Pułapki ebiznesu, o jakich warto wiedzieć i co mieć na uwadze?

Jakie są pułapki ebiznesu? Tych błędów czy pułapek jest na pewno więcej. Ja przedstawię kilka z nich.

Jest wiele pułapek w każdej niszy. W zarabianiu w sieci też! Wiele osób obiecuje miliony za małą pracę, a wcale nie jest tak łatwo! Trzeba wielu działań, aby osiągnąć sukces w każdej dziedzinie! Na pewno nie będzie lekko, ale trzeba sobie radzić i pokonać te pułapki! Ebiznes wcale nie jest łatwy. Trzeba się przygotować na działanie i nie poddawać się w swoich celach. Musisz być przygotowany na to, aby ogarniać swoją niszę. Nie będzie lekko, ale sobie poradzisz! Masz na siebie pomysł i wiesz, do czego dążysz?

Pułapki ebiznesu to, co między innymi?

W jaki Ty pułapki wpadasz? Jakie są błędy blogowania i czego nie warto robić? Co Ty zrobisz, aby osiągnąć swoje cele w Internecie? Zastanów się nad tymi pułapkami!

Brak działania!

To chyba najgorsze co możesz zrobić. Prokrastynacja to najgorszy początkowy błąd każdego ebiznesmena. Wiele osób na tym właśnie kończy swoją przygodę z ebiznesem. Nawet nie zaczynają działać. To jest przykre, ale wiele osób odchodzi już na samiutkim początku. Nie popełniaj więc tego błędu już na samym początku. Nie poddawaj się nigdy! Nie możesz przestać działać. Musisz się spiąć i się rozwijać. Trzeba być ciągle na bieżąco, aby mieć efekty w postaci wyświetleń czy sprzedaży. Zacznij działać do cholery! Zacznij działać i każdego dnia cisnąć i działać. Będzie ciężko i będzie źle, ale jeśli to wytrwasz, to będziesz w stanie osiągnąć wiele. Dzięki swojej pracy możesz osiągnąć wiele. Takie pułapki ebiznesu pojawiają się często, że albo się nie chce, albo się nie starasz za bardzo. Ty musisz zacząć działać i dawać z siebie wszystko!

Brak testów.

Wszystko, co się da, to powinieneś testować.  Czy to jakiś tekst sprzedażowy, lejek sprzedaży, konwersje, reklamę lub landing page. To wszystko jest do przetestowania. Powinieneś te rzeczy i wiele innych testować. Bez testów nie będziesz wiedzieć, czy coś działa, czy nie. Powinieneś wiedzieć, co działa, a co jest do poprawy. Wiele osób nie testuje nic, a potem narzekają, że nic nie działa i nie ma efektów. Po tym najczęściej przestają jakikolwiek biznes w Internecie i mówią, że on nie działa. Testy są ważne, ale jeśli nie zaczniesz, to nie będzie tych testów. Musisz zacząć i sprawdzać pomału co na blogu działa. Co działa w profilach społecznościowych. Co działa w Twoim email marketingu. Co działa przy sprzedaży, np. jaki produkt dobrze się sprzedaje i jakie usługi są najczęściej kupowane. Zastanów się, dlaczego tak jest i co możesz zmienić, aby było jeszcze lepiej… Uważaj na pułapki ebiznesu! One czyhają na Ciebie na każdym kroku!

Perfekcjonizm

To wielka przeszkoda, w którą sam wpadam. Chcemy być we wszystkim perfekcyjni. A perfekcja przeszkadza, bo nie pozwala działać. Nie dodajesz więc nowego wpisu, bo nie jest idealny. Nie testujesz niczego. To jest wielka pułapka. Co zrobić, aby ją pokonać? Działać i nie myśleć, że wszystko może być perfekcyjne. Z czasem będziesz działał lepiej i szybciej, ale musisz sobie na to zapracować. U mnie często perfekcja wygrywa, ale staram się publikować to co mam, ale oczywiście po wielu poprawkach. Nie jest to zbyt dobre, bo marnuje tak czas, ale co zrobię. Perfekcjonizm wygrywa… Masz na to sposób, to proszę o radę w komentarzu. Jak Ty sobie radzisz z tym, aby wszystko było perfekcyjne?

Słabe skupienie

Powinieneś skupiać się codziennie na swoich celach. Wiedzieć, do czego dążysz i mieć plan. Wiele osób musi wiedzieć, dlaczego robi to co robi. Musi wiedzieć, na czym się skupić. Ja do takich osób należę. Może i Ty także? Dlatego warto wiedzieć nieco więcej o swoich celach i planach. Gdy będzie źle, myśl o celach. Gdy nie masz motywacji, to myśl o swoich marzeniach. Gdy jest ciężko, myśl o swojej przyszłości, gdy Ci się uda… Czasem nie będzie tego skupienia i będzie ciężko, to możesz dzień odpuścić…ale nie rób tego za często. Takie pułapki ebiznesu czekają na Ciebie każdego dnia! Staraj się je wyłapywać i działać każdego dnia!

Między pracą a życiem

Wiele osób nie robi grubej linii między swoim ebiznesem a życiem. Zwłaszcza dotyczy się to tego gdy pracujesz w domu. Nie możesz w czasie pracy wchodzić na Facebooka czy sprawdzać swoje prywatne maile. Musisz pracować w czasie pracy i odpoczywać gdy odpoczywasz. Nie ma nic pomiędzy. Takie wyznaczanie sobie czasu na pracę i na odpoczynek jest bardzo ważne. Musisz być produktywny. Zwłaszcza w biznesie w domu. Trzeba sobie rozdzielić sobie wszystko i każdego dnia pracować na maksa. Nie możesz robić nic pośrodku. Masz działać i tyle!

Zła nisza

Powinieneś obrać sobie taki temat, który Cię interesuje. Według mnie jest to bardzo ważne. Ja sam obrałem sobie dawno tematy, które mnie nie interesowały i nie miałem motywacji, aby w nich działać. Dobrze obrana nisza jest ważna, bo bardzo motywuje do działania. Wybierz sobie to, co Cię interesuje i działaj w taki temacie, który Cię pasjonuje. Pasja w ebiznesie jest bardzo ważna. Według mnie warto jest ją mieć, bo daje ona ogrom motywacji! Nie poddawaj się za szybko i znajdź motywację, dzięki temu, że coś Cię pasjonuje.

Marnotrawstwo

Kojarzysz to? Kupujesz już któryś z kolei produkt i nie działasz? Marnujesz pieniądze na nowe produkty i nie testujesz tego co się dowiedziałeś. Ja tak miałem na początku. Zanim kupisz coś nowego to wypróbuj to czego się dowiedziałeś. Nigdy na odwrót, bo nie zaczniesz nigdy. Pamiętaj o tym i nie marnuj zarobionych pieniędzy. Miej wiedzę, ale nie bądź chomikiem. Najpierw trochę wiedzy, działanie i ewentualne błędy, a dopiero potem więcej wiedzy, gdy Ci jej brakuje. Tak to powinno wyglądać. Ucz się wtedy, gdy potrzebujesz, a nie że może Ci się to czy tamto przyda.

Wszystko robię samemu.

Nie da się zrobić wszystko samemu. Nie ma chyba takiego człowiek, który zna się na wszystkim. Ty na pewno też należysz do osób, które nie umieją wszystkiego. Czasem trzeba coś zlecić innej osobie, gdy czegoś nie wiesz, na przykład pozycjonowanie czy grafika. Warto zlecać to, na czym się nie znasz. Trzeba dobrze poznać siebie i wiedzieć, co warto zlecić.

Cele są bardzo ważne!

Co Ty robisz, aby mieć celem, które Cię motywują każdego dnia? Jak Ty planujesz swój biznes i czy wiesz dużo o danej niszy? Jakie widzisz potrzeby do wypełniania? Co oczekujesz od siebie, aby osiągnąć sukces w danej branży? Na pewno warto mieć cele, bo ich brak jest wielkim błędem i przez to wiele osób nie wie, co robić, aby osiągnąć sukces online. Bez jasno określonego celu jest bardzo ciężko… Co Ty masz do przedstawienia swoim odbiorcom i jak pracujesz nad sobą, aby nie popełniać błędu, jakim jest brak celu?

Co Ty byś dodał? Jakie są pułapki ebiznesu?

Napisz w komentarzu!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co byś dodał do tego?

Scroll to top