Prosta strona www, czyli co robić, aby strona WWW dobrze działała?

Prosta strona www to nie takie łatwe, jakby się wydawało, jednak ludzie tworzą strony z wielu powodów.

Jak u Ciebie z  tworzeniem stron? Co można zrobić, aby osiągnąć sukces poprzez swoją zwykłą stronę? Czy warto mieć w tych czasach stronę w Internecie? Jaki Ty masz pomysł na swoje miejsce w sieci?

Prosta strona www to jest to!

Jedni dla zabawy, inni dla pieniędzy a jeszcze inni dla tego i tego. Problemem dla wielu, zarówno dla tych zaawansowanych jak i tych mniej jest pozyskanie ruchu na stronę. Trzeba jakoś się wybić spośród innych stron. Oto kilka pomysłów jak pozyskać większy ruch.

Zaskoczę Cię, ale najpierw Twój strona musi być najpierw PROSTA. Co to oznacza? Czyli strona bez niepotrzebnych rzeczy typu zbyt wiele grafiki czy animacji. To odstrasza odwiedzających. Takie strony bardzo długo się ładują i nikt nie ma czasu (zwłaszcza w Internecie) na czekanie.

Poza tym nawigowanie stroną także musi być proste. Niech osoba, która wchodzi na stronie wie co ma do zrobienia i wie jak wyszukać to co chce. Nawigacja na stronie jest bardzo ważna i trzeba nad nią pracować, aby odwiedzający czuł się dobrze i wiedział co kliknąć, aby znaleźć to, czego szuka.

Na stronie musi być coś oryginalnego, aby ludzie powracali. Często zdarza się, że serfujemy po podobnie tematycznych stronach i napotykamy podobne artykuły! Ludzie nie chcą czytać drugi raz tego samego, no bo ileż można! Bardzo dobrym pomysłem jest dodanie własnego doświadczenia do artykułu. Wtedy na pewno będzie on unikalny, bo oparty na Twoim doświadczeniu i wiedzy. Warto pisać artykuły i dzielić się swoimi umiejętnościami. Nie jest to łatwe, ale trzeba poświęcić na to swój czas lub komuś to zlecić. Widzisz po co Ci prosta strona WWW?

Musisz dawać dużo wartości dla odwiedzających, aby powracali, żeby o Tobie nie zapomnieli. Możesz między innymi dawać coś za darmo, ale nie jakieś gówno, tylko coś nad czym naprawdę sporo spędziłeś czasu. Możesz dodać linki w stopce jakiegoś ebooka. W czasie jego czytania po prostu będą klikać w linki, aby znaleźć coś ciekawego na dany temat. Możesz też stworzyć kurs emailowy i w taki sposób przyciągać ludzi na strony. Jest wiele opcji na to, aby ludzie powracali na Twoje strony. Ale jedno jest pewne. Musisz dawać ludziom dużo wartościowej i przydatnej wiedzy. Bez tego ani rusz!

Pisz dużo ciekawych artykułów na stronie a ludzie sami będą przychodzić po więcej. Możesz skorzystać z RSS czy mediów społecznościowych, żeby informować ludzi o nowych wpisach. Opcji jest wiele, trzeba tylko trochę ruszyć głową.

Warto, aby Twoja strona była prosta i dobrze przemyślana. Bez tego nie będzie sukcesu. Masz coś do przekazania ważnego na swojej stronie? Co chcesz rozwinąć w swoim ebiznesie, dzięki pracy nad dobrą stroną internetowa? Czy to blog czy sklep czy prosta wizytówka z formularzem, to nie ma znaczenia. Warto robić wszystko, by pracować nad swoją ofertą! Masz pomysł na siebie? To super!

1 Comment

  1. Marketer Internetowy14 grudnia 2015

    Co powinna jeszcze posiadać strona WWW, aby miała ruch?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top