Zanim zaczniesz blogowanie, to zrób kilka rzeczy…

Oto kilka porad co zrobić czy przemyśleć, zanim zaczniesz blogowanie.

Musisz przemyśleć coś, zanim zaczniesz blogować. Nie są to trudne sprawy, ale trzeba sobie przemyśleć parę rzeczy. Oto kilka porad na początek! Jak Twój blog może być jeszcze bardziej przyciągający? Czy zaczniesz pisać o tym, co Cię interesuje i jara? Wiesz, czym chcesz się podzielić z niszą?

Co wiedzieć, zanim zaczniesz blogowanie?

Dostosuj się do tych zasad i kieruj się nimi na początku swojego działania blogowego.

  • Musisz wiedzieć, o czym będziesz pisał, czyli znać temat blogowania. Pomyśl, o czym chciałbyś pisać i dzielić się ze swoimi czytelnikami. To wszystko zależy oczywiście od Twoich zainteresowań. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pisać o tym, co w danej chwili Cię interesuje. Wszystko zależy od Ciebie i tego co Cię pasjonuje. Wybór tematu jest bardzo ważny, aby za szybko się nie wypalić i mieć dużo pomysłów. Duże znaczenie ma tutaj Twoja pasja i to, co Cię interesuje. Zastanów się nad tym, co chciałbyś pisać i co robić w swojej przyszłości na blogu. Zastanów się nad tematem, zanim zaczniesz blogowanie. Czym chcesz się dzielić ze swoimi czytelnikami? Co chcesz przekazać swoim czytelnikom? Czy masz określone swoje cele i wiesz, co jest dla Ciebie ważne w blogowaniu? Co Cię motywuje do poznania danego tematu?
  • Musisz wybrać platformę blogową i to czy skorzystasz z darmowych usług, czy wykupisz swoją domenę i hosting (co polecam, nie jest to duży koszt roczny). Wybór zależy od tego jak bardzo na poważnie weźmiesz temat blogowania. Na początku jednak warto zacząć od darmowych sposobów blogowania. Jeśli przetrwasz z miesiąc lub dłużej na częstym blogowaniu, to wtedy warto przestawić się już na własną domenę i hosting. Wtedy będziesz wiedział, czy blogowanie jest dla Ciebie. Nie wymaga to dużego wkładu. Wszystko więc zależy od Ciebie. Sprawdź, czy się nadajesz do blogowania i do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem! Wybierz dobrze swój system do blogowania, w zależności od budżetu i potrzeb! Każdy system ma wady i zalety, ale ja proponuje WordPressa.
  • Musisz wybrać motyw bloga. Wybierz po prostu ten, który najbardziej CI się podoba. Możesz zlecić zrobienie własnego i indywidualnego motywu, ale to już kosztuje, ale jeśli chcesz być oryginalny, to musisz zapłacić. Na początek jednak wystarczy coś darmowego i ładnego. Ważne, żeby Tobie się to podobało i Twoim czytelnikom. Nie musisz wymyślać, nie wiadomo czego. Ma być prosto i czytelnia i bardzo wartościowo! Wyglądem nie przejmuj się na początku działania. To ogarniesz, jak zaczniesz mieć wyniki i ludzie zaczną więcej wchodzić na bloga. Wtedy dobrze zoptymalizowany motyw jest kluczowy! Zajmij się tworzeniem treści, a nie wyglądem! Powodzenia!
  • Musisz dowiedzieć się, kim jest Twój czytelnik, aby lepiej do niego dopasować swoje teksty. Są to osoby początkujące czy zaawansowane? Od tych i innych informacji zależą tematy, jakie będziesz publikować na swoim blogu. Zacznij od stworzenia profilu swojego idealnego czytelnika i pisz do takiej persony na początku swojego blogowania. Nie będzie to łatwe, ale z czasem, ogarniając statystyki, będziesz wiedział, co czytają ludzie i jakie treści ich interesują. Zastanów się dobrze nad tym, do kogo chcesz pisać i jakie masz możliwości. Ile wiesz o problemach swojej niszy? Jak wykorzystasz wiedzę, jaką masz obecnie? W czym pomożesz swoim czytelnikom?
  • Musisz wiedzieć jakie treści będziesz na niego umieszczał. Zdecyduj jakie tematy będziesz umieszczał na blogu. Co chcesz, aby się na nim znajdowało? Jakiego tematu chcesz się trzymać? Zastanów się nad tym, zanim zaczniesz blogowanie. Jakie treści Ty chciałbyś czytać? Co chciałbyś przekazać swoim czytelnikom? Jakie treści by ich interesowały? Dawaj z siebie wszystko i nie poddawaj się na początku, gdy będzie ciężko! Na pewno zastanów się, ile wartości możesz dostarczyć i jak bardzo konsekwentnym możesz być! Wiele blogerów zaczyna, ale po kilku miesiącach blog umiera. I bloger razem z nim… chcesz mieć wyniki, czy rozczarowania?
  • Na koniec kliknij, publikuj. Nie bądź perfekcjonistą. Umieszczaj na swoim blogu wpisy tak często jak tylko to możliwe. Nie obawiaj się, że komuś się nie spodoba. Na pewno komuś spodobają się Twoje wpisy. Nie ma co się bać. Trzeba publikować treści (które zawsze możesz ulepszyć z czasem). Nie obawiaj się krytyki. Będzie ona zawsze. Dawaj z siebie wszystko i pokazuj swoją wiedzę skutecznie! Dostarczaj dobre treści i poszerzaj swoje kompetencje. Pokaż swój punkt widzenia. Pokaż, że masz wiele do powiedzenia danym temacie. Co masz dla swoich odbiorców? Gdzie będziesz się promował i jak ogarniesz optymalizację bloga? Czym się wyróżniasz? Zastanów się nad tymi pytaniami i działaj!

Oto kilka rzeczy, nad którymi powinieneś się zastanowić przed założeniem bloga. Myślę, że trochę pomogłem.

Może masz coś do dodania?

Napisz w komentarzu poniżej.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie Ty dasz rady innym?

Scroll to top