Networking na Twitterze, czyli co warto robić w social media?

Networking na Twitterze to nie taka prosta rzecz, jakby się wydawało.

Musisz znać pewne rzeczy, aby to robić jak najlepiej. Oto kilka przykładów co możesz robić! Zastanów się nad tym, co zrobić, aby być jeszcze lepszym specjalistą i rozwijać swoje kontakty. Masz pomysł na siebie w Internecie?

Jak wygląda networking na Twitterze?

Masz plan na swoje działania w sieci? Co możesz zmienić, dzięki odpowiednim działaniom?

  • Obserwuj odpowiednich ludzi. Na pewno ludzi ze swojej niszy musisz obserwować. Musisz obserwować każdego, kto interesuje się twoim biznesem i tematami z nim związanymi. Nie możesz przegapić nikogo. Po prostu bądź wszędzie, gdzie Twoi klienci i Twoja konkurencja! To takie proste i to tyle i aż tyle! Warto śledzić ciekawych ludzi i wchodzić z nimi w interakcję.
  • Pokaż dobrze siebie. Nigdy nie udawaj kogoś innego. Nie popisuj się wiedzą i nie wymądrzaj. Pisz dobre teksty (choć krótkie na Twitterze). Nie poddawaj się i każdego dnia coś napisz, aż będziesz mieć coraz więcej obserwujących. Pokaż się, że jesteś pomocny i znasz się na rzeczy. Dziel się codziennie swoją wiedzą! Pokaż, że się znasz na danym temacie!
  • Bądź profesjonalny. Pisz interesująco. Nie poddawaj się za szybko. Do wszystkiego możesz dojść. Wystarczy trochę pracy i wysiłku i wszystko się uda! Dlatego warto być od samego początku profesjonalnym, ale nie za profesjonalnym. Bądź po prostu sobą! Nie poddawaj się, gdy będziesz mieć gorsze dni, bo i takie przyjdą!
  • Dawaj maksimum wartości. Nie dodawaj gówna, bo ludzie to wyczują. Po prostu pisz, co Ci przyjdzie do głowy i działaj. Nic innego nie przyniesie Ci popularności niż działanie. Dawanie wartości działa, jeśli masz jakiś pomysł na swój profil!
  • Retweetuj jak często się da. Ludzie to docenią i może dodadzą do obserwowanych. Ja mam z tym na razie kłopot, ale wiele osób mówi, że warto to robić. Zobacz, jak jest u Ciebie. Ja robię to rzadko, ale może u Ciebie to zadziała. U mnie jest różnie z tym retweetami.
  • Zadawaj pytania, aby zaangażować swoich obserwujących. Czasem warto tylko dodać jakieś pytanie i czekać na interesujące odpowiedzi i zacząć rozmowę z ludźmi. Pytania są najprostszą formą zachęcania do rozmowy!
  • Nie tylko sprzedawaj/promuj. Nie możesz ciągle czegoś sprzedawać. To tak nie działa. Nie możesz tylko dodawać linków do sprzedaży produktów. Wtedy Cię przestaną obserwować. Sprzedawaj więc mądrze i nie poddawaj się!
  • Traktuj każdego dobrze. Każdego powinieneś szanować. Bez względu na to kim jest i czy Ci pomaga w promowaniu, czy nie. Jak się komuś nie podoba to trudno. Trzeba szanować decyzję, że Cię przestają obserwować lub Cię nie lubią. Każdy zasługuje na szacunek.
  • Używaj hashtagów i zwiększaj zasięg. Warto to robić. To zawsze kilka wyświetleń więcej! Naprawdę naucz się to robić dobrze!

Jak u Ciebie wygląda networking na Twitterze?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

O czym jeszcze warto pamiętać?

Scroll to top