Sprzedaż poprzez bloga, co możesz robić w tym kierunku?

Sprzedaż poprzez bloga. Jak może wyglądać?

Co warto robić ze sprzedażą na blogu? Czy warto sprzedawać na blogu? Na pewno, ale musisz wiedzieć, co jest ważne w tej strategii. Czeka Cię wiele pracy, ale nie można się poddawać… osiągniesz w końcu dobrą sprzedaż!

Jak wygląda sprzedaż poprzez bloga?

  • Banery z produktami. To proste! Dodajesz banner z reklamą Twojego lub produktu, którego promujesz. Nie wymaga to dużych umiejętności graficznych, a już masz sposób na sprzedaż poprzez bloga. Kilka zdań lub ciekawy nagłówek, który prowadzi do strony sprzedażowej wystarczy. To chyba najprostsze, co możesz zrobić na swoim blogu to linkować do swoich produktów lub tych afiliacyjnych. Ale to wymaga dużego ruchu, aby było to opłacalne. Lub musisz mieć ciekawą społeczność, aby klikała w Twoje banery i kupowała od Ciebie. To i to jest trudne, więc zabierz się do roboty!
  • Oferta między treściami. To nie wymaga dużego nakładu pracy. Możesz zrobić to poprzez tekst lub jak wyżej wspomniałem na banerze. Warto tutaj stworzyć dobry tekst, który byłby wspierający dany produkt, żeby osoba, która go czyta była nim zainteresowana. Nie możesz pisać o motoryzacji i sprzedawać kwiatów. To wszystko wymaga przemyślenia i zastanowienia, żeby sprzedaż była jak najbardziej naturalna. Warto dodawać treści na swojego bloga i kierować w nich do swoich produktów. Możesz pisać powiązanie treści ze swoimi produktami. Ale zrób to mądrze, aby ciągle nie sprzedawać. To wymaga dobrej strategii! Musisz dążyć do swoich celów! Pokazać, że masz najlepsze produkty!
  • Email marketing/zbieranie leadów. To wymaga już pracy i wielu testów i działania. Jednak jest to bardzo opłacalne i warte zastanowienia. Wymaga to jednak kilku rzeczy do kupienia (autoresponder, reklamy itp) oraz pozwoleń (RODO itp.). Możesz to przetestować, bo naprawdę warto i zobaczyć co działa u Ciebie. Nie mam pojęcia, czy zadziała w Twoim biznesie email marketing, ale może warto spróbować. Ludzie teraz bardzo spamują, więc musisz wykazać się kreatywnością, aby mieć sprzedaż poprzez bloga i swoją listę mailingową. Są droższe i tańsze autorespondery, więc musisz wybrać, co dla Ciebie jest najważniejsze? Czy masz na to odpowiedni budżet?
  • Darmowe produkty z rozszerzeniami płatnymi. Tu masz przykład na podstawie wielu wtyczek do WordPressa. Ściągasz darmowa wtyczkę, ale możesz także zakupić jej wersję premium z wieloma dodatkami. To wymaga dobrej strategii i zastanowienia się jak przyciągnąć klienta, ale na pewno warte wypróbowania u siebie. Możesz też dodawać do swoich produktów tańsze lub droższe odpowiedniki. To skuteczna strategia, jeśli się to robi dobrze! Zacznij naprawdę sprzedawać na blogu i rozwijać swoją ofertę!
  • Promocje tylko dla czytelników. Możesz dawać rabaty dla czytelników i osób, które wspierają Twoją działalność Twojego bloga. To też dobry sposób na sprzedaż poprzez bloga, ale musisz stworzyć odpowiednią społeczność i markę, aby ludzi ufali Ci już na blogu. A to sztuka, więc nie ma co się poddawać! Działaj na blogu i dawaj jak najwięcej wartości!
  • Partnerzy. Może są osoby, które chcą promować Twoje produkty? Zastanów się nad tym i zapytaj innych ludzi, co myślą o Twoich produktach. Partnerzy w sprzedaży to dobry sposób. Afiliacja jest dziś bardzo popularna i może warto wdrożyć ją u siebie na blogu? Zastanów się nad tym!

Sprzedaż poprzez bloga może być trudna lub łatwa. Możesz robić wiele rzeczy, aby blogowanie stało się korzystne i dawało wartość Tobie i klientom. Co możesz zrobić innego, aby każdego dnia ulepszać swojego bloga? Co robić, aby poprzez niego zarabiać? Zastanów się nad tym! Blogowanie może być ciekawe!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty wykorzystujesz bloga w biznesie?

Scroll to top