Zanim zaczniesz blogowanie, to zrób kilka rzeczy…

Oto kilka porad co zrobić czy przemyśleć zanim zaczniesz blogowanie.

Musisz przemyśleć coś, zanim zaczniesz blogować. Nie są to trudne sprawy, ale trzeba sobie przemyśleć parę rzeczy. Oto kilka porad na początek!

Co wiedzieć, zanim zaczniesz blogowanie?

Dostosuj się do tych zasad i kieruj się nimi na początku swojego działania blogowego.

 • Musisz wiedzieć o czym będziesz pisał, czyli znać temat blogowania. Pomyśl o czym chciałbyś pisać i dzielić się ze swoimi czytelnikami. To wszystko zależy oczywiście od Twoich zainteresowań. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pisać o tym co w danej chwili Cię interesuje. Wszystko zależy od Ciebie i tego co Cię pasjonuje. Wybór tematu jest bardzo ważny, aby za szybko się nie wypalić i mieć dużo pomysłów. Duże znaczenia ma tutaj Twoja pasja i to, co Cię interesuje. Zastanów się nad tym, co chciałbyś pisać i co robić w swojej przyszłości na blogu. Zastanów się nad tematem zanim zaczniesz blogowanie. Czym chcesz się dzielić ze swoimi czytelnikami? Co chcesz przekazać swoim czytelnikom?
 • Musisz wybrać platformę blogową i to czy skorzystasz z darmowych usług czy wykupisz swoją domenę i hosting (co polecam, nie jest to duży koszt roczny). Wybór zależy od tego jak bardzo na poważnie weźmiesz temat blogowania. Na początku jednak warto zacząć od darmowych sposobów blogowania. Jeśli przetrwasz z miesiąc lub dłużej na częstym blogowaniu, to wtedy warto przestawić się już na własną domenę i hosting. Wtedy będziesz wiedział, czy blogowanie jest dla Ciebie. Ni wymaga to dużego wkładu. Wszystko więc zależy od Ciebie. Sprawdź czy się nadajesz do blogowania i do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.
 • Musisz wybrać motyw bloga. Wybierz po prostu ten, który najbardziej CI się podoba. Możesz zlecić zrobienie własnego i indywidualnego motywu, ale to już kosztuje, ale jeśli chcesz być oryginalny to musisz zapłacić. Na początek jednak wystarczy coś darmowego i ładnego. Ważne, żeby Tobie się to podobało i Twoim czytelnikom. Nie musisz wymyślać nie wiadomo czego. Ma być prosto i czytelnia i bardzo wartościowo.
 • Musisz dowiedzieć się kim jest Twój czytelnik, aby lepiej do niego dopasować swoje teksty. Są to osoby początkujące czy zaawansowane? Od tych i innych informacji zależą tematy jakie będziesz publikować na swoim blogu. Zacznij od stworzenia profilu swojego idealnego czytelnika i pisz do takiej persony na początku swojego blogowania. Nie będzie to łatwe, ale z czasem, ogarniając statystyki, będziesz wiedział co czytają ludzie i jakie treści ich interesują. Zastanów się dobrze nad tym, do kogo chcesz pisać i jakie masz możliwości.
 • Musisz wiedzieć jakie treści będziesz na niego umieszczał. Zdecyduj jakie tematy będziesz umieszczał na blogu. Co chcesz, aby się na nim znajdowało? Jakiego tematu chcesz się trzymać? Zastanów się nad tym, zanim zaczniesz blogowanie. Jakie treści Ty chciałbyś czytać? Co chciałbyś przekazać swoim czytelnikom? Jakie treści by ich interesowały? Dawaj z siebie wszystko i nie poddawaj się na początku, gdy będzie ciężko i na opak!
 • Na koniec kliknij publikuj. Nie bądź perfekcjonistą. Umieszczaj na swoim blogu wpisy tak często jak tylko to możliwe. Nie obawiaj się, że komuś się nie spodoba. Na pewno komuś spodobają się Twoje wpisy. Nie ma co się bać. Trzeba publikować treści (które zawsze możesz ulepszyć z czasem). Nie obawiaj się krytyki. Będzie ona zawsze. Dawaj z siebie wszystko i pokazuj swoja wiedzę skutecznie!

Oto kilka rzeczy nad którymi powinieneś się zastanowić przed założeniem bloga. Myślę, że trochę pomogłem.

Może masz coś do dodania?

Napisz w komentarzu poniżej.

1 Comment

 1. Marketer Internetowy30 listopada 2016

  Jakie Ty dasz rady innym?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top