Uśmiechnij się. Kilka zasad co robić, aby czuć się dobrze!

Uśmiechnij się! Co robić, aby każdego dnia się się uśmiechać i być z każdej rzeczy szczęśliwym?

Te kilka porad na pewno Ci się spodobają! Ale `trzeba to robić, aby pojawił się uśmiech! Dobre nastawienie dużo daje, więc możesz zrobić wiele dla siebie, aby osiągnąć swoje cele. Jak możesz być przykładem dla innych?

Uśmiechnij się: każdego dnia!

Zjedz śniadanie, które da Ci siłę na cały dzień. To ważny posiłek w ciągu dnia!

Nie nadużywaj kofeiny. Wypić trochę można, ale 5 czy 10 kaw to zdecydowanie za dużo. Unikaj też napojów energetyzujących. Lepiej weź sobie drzemkę.

Dobrze wykorzystuj swój czas. Ustal sobie plan dzienny i go stosuj. Ustal priorytety i rób to co najważniejsze. Facebook czy YouTube zostaw sobie na czas relaksu!

Ćwicz fizycznie. To nie musi być dużo, ale chociaż spacerek czy krótki bieg to lepsze niż nic. Nie musi być to coś wyczynowego, ale warto czasem się poruszać. Pobudzaj endorfiny i będziesz się czuć lepiej niż po leniwych wakacjach!

Uśmiechaj się codziennie. Tak mało ludzi to teraz robi! Uśmiechaj się do współpracowników i ludzi na ulicy. Może taki uśmiech od nieznajomego komuś polepszy dzień! Kto wie?

Ćwicz swój umysł. Czytaj codziennie. Ucz się czegoś nowego i staraj się być aktywny umysłowo.

Pozbądź się złych nawyków. To jest trudne. Sam wiem po sobie, ale chyba warto np. zadbać o zdrowie i przestać palić czy pić dużo kawy! Postaraj się chociaż zmienić kilka nawyków w ciągu roku i już będzie efekt!

W czasie pracy spróbuj się porozciągać. Siedzenie długo przed biurkiem męczy plecy. Warto się wtedy porozciągać. W Internecie jest dużo poradników na ten temat. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Staraj się żyć zdrowo. Unikaj śmieciowego jedzenia itp.

Rób tak, aby ludzie wokół Ciebie dobrze się czuli. Zwiększaj swoje umiejętności komunikacji i staraj się być dobrym słuchaczem.

Gdy odpoczywasz to odpoczywaj! Nigdy nie pracuj w czasie wolnego czasu. Oddziel pracę od odpoczynku czy rodziny. Nigdy nie mieszaj pracy z odpoczynkiem, bo nie będziesz ani dobrze pracował ani dobrze odpoczywał.

Wolny czas spędzaj dużo na świeżym powietrzu i aktywnie. Nie przed TV czy komputerem. Dotleń organizm i bądź aktywny!

Wysypiaj się. Bez tego nie będziesz dobrze działał. Zmęczony raczej dużo nie zrobisz i będziesz się na siebie złościć.

Słuchaj relaksującej muzyki. To u mnie działa bardzo dobrze. W Internecie jest mnóstwo darmowej muzyki do słuchania. Wystarczy poszukać.

Gdy jesteś bardzo zmęczony to spróbuj wziąć sobie drzemkę. U mnie to działa średnio, ale może u Ciebie się to będzie sprawdzać.

Pij dużo wody w czasie pracy. Organizm zużywa dużo wody, gdy pracuje umysłowo dlatego warto dużo pić.

Jakie Ty masz sposoby na uśmiech? Jeszcze raz uśmiechnij się…! A może znowu?

1 Comment

  1. Marketer Internetowy19 grudnia 2015

    Co byś dodała/dodał?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top