Darmowa promocja bloga, co warto robić przy promocji?

Jednym z wyzwań blogowania jest właśnie darmowa promocja swojego bloga.

Promocja bloga nie jest wcale taka łatwa jakby się mogło wydawać. Zwłaszcza darmowe formy jej promocji są czasochłonne niestety. Trzeba jednak jakoś wypromować tego bloga. Jakie są więc darmowe sposoby promocji bloga?

Darmowa promocja to jest to! 

Jak możesz rozwinąć swoją stronę? Co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele i nie wydając na to dużych pieniędzy? Jaki masz sposób na promocję swojego miejsca w sieci? 

Zoptymalizuj bloga pod SEO

Wyszukiwarka jest pierwszym miejscem gdzie ludzie szukają informacji. Optymalizacja blog pod kątem pozycjonowania jest jednak bardzo ważna. Nie możesz tego uniknąć w końcu musisz się chociaż podstaw pozycjonowania nauczyć. WordPress bardzo szybko indeksuje się w wyszukiwarce i łatwo jest go pozycjonować, jeśli wiesz co robisz. Musisz wybrać hasła (słowa kluczowe) pod którymi chcesz wspiąć się wyżej w wyszukiwarce i zacząć się pozycjonować pod te frazy. Oczywiście SEO można także zaliczyć do płatnych sposobów promocji bloga. Jak Ty optymalizujesz swojego bloga pod SEO? Jakie Ty znasz sposoby na promocję? Jak Ty działasz w pozycjonowaniu i dlaczego jest to dla Ciebie ważne? Masz jakieś wyzwania pozycjonowania? To ciężki kawałek chleba i trzeba dużo wiedzieć, aby osiągnąć swoje cele!    

Dodawaj sygnatury na forach

Dodawaj adres strony na formach powiązanych z Twoją niszą. To też jest czasochłonne zajęcie niestety i wymaga sporo pracy. Nie możesz tego jednak nie robić. To też bardzo ważny czynnik promocji bloga. Pisz więc często na formach tak aby zdobywać jak najwięcej linków do swojej strony. Nie jest to już takie popularne, jak kiedyś, ale można próbować. For jest coraz mniej i nie zawsze znajdą się odpowiednie do Twojej niszy. Jednak nie możesz się poddawać! Poszukaj, może znajdziesz coś dla siebie, gdzie czujesz się dobrze? 

Komentowanie innych stron

To też czasochłonna metoda promocji, ale warto i to wykonać, bo jest to darmowa promocja bloga. Wymaga to dużo cierpliwości, ale myślę, że warto. Naucz się pisać dobre komentarze, aby właściciele innych stron ich ni kasowali. Komentuj tak, jakbyś chciał, aby komentowali u Ciebie. To wymaga dużo czasu i pracy nad komentarzem, aby został on na innej stronie. Pisz tak, jakbyś pisał u siebie. Daj wartość i zadawaj pytania. Twórz dyskusję i tak dalej…

Media społecznościowe

To także ciekawy sposób na promocję, ale bardzo czasochłonny, bo trzeba aktywnie prowadzić daną stronę i się za szybko nie poddawać. Warto na Facebooku czy Twitterze lub innej stronie być aktywnym i działać każdego dnia. To ciekawy sposób na darmową promocję.

To tyle darmowych sposobów promocji bloga na ten wpis. Masz coś do dodania? Jakie Ty metody wybierasz? Co warto robić, aby każdego dnia promować swojego bloga lub stronę internetową? Jakie masz inne metody na promocję swoich stron?

Napisz w komentarzu. Czym dla Ciebie jest darmowa promocja?

1 Comment

  1. Marketer Internetowy12 lutego 2019

    Jak Ty promujesz swojego bloga?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top