Jak lepiej blogować? Co warto wiedzieć na temat blogowania?

Jak lepiej blogować? Co zrobić, aby blogowanie było przyjemne?

Jeżeli chcesz, aby Twój blog miał więcej czytelników warto, abyś pamiętał o tych przydatnych radach. Poniżej znajdziesz tutaj kilka rad i wskazówek jak blogować lepiej i skuteczniej. Jak więc lepiej blogować? Czym chcesz się podzielić ze swoimi klientami? Jakie cele chcesz osiągnąć? Czy masz ciekawego dla swoich czytelników?

Jak lepiej blogować w tych czasach?

Masz na siebie pomysł w sieci? Co zrobisz, aby mieć coraz lepsze wyniki online?

Często aktualizuj bloga

Wiele blogów ma tylko kilka wpisów, a potem zostają porzucane. Nigdy nie rób czegoś takiego! Staraj się aktualizować bloga tak często jak tylko to możliwe. Dodawaj nowe treści w miarę możliwości, ale nie za często, aby się nie wypalić. Nie ma chyba nic gorszego niż brak pomysłów. Nie musisz  pisać codziennie… jednak musi być on aktualizowany tak często, jak możesz. Zastanów się, o czym chcesz pisać i zacznij się w tym rozwijać. To klucz, aby pisać często i skutecznie! Na pewno lepiej jest mieć więcej artykułów, niż mniej. Staraj się być konsekwentny w swoim blogowaniu. Masz pomysł, jak zainteresować swoich czytelników do częstego odwiedzania strony?

Nie pisz o niczym

Wstawiaj wpisy, które są powiązane z tematem bloga. Jeżeli nie masz pomysłu na nowy wpis, to nie zaczynaj pisać. Poczekaj kilka dni, a jakiś pomysł na pewno wpadnie Ci do głowy. Jak nie masz pomysłu, to nie pisz! Ale jak się w czymś rozwijasz, to pomysły powinny być super i będziesz miał o czym wspominać na blogu! Pisz o tym, co Cię interesuje i co sprawia, że masz motywację każdego dnia do działania. Masz pomysł na swoje wartościowe treści?

Bądź sobą!

Nie staraj się być, kimś kim nie jesteś. Pisz po swojemu i tak jak umiesz. Ludzie czytający Twojego bloga chcą Cibie, a nie kolejnej kopii innego „guru” internetowego. Bądź sobą i się rozwijaj w danym temacie, bo przyjdą gorsze dni i będzie Ci naprawdę ciężko. Nie staraj się być na siłę ekspertem. Bądź sobą i nigdy o tym nie zapominaj! Wiesz, do kogo kierujesz swoje treści? Jaką relację chcesz budować? Trzeba robić wszystko, by zachęcić do bloga. Promuj swoje treści, gdzie się da i rozwijaj siebie, aby każdego dnia być coraz lepszy!

Trzymaj się tematu bloga

Nie pisz o wszystkim. Pisz na temat, który Cię interesuje i masz wiedzę na jego temat. Staraj się, aby Twój blog dobrze spełniał swój cel, dlatego staraj się pisać na jeden konkretny temat. Wtedy przyciągniesz wiernych czytelników, którzy będą oczekiwać wpisów związanych z jednotematycznym blogiem. Pisz o tym, co ważne i tyle. Chyba że masz wiele zainteresowań, to trzeba będzie nad tym pomyśleć, czy mieć jednego bloga, czy więcej. Masz już przemyślane, o czym będziesz pisać?

Nie pisz z błędami

Pisz w Wordzie lub innym programie sprawdzającym błędy. Nie ma nic gorszego niż błędy ortograficzne na blogu. Staraj się pisać bez błędów i (chyba znowu się powtarzam) sprawdzaj tekst kilka razy, zanim go opublikujesz. To wielki błąd wielu początkujących. Piszą byle jak, byle napisać.

Bądź na bieżąco

z nowościami w swojej branży. Pisz o nowościach i ciekawych nowinach związanych z tematem bloga. Obserwuj trendy i każdego dnia rozwijaj swoje zainteresowania. Nie poddawaj się, gdy nie będzie Ci się chciało.

Pisz odpowiednie wpisy

Internauta nie szuka długich wypowiedzi, szuka krótkich odpowiedzi na jego pytania. Postaraj się, aby Twoje wpisy były krótkie i wyczerpujące. Jeżeli masz dużo do powiedzenia, to podziel artykuł na mniejsze części. To jest moje zdanie, bo ja wolę pisać małe artykuły… a jakie Ty masz z tym doświadczenia?

A Ty jakie rady byś dodał? Napisz w komentarzu swoją propozycję. Jak lepiej blogować według Ciebie?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

A Ty jakie rady chcesz dać innym?

Scroll to top