Zmiana złych nawyków, czyli dlaczego to takie trudne?

Jak według mnie powinna wyglądać zmiana złych nawyków?

Co wiedzieć na ten temat i co robić, aby pozbyć się negatywnych nawyków? To bardzo ciężkie zadanie, ale nie ma co się poddawać. Masz wiele możliwości, aby być coraz lepszym w tym, co robisz!

Jak wygląda zmiana złych nawyków?

Czy jest to faktycznie takie proste zadanie? Czy jednak trzeba się wysilić, aby osiągnąć swój sukces online?

Uświadom je sobie.

To podstawowa rzecz, aby uświadomić sobie zły nawyk i nie dawać się jemu w kolejnych dniach. To podstawa! Musisz poznać dobrze siebie i swoje nawyki. Każdy nawyk jest po coś, nawet ten zły. Nie możesz jednak dawać się tym złym nawykom i nie poddawaj się szybko. Sam wiem po sobie, że ciężko jest zbudować nowy nawyk, a co dopiero zburzyć zły nawyk.

To naprawdę sporo pracy i czasu! A wiele ludzi mówi, że to proste! Ja mam inne zdanie…. A jakie Ty masz?

Co zrobić, aby zły nawyk sobie uświadomić? Po prostu obserwuj siebie i to jak działasz danego dnia. Co daje Ci efekty, a co je zabiera? Na co sobie pozwalasz? Czego nie robisz? Co chciałbyś robić? Zadaj sobie te pytania i zacznij nad sobą działać! Zmiana złych nawyków nie jest łatwa i trzeba wielu działań, aby osiągnąć cele. Co Ty zrobisz, aby pokonać swoje ograniczenia?

Działaj w tym temacie codziennie.

NIE możesz zrobić tak, że jednego dnia działasz a potem nie. Sam nawyk się nie stworzy! Jak chcesz coś osiągnąć, nie wkładając w to pracy? Musisz dobrze poznać siebie i to jak działasz i jakie masz problemy. Masz o tym pamiętać codziennie, a nie raz na tydzień. Każdy nawyk musi być powtarzany setki razy, aby go zdobyć. Nie wiem ile więcej, aby się go pozbyć.To ciężka praca nad sobą i nad swoim życiem. Nowe nawyki same do Ciebie nie przyjdą! Musisz osiągnąć wiele, aby mieć wyniki! Bo jak widzisz, nawyk wymaga pracy nad nim i nad sobą, aby dotrzeć do tego, aby być lepszą wersją siebie.

Zmiana wymaga czasu.

Dokładnie! To nie zrobi się w kilka dni czy tygodni… a wiele osób myśli, że jest to łatwe! Spróbuj przestać palić w godzinę? Da się? Wątpię! Daj sobie czasu na rozwalenie starego nawyku i na tworzenie nowych. Nic nie przyjdzie w parę dni. Trzeba wielu działań, aby mieć wyniki. Zastanów się nad tym, co Ty możesz zrobić, aby być jeszcze lepszym specjalistą?

Unikaj złego otoczenia, które wpędzą Cię z powrotem w zły nawyk.

To jest bardzo ważne i ciężkie, bo nie jest łatwo pozbyć się toksycznych ludzi wokół siebie. Ale nie poddawaj się! Szukaj nowych i ogarniętych ludzi. Pomyśl, kto może Ci pomóc osiągnąć swoje cele? Zastanów się nad tym, ile pracy potrzebujesz, aby wdrożyć nowy nawyk? Czy Twoje otoczenie Ci w tym pomaga? Na pewno czeka Cię wiele pracy, ale nie licz na łatwe traktowanie. Osiągaj cele i ciesz się z nowych nawyków!

Jak u Ciebie wygląda zmiana złych nawyków?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie masz niepotrzebne nawyki?

Scroll to top