Bloguj! Co warto wiedzieć na początek blogowania?

Co oznacza, dla Ciebie: bloguj?

Blogowanie jest ważną częścią strony WWW, są treści, które się na niej znajdują. Strony, gdzie treści są często aktualizowane wyżej w rankingach i są chętnie czytane.

No właśnie. Trzeba dodawać treści, dlatego warto dołożyć do swojej strony bloga. To na pewno przybliży Cię do swoich klientów. Bloguj więc często i jak najwięcej. Co sprawia, że chce Ci się blogować? Co masz do zaprezentowania swoim odbiorcom? Jak zmonetyzujesz swojego bloga i co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele w sieci? Jak możesz zbudować coś naprawdę solidnego?

Co do takich podstawowych aspektów blogowania, co oznacza: bloguj?

–  cena tu nie gra roli, bo możesz używać darmowych możliwości np. Blogger. Nie musisz na początku nic wydawać. Ale musisz wiedzieć, że takie serwisy mają różne regulaminy i ograniczenia. Więc wybierz mądrze serwis do blogowania. Ja polecam coś na swoim, czyli domena (koszt 12 zł na początek) i własny hosting (od kilku złotych miesięcznie). Do tego WordPress (darmowy). Na początek to jest aż nadto, ale wydasz 100 złotych rocznie i możesz sprawdzić po roku, czy się do tego nadajesz. Więc nie wiem, na co czekasz! Działaj każdego dnia, aby osiągnąć sukces w blogowaniu! Na pewno będzie na początku ciężko, ale nie ma co się poddawać! Zacznij działać skutecznie i rozwijaj siebie, jako blogera! To nie jest duży wydatek na początku, więc zacznij to robić dobrze!

– jeżeli nie znasz się ani na programowaniu, ani na projektowaniu stron, to też nie ma problemu. Stworzenie bloga jest bardzo intuicyjne. To samo z wyglądem bloga. Są tysiące motywów do Twojego bloga, więc jest z czego wybierać i na pewno wybierzesz coś, co Ci pasuje. Jest wiele wtyczek i motywów (nawet darmowych). Wystarczy poszukać czegoś dla siebie i zainstalować i skonfigurować. Wszystko poprzez kilka kliknięć i już. WordPress wcale nie jest trudny, ale trzeba poznać trochę technicznych rzeczy. I tyle! To nie jest takie trudne, jakby się wydawało. Więc nie dawaj się wymówką, że nie umiesz czegoś skonfigurować. Wszystkiego da się nauczyć!

– bloguj na tematy, które Cię interesują. Może to być także blog o Twoich produktach czy usługach. Pamiętaj, że blog jest widziany przez wszystkich, więc nie dodawaj tam czegoś, czego nie chciałbyś sam czytać. Ja bloguję przede wszystkim o marketingu. Co Ciebie interesuje? O czym chciałbyś pisać na swoim blogu? Zastanów się nad tym dobrze! Jakie tematy Cię interesują i czym chciałbyś się zajmować? Na pewno masz coś takiego, co sprawi, że będzie Ci się blogowało skutecznie? Na pewno masz taki temat, więc do dzieła! Jak bardzo i jak regularnie będziesz dzielił się swoją wiedzą? Czym podzielisz się ze swoimi czytelnikami?

– staraj się, aby Twoje treści były „user friendly” (przyjazne użytkownikowi). Staraj się, aby to, co piszesz, czytało się dobrze. To się kłania SEO, czyli pozycjonowanie i UX. Poczytaj o tym trochę i optymalizuj swoją stronę. To już są bardziej zaawansowane treści, więc daj sobie czas na naukę SEO czy innych technicznych dziedzin blogowania. To już trudniejsze rzeczy i trzeba wiele rzeczy u siebie testować, ale się nie poddawaj! W końcu osiągniesz swoje cele i będziesz się cieszył ze swojego bloga!

– przeglądaj blogi ludzi z Twojej branży. Zobacz, co u nich działa najlepiej i staraj się to wypróbować na swoim blogu. To także jest ważne, aby podglądać konkurencję i jej działania. Jak Ty możesz być lepszy od innych? Warto obserwować swoje konkurencje. Sprawdzać, co robią, aby osiągnąć sukces w Twojej branży. Możesz obserwować konkurencję, ale nie porównuj się do niej. Spraw, aby Twój blog był unikalny! Aby dawał on Ci radość z jego prowadzenia.

Jakiego bloga Ty zbudujesz? Jak osiągniesz swoje cele online? Czy Twój blog jest wartościowy i estetyczny? Czy robisz wszystko, by osiągnąć swoje cele online? Czy masz czas na blogowanie czy szybko opuścisz ten sposób na działanie w Internecie? Co przyciągnie do Twojego bloga innych ludzi? Co sprawi, że będzie się go chętnie czytało? Pisz pasją i zainteresowaniem. To ciężkie, ale sobie poradzisz i osiągniesz swoje cele!

Blog to bardzo efektywne narzędzie marketingowe. W prosty sposób możesz tam wypromować swój produkt czy pozyskać nowych klientów. Blog to także platforma, gdzie możesz kontaktować się z nowymi klientami i odpowiadać na ich pytania. Blog to także zwiększanie rankingu Twojej strony WWW, gdy często aktualizujesz tam nowe informacje.

Jak widzisz, blog ma wiele przydatnych funkcji, a jego założenia jest zupełnie proste i darmowe jeśli zrobisz to sam. Jeżeli nie masz teraz nic do roboty, to po prostu odpal przeglądarkę i załóż swojego bloga! To wcale nie jest takie trudne, trzeba tylko chcieć.

A Ty jak promujesz swojego bloga? Masz już takiego czy planujesz założyć? O czym on będzie? Co będziesz promować? Bloguj jak najwięcej i stań się super blogerem!

Napisz w komentarzu poniżej.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty blogujesz? Jakie masz w tym osiągnięcia?

Scroll to top