Po co Ci cel? Dlaczego wyznaczenie celu jest takie ważne?

Zastanawiałeś się, po co Ci cel w życiu? 

Tylko po to, aby się chwalić czy motywować w gorszych chwilach? Cel powinien być dla Ciebie ważny! Dla każdego powinien być! Warto rozwijać się w swoim życiu i dążyć do celów, jakie się ma… 

Po co Ci cel? 

Jakie masz cele w życiu? Czy wyznaczenie celu Ci coś daje? Bo wiele osób wyznacza cele i nie ma efektów. Nie działa. Nie motywują ich one. Jest ciężko, gdy ma się cele i się ich nie wyznacza. To trudne, gdy masz cel i go nie realizujesz, bo Ci się nie chce. Wtedy mówisz, że to nie działa. Że nie opłaca się mieć celu. Szkoda, że tak wiele osób neguje wyznaczenie celu. Wiesz już, po co Ci cel?

Musisz mieć cel, aby wiedzieć w jakim kierunku chcesz iść. Musisz znać swoje “dlaczego”, aby zacząć działać skutecznie. Bo sam cel nie wystarczy. Trzeba się starać i robić wszystko, aby osiągnąć to, co chcesz. Bo trudne jest działanie, gdy nie ma się celu. Nie ma się tej motywacji i chęci do działania. Wiesz już, po co Ci cele? Wiesz już, po co je wyznaczać?

Nie ma lekko w życiu. Nie ma lekko w działaniu. Cele bardzo pomagają, ale nie zrobią za Ciebie pracy. Naprawdę trzeba się starać, aby mieć dużą motywację do działania. Bo samo wyznaczenie celu nic Ci nie da. Samo działanie bez celu także, bo nie wiesz, gdzie i po co idziesz. Nie masz tego kierunku bez celu. Nie wiesz dlaczego działasz i nie masz takich efektów. Dlatego wyznaczenie celu jest takie ważne i daje misję i wartość Twojemu życiu.

Zastanów się, po co Ci cel? Czy tylko dla motywacji? Czy tylko, aby podziałać parę tygodni i przestać działać? Takie cele nie są dobre, gdy wiesz, że zaraz przestaniesz je realizować. Cel to ma być coś więcej, niż jego wyznaczenie. To pokazanie sobie, że można zrobić wiele w życiu. Że ma się tę siłę do działania. Że można pokonać swoje lęki i złe nawyki. To dawanie sobie wyzwań i pokazanie sobie, a nie innym, że ma się w sobie determinację do działania. To jest najlepsze według mnie przy wyznaczaniu celów. Pokazanie swojej siły…

Jak Ty wyznaczasz cele, to nie jest ważne. Są różne techniki, ale to nie ważne, jaką wybierzesz. Wystarczy, że będziesz pokonywać lęki i swoje słabości i że będziesz się rozwijać. To jest najlepsze w celach. Że pokazujemy sobie swoja siłę. Gdy uda Ci się jeden cel, to zaczynasz mieć kolejne i coraz bardziej wymagające. Rozwijasz się jeszcze szybciej. Wiesz, że pokonasz przeciwności, bo masz cel i chcesz go osiągnąć. To jest dopiero życie! Że ma się w sobie energię do działania i nigdy się nie poddajesz. To jest piękne! Podziwiam takich ludzi z celem i siłą do działania. Że się im chce mimo przeszkód. Że działają.

A jakie Ty masz cele? Już wiesz, po co Ci one? Wiesz, po co działasz? Wiesz dlaczego działasz? Możesz zrobić naprawdę wiele, ale z celem masz ten kierunek i masz lepsze efekty. Zastanów się, po co dla Ciebie są cele? Może masz inne powody do tego, że działasz? Jakie Ty masz cele? Masz swoją misję życiową? Zacznij też szukać pasji i zainteresowań, aby rozwijać się w jakimś temacie.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie Ty masz cele?

Scroll to top