Marketing na blogu, co robić, aby był skuteczny i wartościowy?

Marketing na blogu jest ciekawą formą promocji. Co warto o tym wiedzieć?

Czy łatwo jest blogować i promować swoje usługi, czy produkty? Raczej tak, ale trzeba każdego dnia działać, aby osiągnąć swoje cele sprzedażowe. Jakie Ty masz pomysły na swoją promocję? Czy idzie Ci łatwo promocji swojej oferty?

Czym jest dobry marketing na blogu?

  • SEO/SEM. Możesz zoptymalizować bloga dla swoich produktów czy usług. Blogi bardzo dobrze się pozycjonują, bo często są na nich nowe treści. Warto optymalizować swoje treści i produkty, aby były wysoko w wyszukiwarce. Możesz to robić sam lub komuś zlecić. Wszystko zależy od Twojego budżetu i tego czy chcesz się nauczyć pozycjonowania stron. Dla mnie jest to trudna dziedzina, ale trzeba działać! Podstawy znam, więc staram się robić dobrze! To ważne, aby wyszukiwarki też wiedziały, o czym piszesz bloga i co promujesz.
  • social media. Buduj poprzez media społecznościowe swoją społeczność i markę. Bez tego dzisiaj jest się ciężko wybić. Pisz tam często i się udzielaj. Pokaż swoją osobowość i codziennie dawaj z siebie wszystko. Nie poddawaj się na początku, gdy będzie ich za mało, ale z czasem czy poprzez reklamę będzie ich więcej. Więc od dzieła i zacznij budować swoją społeczność poprzez social media. Nie jest to łatwe, gdy nie ma się budżetu na reklamę, ale można coś stworzyć, aby mieć wejścia na swojego bloga. Zastanów się, co jest dla Ciebie ważne w blogowaniu i czy media społecznościowe są Ci potrzebne? Tak wygląda marketing na blogu, że trzeba korzystać z wielu portali dostępnych w Internecie. Jak Ty chcesz promować ofertę poprzez media społecznościowe?
  • edukacja. Aby dobrze zrobić marketing na blogu, warto edukować się w marketingu, ale i nie tylko. Poszerzaj swoją ekspercką wiedzę i pokaż, że warto Cię słuchać. Musisz dużo wiedzieć, aby blog był ciekawy i żeby Tobie dobrze się pisało nowe treści. Zastanów się, w czym Ty chcesz być dobry i jakie wyniki mieć? Co chciałbyś przekazać swoim blogiem? Jaka wiedza interesuje potencjalnych czytelników? Zastanów się nad tym dobrze, bo to bardzo ważne! Trzeba się w czymś rozwijać i mieć cele w swoim życiu. Nic nie przyjdzie Ci łatwo! Marketing to nie głupie wciskanie! To wiele procesów, które działają od lat! Nie ma nic za darmo! Aby mieć efekty promocji, to warto działać nad marketingiem.
  • budowa społeczności. Buduj ją na blogu poprzez komentarze i w innych mediach. Pokaż, że warto z Tobą rozmawiać. Pokaż, że liczysz się w danej niszy. Budowa społeczności jest bardzo ciężka. Trzeba się naprawdę napracować, aby mieć wyniki! Zastanów się, jak Ty możesz zdobyć wiernych czytelników na blogu? Czy łatwo jest budować społeczność? Masz pomysł na to, jak blog pomoże Ci w promocji swojej oferty?
  • budowa zaufania i marki. Warto to robić na blogu po prostu pisząc dobre artykuły i mając super wpisy. To wymaga czasu i zaangażowania, ale myślę, że warto wypróbować to u siebie. Budowa marki pomaga Ci w blogowaniu. Możesz dzięki temu mieć większe zasięgi i docierać do większej ilości ludzi! I znowu budujesz większą społeczność dzięki marce! Wszystko, co robisz, da Ci efekty, więc warto łączyć różne metody marketingowe, aby mieć odpowiednią sprzedaż.
  • komunikacja z klientami. Blog to świetne miejsce na komunikacje z klientami w Twojej niszy. Blogowanie jest super i marketing na blogu jest ciekawy, gdy komunikujesz się z czytelnikami. Gdy są rozmowy i ludzie wymieniają się wiedzą i doświadczeniem. To naprawdę super! Jak Ty budujesz relację ze swoimi czytelnikami i może w przyszłości klientami? Co zrobisz w dziedzinie komunikacji, aby mieć wyniki? Jaką markę i społeczność zbudujesz?
  • video/audio/podcast — różne formy dojścia do czytelnika. Na blogu możesz publikować wiele rzeczy. Nie musi być to tylko tekst, ale i inne formy tworzenia treści na blogu. Zastanów się, co warto robić, aby przyciągnąć czytelnika, a potem może klient. Wszystko zależy od Ciebie… Zacznij działać z tym, co jest dla Ciebie na daną chwilę najważniejsze. Potem wprowadzisz kolejne formy treści.

Jak widzisz, marketing na blogu może mieć różne formy. Warto działać każdego dnia, aby promowanie swoich produktów było jak najbardziej skuteczne i wartościowe. Musisz każdego dnia robić cokolwiek, co wypromuje Twoje usługi. Blog bardzo w tym pomaga, ale jest to bardzo czasochłonne. Jak nie masz pieniędzy na reklamę, to jest to dobry sposób na działanie w Internecie.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty promujesz się poprzez bloga?

Scroll to top