Pierwsza strona… czyli co warto wiedzieć o tworzeniu stron na początku?

Co powinna mieć pierwsza strona? Na co zwrócić uwagę? O czym warto wiedzieć?

każdy powinien mieć stronę, jeśli działa także internetowo. Czy Ty chcesz stworzyć swoją pierwszą stronę? Co warto dowiedzieć się na początku, gdy chcesz stworzyć stronę? Z jakimi poradami warto się zaznajomić? 

Jaka powinna być pierwsza strona? 

Domena i hosting.

To pierwsze, co musisz wybrać. Najpierw musisz wybrać nazwę swojej strony. Tu musisz wykazać się kreatywnością, a gdy jej nie masz. to zacznij od swojego nazwiska lub imienia i nazwiska. Proste i możesz dzięki temu budować markę osobistą. Wiele osób teraz tak robi! Ty też możesz. Możesz też pisać pod pseudonimem. Stworzyć ciekawą nazwę, która będzie Cię opisywała. Nie wymyślaj jednak za długich nazw i czegoś, co ciężko się wymawia. Wybierz też domenę .PL, to chyba najlepszy wybór na początek. Jednak możesz skorzystać z domeny .COM, gdy chcesz pisać w innym języku lub chcesz działać międzynarodowo. Wszystko zależy od tego co to za strona i co chcesz na niej robić. Czy zarabiać na afiliacji czy budować bloga i markę. Wtedy wybierz odpowiednią nazwę. 

Wybór hostingu to też jest ciekawa sprawa, bo jest ogrom firm, które dają miejsce na swoich serwerach. Ja korzystam z dhosting na tej stronie i jestem zadowolony. Trzymam tam tego bloga już kilka lat i mogę go polecić. Dość szybka pomoc i ceny OK. Ty możesz wybrać coś innego, ale ja jestem zadowolony z tej firmy, więc ją polecam! Wybierz coś dla siebie! 

Cel. Plan. 

Jaki masz cel swojej strony? Chcesz na niej zarabiać? Chcesz budować markę? Lub jeszcze coś innego? Warto mieć cel i działać według planu. Czeka Cię dużo pracy nad swoją stroną. Zacznij naprawdę się rozwijać, gdy zakładasz bloga czy inną stronę. Nie jest lekko w budowaniu stron, ale pierwsza strona nie będzie od początku super. Dotrzesz do wielu rzeczy z czasem… Potem kolejne strony będą coraz lepsze! Nie poddawaj się w działaniu nad swoją stroną. Zastanów się, co możesz zrobić dla swoich odwiedzających? Jakie cele Ty możesz osiągnąć poprzez pomoc innym? 

Konsekwencja.

Bez tego jest bardzo ciężko! Musisz być konsekwentny, aby osiągnąć cele! Nie ma lekko w budowie dobrej strony, która działa. Nie będzie Ci lekko, więc zacznij rozwijać siebie, aby Twoje strony były wartościowe dla innych. Musisz być wytrwały i robić wszystko ,aby pierwsza strona nauczyła Cię jak najwięcej! Może tworzysz je sam lub poprzez jakiś CMS, ale tak czy tak nie będzie łatwo, aby się tego nauczyć. Więc zacznij rozwijać siebie w budowaniu stron. 

Zacznij od bloga. Szukaj niszy, która Cię interesuje. Dawaj wartość.

Według mnie warto zacząć od bloga, aby dzielić się swoją wiedzą. To łatwe na początek, a nauczysz się obsługi WordPressa i podstaw. Wiele rzeczy można z tym systemem stworzyć! Czyto bloga, czy wizytówkę czy inną stronę. Jest wiele wtyczek i możliwości. Zacznij od bloga, aby dawać wartość i pokazać ludziom, że znasz się na rzeczy! Warto rozwijać siebie i wtedy budować kolejne strony na inne tematy. Wszystko przyjdzie z czasem. 

Buduj ruch i pozycjonowanie. 

Warto uczyć się SEO (czyli pozycjonowanie). Budować ruch na swoją stronę i jej widoczność w wyszukiwarce. To wymaga dużej wiedzy, aby robić to dobrze, więc zacznij szukać w Internecie informacji, jak pozycjonować swoje strony. Dla mnie to dalej ciężki temat, ale uczę się to robić dobrze. A jaka była Twoja pierwsza strona? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Pochwal się jakąś stroną? Ile uczyłeś się tworzenia stron?

Scroll to top