Uśmiechnij się. Kilka zasad co robić, aby czuć się dobrze!

Uśmiechnij się! Co robić, aby każdego dnia się uśmiechać i być z każdej rzeczy szczęśliwym?

Te kilka porad na pewno Ci się spodobają! Ale trzeba to robić, aby pojawił się uśmiech! Dobre nastawienie dużo daje, więc możesz zrobić wiele dla siebie, aby osiągnąć swoje cele. Jak możesz być przykładem dla innych? Zrób wszystko, by mieć dobre samopoczucie i jakiś cel w życiu. Jak chcesz pracować nad sobą, aby codziennie się uśmiechać? Jak możesz zacząć cieszyć się życiem?

Uśmiechnij się: każdego dnia!

Zjedz śniadanie, które da Ci siłę na cały dzień. To ważny posiłek w ciągu dnia! Zrób sobie coś zdrowego i zmieniaj swoje złe nawyki żywieniowe.

Nie nadużywaj kofeiny. Wypić trochę można, ale 5 czy 10 kaw to zdecydowanie za dużo. Unikaj też napojów energetyzujących. Lepiej weź sobie drzemkę czy idź na spacer, aby pooddychać świeżym powietrzem.

Dobrze wykorzystuj swój czas. Ustal sobie plan dzienny i go stosuj. Ustal priorytety i rób to co najważniejsze. Facebook czy YouTube zostaw sobie na czas relaksu! Warto robić też coś poza komputerem. Może ćwiczenia fizyczne?

No właśnie… ! Ćwicz fizycznie. To nie musi być dużo, ale chociaż spacerek czy krótki bieg to lepsze niż nic. Nie musi być to coś wyczynowego, ale warto czasem się poruszać. Pobudzaj endorfiny i będziesz się czuć lepiej niż po leniwych wakacjach! Poprawiaj swoją kondycję i wyzwala endorfiny, które napędza Cię do kolejnych działań. Jakie ćwiczenia sprawiają Ci przyjemność?

Uśmiechaj się codziennie. Tak mało ludzi to teraz robi! Uśmiechaj się do współpracowników i ludzi na ulicy. Może taki uśmiech od nieznajomego komuś polepszy dzień! Kto wie? Warto zarażać innych swoim nastawieniem!

Ćwicz swój umysł. Czytaj codziennie. Ucz się czegoś nowego i staraj się być aktywny umysłowo. Szkolenia czy kursy też są okej, ale pamiętaj o tym, aby stosować wiedzę w praktyce! Warto szkolić się każdego dnia i osiągać swoje cele!

Pozbądź się złych nawyków. To jest trudne. Sam wiem po sobie, ale chyba warto np. zadbać o zdrowie i przestać palić czy pić dużo kawy! Postaraj się, chociaż zmienić kilka nawyków w ciągu roku i już będzie efekt! Na pewno warto nad sobą pracować!

W czasie pracy spróbuj się porozciągać. Siedzenie długo przed biurkiem męczy plecy. Warto się wtedy porozciągać. W Internecie jest dużo poradników na ten temat. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Bądź dla innych życzliwy. Zobacz, ile możesz dać wartości swoim odbiorcom! Wystarczy uśmiechnąć się do kogoś. Bądź często „tu i teraz”. Doświadczaj życia pełną piersią! Pracuj nad sobą i nad swoimi emocjami.

Staraj się żyć zdrowo. Unikaj śmieciowego jedzenia itp. Nie pij dużo napojów słodzonych.

Gdy odpoczywasz, to odpoczywaj! Nigdy nie pracuj w czasie wolnego czasu. Oddzielaj swoją pracę od odpoczynku czy rodziny. Nigdy nie mieszaj pracy z odpoczynkiem, bo nie będziesz ani dobrze pracował ani dobrze odpoczywał.

Wolny czas spędzaj dużo na świeżym powietrzu i aktywnie. Nie przed TV czy komputerem. Dotleń organizm i bądź aktywny!

Wysypiaj się. Bez tego nie będziesz dobrze działał. Zmęczony raczej dużo nie zrobisz i będziesz się na siebie złościć.

Słuchaj relaksującej muzyki. To u mnie działa bardzo dobrze. W Internecie jest mnóstwo darmowej muzyki do słuchania. Wystarczy poszukać.

Pij dużo wody w czasie pracy. Organizm zużywa dużo wody, gdy pracuje umysłowo, dlatego warto dużo pić.

Bądź wdzięczny za to, co masz. Cieszysz się, z tego, co masz? Zobacz, ile dobrego może Cię spotkać i ile Cię już spotkało wspaniałego. Na pewno trudno jest budować swoje życie, ale warto codziennie nad nim pracować.

Jakie Ty masz sposoby na uśmiech? Jeszcze raz uśmiechnij się…! Wiele może się zmienić, dzięki Twojej pracy!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co byś dodała/dodał?

Scroll to top