Jak będzie? To pytanie zadaje sobie wielu chorych!

Jak będzie? Jakie pytania, sobą chora na schizofrenię sobie zadaje. Na pewno to, jak będzie!

Ciężko jest chorować na jakąkolwiek chorobę. A choroby psychiczne są coraz częściej diagnozowane. Jak u Ciebie jest z działaniem? 

Więc, jak będzie? 

Bo to ciężka choroba. Wymaga dużej pracy nad sobą. Nad swoimi wadami. Nad głosami, urojeniami czy wycofaniem społecznym. Bo ciężkie jest życie schizofrenika. Każdy dzień to dzień walki nad sobą, a może nad chorobą? Może to nie walka z sobą, ale ze swoimi lękami? Z chorobą i jej objawami? Bo ciężko jest żyć ze schizofrenią. Z tym, że ciężko jest utrzymać systematyczność w działaniu. To jest najgorsze, że bardzo się chce, a na przykład męczą głosy. Mało osób chorych na schizofrenię pracuje. Bo ciężko jest pracować i mieć objawy choroby. Gdy oddalasz się od ludzi i powiedzmy “normalnego” życia, które ma każdy inny, zdrowy człowiek.

Nie ma lekko. Nie wiesz, jak będzie… Nie wiesz jaki będzie kolejny dzień. Co będziesz mógł zrobić, a czego się nie da. Bo nie ma tak, że osoba chora na schizofrenię ma ciągły dół. Nie ma tak, że jest ciągła ekscytacja. Najczęściej u mnie jest tak pomiędzy. No leki robią swoje. Otępiają ale i pomagają. Ale nie o lekach teraz. Ważne jest to, że każdy dzień to walka z chorobą. Nie można się jednak poddawać. Nie można powiedzieć nie rozwijam się. I tak jest w moim przypadku. Trzeba dążyć do swoich celów. Mimo choroby. Mimo przeciwności. Mimo lęku, ale to bardzo ciężkie. Bo ciężko jest żyć z chorobą. Choćby jaka ona była.

Bo zdrowie jest ważne. Trzeba je szanować i nie przejmować się tym, jak będzie… Bo w końcu osiągnę cel. Ty też osiągniesz. Nie ważne co to za cel. Chcę Ci tylko napisać, żebyś wiedział, że osoba chora na schizofrenie nie zawsze ma przesrane, ale łatwo też nie jest. Bo musisz wiedzieć, że jak jesteś zdrowy, to masz super. Doceniaj zdrowie. Doceniaj to, że masz możliwości pracy czy nauki. Doceniaj siebie, że masz wiele zalet, które pozwolą Ci na sukces. Działaj mimo przeciwności, bo inni mają często dużo gorzej.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Doceniasz swoje zdrowie?

Scroll to top