Powody, by zacząć bloga. Dlaczego warto blogować?

Powody, by zacząć bloga, są różne! Jakie Ty masz powody blogowania?

Co robisz, aby osiągnąć swoje cele na blogu? Czy ciężko jest zacząć blogować? Czy warto blogować w tych czasach? Zastanów się nad tym, co Ty robisz, aby być skutecznym blogerem?

Jakie są powody, by zacząć bloga?

Dlaczego warto więc założyć własnego bloga? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie poniżej.

 • Aby promować swój produkt/usługę. To chyba z pierwszych powodów, dla których warto mieć własnego bloga. Promowanie swojego produktu/usługi poprzez bloga jest stosunkowo proste jeżeli blog jest chętnie czytany i odwiedzany. Wtedy produkt/usługa na pewno będzie chętnie kupowana. Im lepszy blog, tym większa szansa na nową sprzedaż. Im lepiej promujesz siebie, tym większe masz zyski. I to nie tylko te finansowe. Zacznij od czegoś prostego i rozwijaj swoje blogi.
 • Aby budować relację. Poprzez bloga można zbudować własną społeczność, która chętnie będzie odwiedzała bloga. Poprzez bloga będzie Ci łatwiej zdobywać nowe kontakty i znajomości. Społeczność to w dzisiejszych czasach klucz i warto mieć to głowie. Buduj ją od samego początku!
 • By pomagać ludziom. Nie ma chyba nic lepszego niż pomoc innej osobie w jej problemie. Chyba każdy kiedyś komuś w czymś pomógł i każdy wie co to za miłe uczucie. Ale z tym pomaganiem jest różnie. Ludzie tego nie doceniają. Ale jak ktoś chce Ci się odwdzięczyć, to dobrze! Dlatego warto pomagać…
 • By zarabiać. To coś dla ludzi, którzy chcą zarabiać na swoim blogu. Jest wiele form zarobków: programy partnerskie, Adsense, promocja własnych produktów. Poprzez właśnie bloga można zacząć powiększać swoje dotychczasowe zarobki. Nie jest to proste, ale możesz z tego mieć dobre pieniądze. Ale jak do tego dojdziesz, to już Twoja sprawa i Twoje plany. Jak Ty chcesz zarobić na swoim blogu? Jeżeli jest zainteresowanie, to dlaczego tego nie spróbować? Buduj markę i promuj ciekawe produkty czy usługi i rozwijaj bloga, aby był coraz bardziej popularny.
 • By cieszyć się z tego co się robi. Mnie osobiście pisanie sprawia bardzo dużo przyjemności. Nie jestem jakimś super ekspertem w pisaniu, ale przelewanie swoich słów na bloga sprawia mi dużą przyjemność. To, że mój wpis może pomóc, dodatkowo mnie motywuje i napędza do dalszego działania. A Ty jakie widzisz zalety blogowania?
 • By być na bieżąco z tematem, który Cię interesuje. Blogowanie jest super sprawą, bo to motywuje do bycia na bieżąco z tematem, który opisujesz na blogu. Chęć napisania nowego wpisu motywuje do czytania innych blogów i szkolenia się. Blogowanie to super pomysł na zwiększanie wiedzy. A dla Ciebie? Poszerzasz ciągle swoją wiedzę i chcesz być coraz lepszym? Blogowanie wymaga wielu działań i nie jest to tylko pisanie, ale i obsługę systemu blogowego. Dzięki temu budujesz nowe umiejętności! Więc zabierz się do działania! Zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele blogowania!
 • By być bardziej kreatywną osobą. Blogowanie daje właśnie taką możliwość. Napisanie czegoś nowego wspomaga Twoją kreatywność. Trzeba być kreatywnym, aby pisać dużo i często. Jak u Ciebie jest z publikowaniem? Dzięki blogowaniu poszerzasz swoje kompetencje komunikacyjne.
 • Komunikacja. Co Cię napędza do działania? Co chcesz przekazać swoim czytelnikom i z jakimi emocjami? Jakie kontakty chcesz tworzyć i jakie relację budować z innymi blogerami czy osobami wpływowymi. Buduj dużo relacji i rób wszystko, by osiągnąć swoje cele blogowania.
 • Daje Ci prawo do własnej opinii. Blog daje Ci możliwość pokazania Twojej własnej opinii na dany temat. Każdy jest inny, więc taka opinia zawsze będzie unikalna dla każdej osoby.
 • Możesz zostać autorytetem. Jeżeli to, co robisz, robisz często i dobrze to na pewno znajdą się osoby, które uznają Cię za autorytet w temacie, który Cię interesuje. Lubisz się dzielić wiedzą? Budujesz pozytywne emocje na blogu i pomagasz? Jesteś dumny ze swoich wpisów i masz pomysły na kolejne treści?
 • Polepszysz swoje zdolności pisania. Sam widzę po sobie, że z każdym kolejnym artykułem pisze mi się coraz łatwiej. Nie są to jakieś ogromne postępy, ale je widać. Dla kogoś, kto ma problemy z kreatywnością i pisaniem bloga, na pewno pomoże polepszyć zdolności dobrego pisania tekstów.

A Tobie co daje blogowanie? Jakie są powody, by zacząć bloga? Co Cię motywuje do blogowania? Blogowanie ma wiele zalet i warto się tym zainteresować w czasach, gdzie dostęp do Internetu ma wiele osób. Masz chęć do działania?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Dlaczego Ty blogujesz?

Scroll to top