Początki są trudne! Jakie kroki na początku podjąć?

Wiesz, że początki są trudne? Jak z tym walczyć?

Na pewno będzie Ci ciężko na starcie. Będzie wiele rzeczy do pokonania w sobie, aby mieć wyniki. Zastanów się, czy działanie online jest dla Ciebie? Masz na to czas? 

Wiesz, że początki są trudne? 

Nie licz na to, że wszystko pójdzie gładko na początku… 

Mieć cel i plan. Motywacja.

To podstawa, aby wiedzieć, po co coś robisz. Aby wiedzieć, co robić. Nie możesz się poddawać! Musisz działać i rozwijać siebie. Pokazać sobie, że dasz radę. Że ogarniasz dany temat i masz motywację do działania. Nie musisz wszystkiego wiedzieć na początku. Z czasem wszystko ogarniesz. Będziesz wiedział, dlaczego działasz. Po co robisz i się uczysz. Nie wszystko ogarniesz na początku, ale z czasem ogarniesz, co działa i na co zwrócić uwagę. Zastanów się dobrze jakie masz cele i co chcesz osiągnąć w danym czasie. Może początki są trudne, ale ogarniesz to! Nie poddawaj się i osiągniesz wiele! Nie oczekuj efektów na początku. Wszystko przyjdzie… Nie martw się! 

Mieć pasję i rozwijać siebie.

Uuu… pasja to coś, co bardzo pomaga w działaniu. Rozwój siebie daje Ci większe możliwości. Wszystko to jest ważne, aby ruszyć z impetem i nie poddawać się. To wymaga pracy, ale nie ma co się poddawać, gdy początki są trudne. Mnie pasja bardzo pomaga, a Tobie? Czy szukasz swoich pasji? Masz jakieś wyniki w danym temacie? Co Cię interesuje?  W czym chcesz pomagać ludziom? Zastanów się trochę nad tym, co Cię interesuje? Jakie chcesz mieć efekty w danym temacie? Jak pasja Ci w tym pomoże? Jak możesz się rozwijać? Pokaż swoją wartość i swoją wiedzę w Internecie! Pokaż, że jesteś wartościową osobą? Nie poddawaj się w szukaniu pasji i swoich zainteresowań! 

Prowadź bloga i ucz się nowych rzeczy.

To dzisiaj jest ważne, bo blogowanie bardzo pomaga w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia. Blogowanie napędza Cię do rozwoju i do praktyki, tego co się uczysz. Ale to nie ma być pisanie raz na miesiąc. Dawaj nowe treści często. Pokaż, że masz wiele wiedzy do pokazania. Że masz wiele asów w rękawie i możesz pomóc swoim czytelnikom, a może kiedyś klientom? Bloguj dobrze! Bloguj często i nie poddawaj się w tym. 

Twórz dużo treści. 

Nie tylko blog, ale i wideo, audio czy jakieś produkty z czasem. Masz wiele możliwości na tworzenie treści. Wykorzystuj je dobrze i nie poddawaj się w ich tworzeniu. Naprawdę dziś trzeba trochę utworzyć, aby ktoś Cię zauważył. Nie ma tak, że jeden wpis na miesiąc. Pasowałoby to robić trochę więcej, ale to wszystko zależy od Twojego czasu. Ile masz czasu na bycie twórcą? Widzisz, jakie początki są trudne? 

Buduj markę czy społeczność. 

Budowa marki to konieczność w dzisiejszych czasach. Do tego budowa społeczności wokół niej i masz bombę, ale to trudne. Bardzo trudne, ale dasz sobie w tym radę! Ogarniesz to z czasem. Nie ma tak, że wszystko będziesz umiał na początku! Wszystko przyjdzie z czasem. A Ty musisz się dostosować i budować markę każdego dnia! Rozwijać siebie i swojego bloga. Rozwijać się i tworzyć nowe produkty. Pokaż swoją wiedzę! Pokaż wartość swojej marki. Pokaż, na co Cię stać! 

I nie poddawaj się! 

Bo przyjdą różne dni i wtedy życie Cię weryfikuje. Im więcej działasz, tym więcej masz możliwości w przyszłości i napędzasz siebie do działania. I to taka kula śnieżna, która na początku jest mała, ale z czasem zsuwa się po górce i robi się coraz większa. Zastanów się dobrze nad tym, co chcesz w życiu osiągnąć i zacznij działać, chociaż początki będą trudne! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak u Ciebie wyglądały początki?

Szymon Owedyk
4 lat temu

Było ciężko, szczególnie, gdy konkurencja rosła coraz bardziej. Ale teraz jest już ok, gdy wybrałem niebieski ocean, czyli niszę, w której nie ma aż tak dużej konkurencji 🙂

Scroll to top