Dobra społeczność, co robić, aby budować ją skutecznie?

Czym dla mnie jest dobra społeczność? O czym warto wiedzieć, budując społeczność wokół biznesu, bloga czy innych tematów.

Budujesz wokół siebie społeczność? Czy warto! W tych czasach na pewno! Więc rób wszystko, by osiągać swoje cele! Warto budować wokół siebie otoczenie, któremu będziesz pomagać w problemach!

Czym jest dobra społeczność?

Co możesz zrobić, aby zbudować wokół siebie ciekawą grupę?

Stwarzaj dyskusję.

To podstawa budowy dobrej społeczności. Co możesz zrobić, aby mieć dobre dyskusję na blogu czy profilu w mediach społecznościowych? Dawaj wiedzę, pokaż swoją osobowość i wiedzę. Pomalutku i każdego dnia stwórz możliwości dyskusji. Zadawaj pytania i odpowiadaj na nie. To nie zawsze jest proste, zwłaszcza na początku, gdy nie znasz dobrze swojej społeczności. Ja sam z tym walczę i staram się to rozwijać, ale jest ciężko.

Postaraj się być dobrym specjalistą. Postaraj się być sobą i budować wokół siebie lub biznesu dobrą i ciekawą społeczność ludzi zajaranych danym tematem. To dzisiaj bardzo ważne i trzeba nad tym pracować. Wszystko przyjdzie w swoim czasie!

Miej dobry marketing.

Marketing relacji też jest ważny w budowie społeczności. Musisz ogarnąć to jakie masz możliwości budowy relacji ze swoją grupą docelową. Nie jest to zawsze oczywiste. Trzeba bardzo dobrze poznać niszę, aby wiedzieć, jak w niej działać. Zacznij od podstaw, czyli testuj różne formy budowy marki i społeczności. Nie będzie zawsze łatwo, ale nie ma co się poddawać. Odpowiedni marketing pozwala budować dobrą społeczność. Zastanów się  nad tym, jak może Ci pomóc marketing? Jakie sprawy możesz załatwić w niszy, dzięki dobremu marketingowi? Na pewno nie będzie Ci wszystko działać od razu, ale wszystko się spełni w swoim czasie!

Jakość dyskusji.

Musi być jakość. Od tego nie ma wyjątków. Ma być profesjonalnie i skutecznie, ale bez przesady. Staraj się utrzymać jakość dyskusji w budowie społeczności. Jak to zrobisz, to już Twoja sprawa! Kultura rozmów jest dla mnie mega ważna. Ważne jest to, aby mieć z kim porozmawiać na ciekawe tematy. To też wymaga dużo pracy i zaangażowania, więc nie poddawaj się na początku!

Pokaż historię.

Ja muszę nad tym popracować, bo jest co opowiadać. Ale to wymaga trochę przemyślenia tego, co jest ważne dla niszy i jak chcesz się w niej pozycjonować. Historie zawsze są ciekawe i warto coś o sobie napisać. Ja planuję coś takiego od dawna, ale ciężko się za to zabrać. Ludzie lgną do ludzi, więc każda historia jest bardzo ciekawa. Każdy jest inny i ma inne zasoby, więc warto pokazać z czasem swoją historię.

Bądź oryginalny.

Z tym raczej nie ma problemu, bo każdy jest inny! Pokaż siebie w biznesie i pokaż siebie w budowie społeczności. Ludzie lubią ludzi, a nie tylko same marki, jak już wspominałem. Na pewno nie jest tak, że wszyscy będą Cię lubić, ale warto pracować nad dobrą opinią o sobie.

Dawaj ciekawe i dobre treści.

To też jest oczywiste. Nie możesz dawać byle czego. To ma być petarda! Wtedy łatwiej buduje się ludzi zainteresowanych danym tematem. Zacznij od wartości, a w końcu ludzie się znajdą. Dobre treści przyciągną z czasem do Ciebie i dzięki temu zbudujesz dobrą społeczność. Wszystko jest do zrobienia, ale trzeba działać!

Jak według Ciebie wygląda dobra społeczność?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Warto budować społeczność?

Scroll to top