Filary dobrego ebiznesmena, czyli dokładnie jakie?

Czym są filary dobrego ebiznesmena? Czy rozwój biznesu internetowego może wydawać się łatwe?

Może Ci się wydawać, że każdy ebiznesmen siedzi tylko kilka godzin nad swoim ebiznesem.  To nieprawda, na początku na pewno tak nie jest.Poświęca się wiele czasu na naukę nowych rzeczy i ich wdrażanie! Nie ma lekko!

Czym są filary dobrego ebiznesmena?

Na początku czeka Cię dużo pracy i wytrwałości. Każdy biznesmen długo pracował na swój sukces. Filary dobrego ebiznesmena to:

  1. Odpowiedni mindest.
  2. Budowa kontaktów.
  3. Posiadanie mentora.

Co Ty zrobisz, by zbudować solidne filary? Co zmienisz w swoim działaniu, aby osiągnąć sukces? Masz coś do przekazania niszy i wiesz, do czego dążysz? Jakie masz cele?

Odpowiedni mindset/mentalność!

Odpowiedni sposób myślenia to pierwszy z filarów dobrego biznesmena. Odpowiedni mindest to gotowość do ciężkiej pracy dopóki nie osiągnie się celu, który sobie wyznaczyliśmy. Odpowiednim sposobem myślenia nie jest myślenie, że będzie łatwo i przyjemnie. W internecie mamy sporo takich ofert, gdzie piszą o szybkich i łatwych zarobkach. Ja omijam je z daleka. Odpowiedni sposób myślenia pozwala Ci na odpowiednią pracę i wynikające z tego skutki.

Musisz pracować nad sobą i dawać z siebie wszystko. Masz po prostu się rozwijać i tyle lub aż tyle. To wszystko zależy od Ciebie i Twojego nastawiania. Każdy dzień to walka nad sobą i nad swoimi ułomnościami. Nie będzie lekko. Będzie w uj ciężko i nic na to nie poradzisz, jeśli chcesz mieć sukces. To są podstawy, aby pracować nad sobą i nad swoim biznesem. Nie ma że się nie chce lub nie umie. Jak się nie chce to od tego jest pasja i cele, a jak się nie umie to albo coś zlecasz, albo robisz coś sam. Widzisz jakie to proste? Proste, więc zabierz się za siebie i zacznij działać do cholery! Na co czekasz?

Ważne jest kogo znasz!

Budowa relacji z klientami jak i innymi biznesmenami to kolejny filar sukcesu. Budowa relacji powinna być priorytetem w Twoim biznesie. Możesz więc spotykać się ze swoimi klientami, pomagać im, rozwiązywać ich problemy. Tak właśnie buduje się relację. Poświęcony na to czas na pewno się zwróci.

Budowa relacji jest często trudna i zależy od danej niszy, ale warto to robić i każdego dnia budować społeczność wokół bloga. Relacja jest bardzo ważna i nie można jej bagatelizować. Masz być mistrzem relacji i wtedy biznes na pewno wzrośnie. Budowa znajomości jest ważna w każdej dziedzinie biznesu. Nie ważne czy to Internet czy biznes tradycyjny. Musisz budować sieć kontaktów z ludźmi. Zacznij do mediów społecznościowych od bloga czy wysyłania maili. Zbuduj coś małego i zacznij nad tym pracować, aby to było coś dużego z czasem. Takie są dwa filary dobrego ebiznesmena … A jaki jest ostatni?

Mentor!

Ważne jest, aby mieć jakiegoś mentora. To może być ktokolwiek kogo sobie zapragniesz. Mamy tysiące mentorów. Możesz sobie wybrać jedna lub kilka osób. Ważne jest, abyś miał za kim podążać, miał motywację, że możesz osiągnąć to co ona. Warto znaleźć sobie mentora, który ma określona reputację w swojej dziedzinie. Jednak nie porównuj się do innych za często. Możesz się inspirować, ale nigdy nie skopiujesz nikogo w stu procentach. Musisz mieć umiar w tym do kogo się porównujesz. Mentor jest dobry, aby Cię inspirował. Nie musisz go znać na początku. Możesz mieć jego kursy, szkolenia i inne produkty. Zacznij od tego, a potem, gdy zarobisz to może będzie Cię stać na to, aby z nim porozmawiać parę godzin i znowu się inspirować.

Oto właśnie te filary dobrego ebiznesmena o których Ci wspominam. Co miałbyś do dodania? Napisz w komentarzu!

1 Comment

  1. A co dla Ciebie jest filarem?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top