Czy darmowe treści mają sens? Co sądzisz o ich tworzeniu?

Czy darmowe treści mają sens? Czy dobrze jest się dzielić swoją wiedzą za darmo?

Zastanawiałeś się, czy darmowe treści mają sens? Czy tworzenie treści dla innych jest dobre tylko dla odbiorcy? Raczej nie, bo samo tworzenie treści dużo uczyć też osobę, która tę treść tworzy. 

Czy darmowe treści mają sens w tych czasach?  

Zastanówmy się nad tym, czy warto tworzyć treści? Czy warto jest się rozwijać i dawać dużo wartości innym? Według mnie warto, a co Ty sądzisz? Czy próbowałeś dzielić się wiedzą? Jak szła Ci wtedy nauka nowych umiejętności? Na pewno lepiej, co nie? Bo dawanie wiedzy to nie tylko nauka odbiorcy, ale i Ciebie! Bo Ty musisz nauczyć się i przetestować wiele rzeczy, aby dostarczyć odpowiedni kontent. Więc zobacz tworzenie treści w taki sposób, że sam się wiele uczysz, aby osiągnąć cele swoje i innych. Więc myśl nad tym, co może się spodobać ludziom z branży. Masz tyle możliwości w tych czasach. Nie musisz mieć tylko bloga. Możesz mieć podcast, tworzyć wideo i tak dalej… I na tym też można zarabiać. Na wielu rzeczach, a przy okazji uczysz się na swoich błędach i zdobywasz doświadczenie. Więc trzeba też to brać pod uwagę, gdy coś tworzysz. Więc zastanów się, czy jesteś gotów na tworzenie sporej ilości treści, aby edukować siebie i innych? Jeśli tak, to super! Obierzesz trudną drogę, ale ogarniesz to w końcu i będziesz coraz lepszym twórcą! 

Tworzenie treści daje Ci też to, że ciągle uczysz się nowości i masz coś do przekazania. Popełniasz błędy i praktykujesz zdobytą wiedzę. A to już jest wysoki poziom rozwoju, gdy umiesz nauczyć się dla siebie i przy tym edukować innych. To bardzo fajna misja i warto ją pielęgnować. Więc musisz się zastanowić, czy chcesz poświęcić czas na tworzenie nowości na blogu itp. Więc czy to dla Ciebie? Czy to ma sens? Według mnie bardzo! I trzeba się trzymać celu, jakie masz. Przy tym sam się rozwijasz i masz coś do przekazania innym. To droga nauczyciela. Droga ciężkiej pracy nad sobą i nad tym, aby mieć coś do przekazania. Aby pokazać sobie, że jesteś wartościowy i masz coś do przekazania swojej grupie odbiorców. Nie jest to łatwe zadanie, ale nie ma co się poddawać. Bo droga do dobrego twórcy jest mega trudna i wymaga poświęcenia czasu na naukę i na tworzenie treści. A wiele z nas ma sporo do powiedzenia, więc na pewno masz jakąś wiedzę, która jest przydatna dla innych. Więc możesz się na pewno wykazać w wielu tematach. A jak nie masz pasji czy zainteresowań, to próbuj wszystkiego co się da, aby znaleźć jakąś zajawkę. Nie ma tak, że każdy urodził się z jakąś wiedzą. Wiedzę zdobywasz każdego dnia i potem praktykujesz, aby zdobyć umiejętności. Nie ma nic za darmo, więc nie wiem, co co czekasz, gdy mówisz, że nie masz na siebie pomysłu. Szukaj i kombinuj, a nie dawaj się wymówkom. Zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele i przy tym uczyć innych, gdy masz jakąś ciekawą wiedzę. 

Zastanów się, czy tworzenie treści jest dla Ciebie i czy mas zna to czas, bo to trochę zajmuje, aby edukować siebie, by być coraz lepszym w tym, co robisz. Więc zastanów się, co dla Ciebie jest ważne w tworzeniu treści? Co chcesz przez to osiągnąć? Czy masz pomysł na swojego bloga? Wiesz, do czego dążysz w swoim życiu? Jakim specjalistą chcesz się stać, aby osiągnąć swoje marzenia i przy tym pomagać innym? Jakie Ty masz pomysły na swoje treści? Napisz w komentarzu! Czy darmowe treści mają sens?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Chcesz się rozwijać? Jakie treści tworzysz?

Scroll to top