Dobry profil na Twitterze, czyli na co warto zwrócić uwagę?

Jak wygląda dobry profil na Twitterze? Oto co powinieneś wiedzieć!

Zastanawiałeś się nad tym, co jest ważne w działaniu na Twitterze? Czy prowadzenie profilu jest ważne, czy lubisz działać na tym portalu? Pomyśl, ile możesz zyskać społeczności, dzięki odpowiednim treściom!

Jak wygląda dobry profil na Twitterze?

Zacznij tworzyć coś ciekawego w Internecie. Na pewno będziesz mieć zysk z działania na Twitterze!

  • Nazwa lub imię i nazwisko. Dodaj prawdziwe imię i nazwisko lub pełną nazwę Twojego biznesu. Nie wymyślaj głupich nazw. Jak nie masz pomysłu, to dodaj tam swoje nazwisko i imię i też będzie okej. Nie wymyślaj głupot, bo to jest głupie (masło maślane…). Zastanów się dobrze nad swoją nazwą. To podstawa, aby Twój profil na Twitterze był jak najlepiej postrzegany! Nazwa jest tu ważna i trzeba dobrze nad nią pomyśleć. Wiele z nas ma z tym problem, więc daj sobie na to czas.
  • Prawdziwe zdjęcie lub logo. Dodaj do swojego profilu jakieś ładne zdjęcie lub logo. Tu także nie wymyślaj. Jak nie masz pomysłu, to nie dodawaj na początek nic. Jak coś wymyślisz, to wtedy dodaj. Warto jednak mieć coś unikalnego jak logo czy własne zdjęcie. Muszą Cię obserwatorzy po czymś kojarzyć. Więc zacznij od zwykłego zdjęcia. To najlepszy wybór na początku!
  • Ciekawy opis. Krótki opis swojego biznesu lub samego siebie. To też nie ma co wydziwiać. Dodaj szczerze, czym się zajmuje Twoja firma lub Ty sam i będzie dobrze. Napisz coś unikalnego. Coś, co ludzi zachęci do obserwowania. Tutaj limitem jest tylko Twoja kreatywność! Poza tym zawsze możesz zmienić opis.
  • Link do Twojej strony. Dodaj w swoim profilu link do strony, bo chyba ją masz? Nie bój się dodawać linka. W końcu Twoja strona to w dzisiejszych czasach to podstawa. Warto się nią pochwalić, gdy ma się ciekawą stronę czy bloga.
  • Dobrze korzystaj z hashtagów. Naucz się je wykorzystywać. Nie dodawaj ich jednak z dupy, jak to mówię. Dodaj je tylko wtedy, gdy faktycznie warto ich użyć. Cały tekst tylko z hashtagów to wygląda nie tyle, co głupio, jak nieprofesjonalnie. Używaj ich z głową! Tutaj trzeba trochę poszukać, jaki hashtagi są dla Twojego profilu odpowiedni. Co jak co, ale warto ich używać!
  • Działaj każdego dnia. Coś codziennie dodaj, porozmawiaj, buduj społeczność. Bez tego nie ma co mieć profilu, gdy go nie aktualizujesz i nic do niego nie dodajesz. Profil ma żyć i ma być Twoją wizytówką, więc trzeba dobrze go prowadzić. Najlepiej codziennie.
  • Buduj sieć znajomych. To podstawa w każdym medium społecznościowym. Nie ma nic lepszego niż nowi znajomi zainteresowani takimi tematami co Ty. Warto szukać osób, które mają podobne zainteresowania.

Dobry profil na Twitterze to nie taka prosta sprawa, więc musisz zakasać rękawy i działać każdego dnia. Nie działaj bez strategii i dużej motywacji każdego dnia. Buduj swoją sieć kontaktów w Internecie, bo naprawdę warto zabrać się za swoje profile społecznościowe. Życzę Ci dużo sukcesów w działaniu!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty prowadzisz swój profil na Twitterze?

Scroll to top