Jak lepiej blogować? Co warto wiedzieć na temat blogowania?

Jak lepiej blogować? Co zrobić, aby blogowanie było przyjemne?

Jeżeli chcesz, aby Twój blog miał więcej czytelników, warto abyś pamiętał o tych przydatnych radach. Poniżej znajdziesz tutaj kilka rad i wskazówek jak blogować lepiej i skuteczniej. Jak więc lepiej blogować?

Jak lepiej blogować w tych czasach?

Masz na siebie pomysł w sieci? Co zrobisz, aby mieć coraz lepsze wyniki online?

Często aktualizuj bloga

Wiele blogów ma tylko kilka wpisów a potem zostają porzucane. Nigdy nie rób czegoś takiego! Staraj się aktualizować bloga tak często jak tylko to możliwe. Dodawaj nowe treści w miarę możliwości, ale nie za często aby się nie wypalić. Nie ma chyba nic gorszego niż brak pomysłów. Nie musisz  pisać codziennie… jednak musi być on aktualizowany tak często, jak możesz. Zastanów się o czym chcesz pisać i zacznij się w tym rozwijać. To klucz,aby pisać często i skutecznie!

Nie pisz o niczym

Wstawiaj wpisy, które są powiązane z tematem bloga. Jeżeli nie masz pomysłu na nowy wpis to nie zaczynaj pisać. Poczekaj kilka dni a jakiś pomysł na pewno wpadnie Ci do głowy. Jak nie masz pomysłu, to nie pisz! Ale jak się w czymś rozwijasz, to pomysły powinny być super i będziesz miał o czym wspominać na blogu!

Bądź sobą

Nie staraj się być kimś kim nie jesteś. Pisz po swojemu i tak jak umiesz. Ludzie czytający Twojego bloga chcą Ciebie a nie kolejnej kopii innego “guru” internetowego. Bądź sobą i się rozwijaj w danym temacie, bo przyjdą gorsze dni i będzie Ci naprawdę ciężko. Nie staraj się być na siłę ekspertem. Bądź sobą i nigdy o tym nie zapominaj!

Trzymaj się tematu bloga

Nie pisz o wszystkim. Pisz na temat, który Cię interesuje i masz wiedzę na jego temat. Staraj się, aby Twój blog dobrze spełniał swój cel, dlatego staraj się pisać na jeden konkretny temat. Wtedy przyciągniesz wiernych czytelników, którzy będą oczekiwać wpisów związanych z jednotematycznym blogiem. Pisz o tym, co ważne i tyle. Chyba, że masz wiele zainteresowań to trzeba będzie nad tym pomyśleć, czy mieć jednego bloga czy więcej.

Nie pisz z błędami

Pisz w Wordzie lub innym programie sprawdzającym błędy. Nie ma nic gorszego niż błędy ortograficzne na blogu. Staraj się pisać bez błędów i (chyba znowu się powtarzam) sprawdzaj tekst kilka razy zanim go opublikujesz. To wielki błąd wielu początkujących. Piszą byle jak, byle napisać.

Bądź na bieżąco

z nowościami w swojej branży. Pisz o nowościach i ciekawych nowinach związanych z tematem bloga. Obserwuj trendy i każdego dnia rozwijaj swoje zainteresowania. Nie poddawaj się, gdy nie będzie Ci się chciało.

Pisz krótkie wpisy

Internauta nie szuka długich wypowiedzi, szuka krótkich odpowiedzi na jego pytania. Postaraj się, aby Twoje wpisy były krótkie. Jeżeli masz dużo do powiedzenia to podziel artykuł na mniejsze części.

A Ty jakie rady byś dodał? Napisz w komentarzu swoją propozycję. Jak lepiej blogować według Ciebie?

1 Comment

  1. Marketer Internetowy2 kwietnia 2016

    A Ty jakie rady chcesz dać innym?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top