Aby ludzie powracali na Twoje strony, co mieć na uwadze?

Co robić, aby ludzie powracali na Twoje strony?

Masz na swoje treści jakiś cel? Wiesz, do czego dążysz? Na pewno do sprzedaży! Jak każdy, ale co zrobić, aby osiągnąć swoje cele w tworzeniu strony? Wiesz, ile pracy Cię czeka, aby osiągnąć cele? 

Co zrobić, aby ludzie powracali? 

Świetne treści. To podstawa do tego, aby ludzie wracali. Bez tego nie ma sensu działać. Musisz dawać jak najwięcej wartości na swoim blogu i przez to zachowasz stałych czytelników. Nie możesz dawać byle gówna i się z tego cieszyć. Masz działać i się nie poddawać! Pisz z sensem i nie dodawaj byle zapychaczy na blogu. Treści mają być bardzo wartościowe i dawać ciekawe przykłady. Pisania dobrych treści trzeba się nauczyć! Marketing treści jest bardzo ważny i trzeba dawać dużo contentu, aby ludzie przychodzili na Twoje strony! 

Dobra osobowość. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Zawsze bądź sobą i dawaj w swoje teksty całego siebie. Nie ma sensu być kimś innym. Dodaj wiele serca w swoje strony czy blogi. Uwielbiam strony, gdzie widać, że ktoś wkłada swoją wiedzę w taki sposób, że chce się czytać! Pokaż, że masz wiedzę i dzięki temu przyciągają ludzi na swojego bloga czy strony niszowe. 

Zaangażowanie blogera i czytelników. To także jest celem bloga, aby on przyciągał innych. Przyciąga właśnie społeczność, która tworzy się wokół bloga. To ona daje coś takiego, że chce się sprawdzić co tam nowego i ciekawego napisali. Ja lubię takie strony i często na nie wracam tylko dla ludzi, którzy tam przebywają. Budowa społeczności jest bardzo ważna i trzeba się postarać, aby osiągnąć swoje cele. Dobrych ludzi nigdy za wiele! 

Odpowiedni wygląd. Ten wygląd nie może być byle jaki. Powinien się on wyróżniać na tle innych stron, aby ludzie kojarzyli go także z wyglądu. Jak nie masz na to budżetu, to wyróżnij się swoimi treściami i swoim stylem pisania. Można tym nadrobić według mnie. Są też fajne i darmowe motywy na bloga. Wszystko za czasem. 

Wezwanie do akcji. Mów co mają robić czytelnicy, a będą do Ciebie wracali. Może dasz im zadanie domowe po przeczytaniu tekstu? Może masz serię na blogu, na którą powrócą Twoi czytelnicy? Takich serii może być wiele, a każdy znajdzie coś dla siebie. Warto dawać angażujące wpisy na strony. 

Newsletter. To warto robić, aby ludzie przychodzili na Twojego bloga ponownie. Ale to już wymaga trochę pieniędzy, a nie każdy ma na tyle budżetu. Może w przyszłości Ci się to uda wdrożyć? 

Wpisy gościnne. Pisz na innych blogach i dawaj innym, jak najlepsze treści. To także przyciągnie do Ciebie i Twoich stron. 

Odpowiadaj na komentarze. Buduj tak społeczność i zaangażowanie. Bez tego nie ma dobrej strony. Warto budować wokół siebie ludzi i dawać im dużo wartości. 

Promocja na social mediach. Bądź tam aktywny i nie opuszczaj tego typu stron. Na nich także warto się promować i być obecnym. To ciekawy sposób na pokazanie wartości. Warto być i tam! 

Trzymaj się tematu bloga. Niektórzy piszą o wielu rzeczach naraz i ciężko się to czyta i ciężko zbudować na tym jedną, ciekawą społeczność. 

Optymalizacje SEO. Zacznij optymalizować Twoje strony pod kątem wyszukiwarek i czytelników. Wtedy Twój blog wystrzeli w kosmos – jeśli to zrobisz dobrze.

Co Ty robisz, aby ludzie powracali na Twoje blogi/strony? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co Ty robisz, aby ludzie powracali?

Scroll to top