Zmiana złych nawyków, czyli dlaczego to takie trudne?

Jak według mnie powinna wyglądać zmiana złych nawyków? Co wiedzieć na ten temat i co robić, aby pozbyć się ich?

Uświadom je sobie.

To podstawowa rzecz, aby uświadomić sobie zły nawyk i nie dawać się jemu w kolejnych dniach. To podstawa! Musisz poznać dobrze siebie i swoje nawyki. Każdy nawyk jest po coś, nawet ten zły. Nie możesz jednak dawać się tym złym nawykom i nie poddawaj się szybko. Sam wiem po sobie, że ciężko jest zbudować nowy nawyk, a co dopiero zburzyć zły nawyk.

To naprawdę sporo pracy i czasu! A wiele ludzi mówi, że to proste! Ja mam inne zdanie…. A jakie Ty masz?

Co zrobić, aby zły nawyk sobie uświadomić? Po prostu obserwuj siebie i to jak działasz danego dnia. Co daje Ci efekty, a co je zabiera? Na co sobie pozwalasz? Czego nie robisz? Co chciałbyś robić? Zadaj sobie te pytania i zacznij nad sobą działać! Zmiana złych nawyków nie jest łatwa i trzeba wielu działań, aby osiągnąć cele. Co Ty zrobisz, aby pokonać swoje ograniczenia?

Działaj w tym temacie codziennie.

NIE możesz zrobić tak, że jednego dnia działasz a potem nie. Sam nawyk się nie stworzy! Jak chcesz coś osiągnąć, nie wkładając w to pracy? Musisz dobrze poznać siebie i to jak działasz i jakie masz problemy. Masz o tym pamiętać codziennie, a nie raz na tydzień. Każdy nawyk musi być powtarzany setki razy, aby go zdobyć. Nie wiem ile więcej, aby się go pozbyć.To ciężka praca nad sobą i nad swoim życiem. Nowe nawyki same do Ciebie nie przyjdą! Musisz osiągnąć wiele, aby mieć wyniki! Bo jak widzisz, nawyk wymaga pracy nad nim i nad sobą, aby dotrzeć do tego, aby być lepszą wersją siebie.

Zmiana wymaga czasu.

Dokładnie! To nie zrobi się w kilka dni czy tygodni… a wiele osób myśli, że jest to łatwe! Spróbuj przestać palić w godzinę? Da się? Wątpię! Daj sobie czasu na rozwalenie starego nawyku i na tworzenie nowych. Nic nie przyjdzie w parę dni. Trzeba wielu działań, aby mieć wyniki. Zastanów się nad tym, co Ty możesz zrobić, aby być jeszcze lepszym specjalistą?

Unikaj złego otoczenia, które wpędzą Cię z powrotem w zły nawyk.

To jest bardzo ważne i ciężkie, bo nie jest łatwo pozbyć się toksycznych ludzi wokół siebie. Ale nie poddawaj się! Szukaj nowych i ogarniętych ludzi. Pomyśl, kto może Ci pomóc osiągnąć swoje cele? Zastanów się nad tym, ile pracy potrzebujesz, aby wdrożyć nowy nawyk? Czy Twoje otoczenie Ci w tym pomaga? Na pewno czeka Cię wiele pracy, ale nie licz na łatwe traktowanie. Osiągaj cele i ciesz się z nowych nawyków!

Jak u Ciebie wygląda zmiana złych nawyków?

1 Comment

  1. Marketer Internetowy29 grudnia 2017

    Jakie masz niepotrzebne nawyki?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Scroll to top