie? Choroba nie wybiera niestety. Czasem nie mamy szczęścia, że nie ma problemów. Każdy ma swoje życie, ale problemy i tak przyjdą. Nie ma tak, że są ludzie cały czas myślą pozytywnie. Jak się choruje to tym bardziej.

Pozytywnie myślenie nie pomaga, bo głupie mówienie, że będzie dobrze nie pomaga. Jak nie masz zdrowia, to nie ma się z czego cieszyć. Bo zdrowie jest najważniejsze. Jak braknie zdrowia, to nie ma co się cieszyć. Gdy każdy dzień to walka ze sobą, swoimi myślami i złymi nawykami. Jak masz zdrowie, to możesz zrobić wiele. Masz dużo łatwiej. Ja nie mam zdrowia. Choruję od wielu lat i naprawdę mam dużo przeszkód związanych z chorobą. Z porównywaniem się ze zdrowymi. A ja muszę pracować 100x więcej, aby osiągnąć to, co normalna, zdrowa osoba. Ale tego nikt nie widzi. Nie jestem chory fizycznie i może nie widać moich problemów na pierwszy rzut oka, ale nie jest mi łatwo. Życie mnie doświadczyło…

Ale nie poddaje się mimo tego. Nie ma tak, że każdy dzień jest zły. Ale czasem pozytywne myślenie nie wystarczy. Nie ma tak, że sobie powiem – będzie dobrze! I co mi to da, gdy w to nie wierzę w pewnych momentach mojego życia? Nie ma lekko żyć z chorobą i tym, żeby codziennie myśleć pozytywnie.

A Ty co sądzisz o pozytywnym myśleniu? Czy zawsze Ci to pomaga? Czasem i tym zdrowym to nie pomaga. A co ma powiedzieć ktoś chory?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak u Ciebie z pozytywnym myśleniem?

Scroll to top