Będąc lepszym pisarzem, warto wiedzieć te oto rzeczy!

Co warto robić, aby być lepszym pisarzem? Oto kilka porad na temat bycia lepszym…

Pisanie nie dla każdego jest przyjemne. Niektórzy się do tego nie nadają lub nie mają cierpliwości, by pisać dużo i się tego uczyć. Dla mnie tworzenie treści jest mega przyjemne… jak z tym u Ciebie?

Jak być lepszym pisarzem?

Lubisz coś tworzyć dla innych w Internecie? Jakie Ty nasz zadania, aby być w pisaniu lepszym?

Po prostu piszesz bardzo dużo.

Bez tego się nie obejdzie. Musisz dużo pisać, aby lepiej pisać. Nic innego nie da Ci doświadczenia i nauki. Pisz chociaż trochę, ale codziennie i nie bój się pisania. Wszystko jest do zrobienia. Możesz się nauczyć dobrze pisać. Wierzę w to, że Ci się uda. Zapraszam więc do pisania i pisania i pisania… Pisz jak najwięcej, aby się w tym rozwijać. Nie będą to szybkie efekty, ale z czasem będziesz tworzyć coraz lepiej!

Budujesz nawyk pisania.

To podstawa, aby pisać każdego dnia. Zrób sobie nawyk, że każdego dnia o tej lub o tej godzinie piszesz kilka słów. Po prostu pisz. Nawet małe ilości, ale pisz, żeby ten nawyk był coraz potężniejszy i lepszy i efektywniejszy. Nie poddawaj się. Wiem, że na początku jest bardzo ciężko, ale uwierz mi, że naprawdę warto zacząć swój dzień od naprawdę wielkiego kawałka tekstu. 🙂

Jesteś dobrze zorganizowany i zdyscyplinowany.

Nie możesz pisać jeden dzień, a potem kilka dni nie. Musisz być dla siebie dobrym szefem, ale czasem trzeba coś od siebie wymagać. Nie możesz sobie pozwolić na przerwę. Działaj i tyle! Zorganizuj sobie tak czas, żeby wszystko działało dobrze. Warto pisać bloga, aby nauczyć się pisania i przy okazji tworzysz swoją markę!

Robisz to co lubisz.

Jeżeli coś robisz i to lubisz, to wtedy wszystko jest możliwe. Polub pisanie. To fajna umiejętność, więc czemu by nie? Może być ciężko na początku, ale warto nauczyć się dobrze pisać. Zrób wszystko, aby stało się to Twoim nawykiem i pokochaj to…! Pisanie nie jest trudne, jeśli masz cel, aby nauczyć się pisania. Warto mieć w swoich celach to, że chcesz być coraz lepszy w tworzeniu treści…

Czytasz innych.

Aby lepiej pisać, to warto czytać inne książki i zdobywać wiedzę jak inni to robią. To takie szpiegowanie innych… Warto jednak to robić, aby wyrobić swój własny styl pisania. Warto czytać jak najwięcej i tyle. To bardzo ważne, aby być oczytanym!

Zapisujesz wszystkie pomysły.

Miej przy sobie zawsze jakiś notatnik, żeby zapisywać wszystkie swoje pomysły. Niekiedy dobre pomysły przychodzą właśnie wtedy, kiedy jesteś wypoczęty i wyluzowany. Wszystko zapisuj, staraj się wdrażać, te pomysłu w życie. Warto pisać jak najwięcej i sprawdzać swoje pomysły w tym kierunku. Blog? Media społecznościowe? Inne portale? Fora? Grupy? Możesz pisać wszędzie! I tak zostaniesz lepszym pisarzem!

Eliminujesz przeszkody.

Wyłącz w czasie pisania telefon i inne powiadomienia. Masz być skoncentrowany tylko na pisaniu i pisaniu… Nie może Ci nikt przeszkodzić. Wtedy pracuje się dużo lepiej i wygodniej i przede wszystkim skuteczniej. Nie przeszkadzaj sobie w pisaniu!

Bierz feedback.

Jak inni oceniają Twoje teksty? Co im się podoba a co nie? Wszystko sobie wypisz i staraj się korygować swoje błędy. Nie bój się krytyki. Wszystko jest do naprawienia i skorygowania. Nie poddawaj się nigdy i nie nie obawiaj się niczego.

Eksperymentuj.

Co działa i Ciebie w tekstach a co nie? Co warto poprawić?

Jak być lepszym pisarzem według Ciebie?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty stajesz się lepszym w pisaniu?

Scroll to top