Błędy na stronach internetowych, których warto unikać!

Jakie błędy na stronach internetowych popełnia wiele ludzi? Czego warto unikać, a co warto mieć?

Warto mieć w tych czasach swoje miejsce w Internecie. Ale jakich błędów unikać? Czy strona jest przyjemna w utrzymaniu? Niestety nie! Trzeba sprawdzać i monitorować swoją stronę i dodawać na nią odpowiednie treści!

Jakie są kluczowe błędy na stronach internetowych?

Błąd: zbyt długie ładowanie, strona powinna się szybko i bezproblemowo ładować. Nie możesz dodawać dużo wtyczek czy innych pierdół. Używaj wtyczek do optymalizacji strony. Są różne wtyczki, a instalacja  i konfiguracja jest prosta. Wszystko można znaleźć w wyszukiwarce. Więc nie będę powielał czegoś, co już jest w Internecie. Warto zobaczyć opinie danej wtyczki i wybrać coś dla siebie. Albo zbudować jakiegoś testowego bloga i sprawdzić każdy wtyczkę na swoim hostingu. Może specjaliści z Twojego hostingu mają jakieś rady, więc warto zapytać i administrację, co możesz zrobić, aby strona ładowała się szybciej.

Kreatywność zamiast funkcjonalności. Wiele stron jest po prostu ładna lub bardzo ładna, ale gorzej z funkcjonalnością. Jest za dużo wszystkiego i ciężko jest znaleźć to czego się potrzebuje. Musisz wybrać coś pomiędzy i bez fajerwerków według mnie. Prostota i funkcjonalność jest zawsze ponad super wyglądem. Nie ma co przesadzać z wyglądem! Masz naprawdę wiele możliwości, gdy tworzy się wygląd strony. Zobacz co jest ładne ale i funkcjonalne.

Treści. Gdy jest ich za mało to zawsze jest źle. Dawaj na stronie to, czego chcą ludzie a nie to co Ty uważasz, że powinno być. Dawaj to co ważne jest dla klienta i jego potrzeb. Tworzenie dobrych treści na stronie to podstawa, więc nie ma co się poddawać, gdy nie masz o czym pisać. Może dodaj bloga do swojej strony i tam dziel się swoją wiedzą? takie budowanie treści wpływa dobrze na to jak postrzegają Twoją stronę… Zrób wszystko, aby mieć jak najlepsze artykuły, opisy w sklepie czy super ofertę!

Zła nawigacja. To błąd, gdy wszystko jest pomieszane. Nawigacja powinna być widoczna i dobrze dopasowana do odwiedzającego. Wszystko powinno być standardowo pokazane. A może warto przetestować u siebie to, gdzie ma być główna nawigacja? Są naprawdę różne miejsca, gdzie nawigacja jest inna. Ale jak to działa na odwiedzających? Musisz sprawdzić!

Nie aktualizowane treści. To błąd, gdy dane na stronie są stare. Musisz zadbać o to, aby wszystko było pokazane. Jest to ważne zwłaszcza w sklepach internetowych. Dane muszą być prawdziwe i aktualne. Nie ma co więcej o tym pisać. Trzeba mieć zawsze aktualną stronę!

Brak testów przed publikacją. Jest wiele stron, które już są opublikowane i mają błędy. Zanim coś dodasz do Internetu to, to sprawdź i przetestuj. Wiele stron ma błędy i nie wygląda to profesjonalnie. Sprawdź teksty przed publikacją!

Przeładowanie. Zbyt dużo obrazków, gifów, muzyka, zbyt dużo reklam. To wszystko odstrasza od strony… Niestety tak jest. Zrób wszystko, aby strona była jak najbardziej funkcjonalna. Tyle! Ma być prosto i przyjemnie.  Jakie Ty widzisz błędy na stronach internetowych? Co Ci przeszkadza na innych stronach?

Jak widzisz, jest wiele błędów na stronie internetowej jest naprawdę sporo. Dużo więcej tu ominąłem i pokazałem ich tylko kilka. Musisz sam budować strony i uczyć się na błędach i wtedy poznasz co warto robić, a co nie. Postaraj się działać każdego dnia i wiem, że będzie dobrze!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie Ty błędy widzisz u siebie i innych?

Scroll to top