Aby mieć dużo czytelników, czyli co robić, aby ich pozyskiwać?

Jak mieć dużo czytelników? Niech ludzie czytają Cię częściej, ale jak?

Co zrobić, abyś miał dużo czytelników? To ciężki pytanie i ciężka odpowiedź. Na pewno czeka Cię dużo pracy i systematyczności w rozwoju. Co takiego wiedzieć od blogowaniu, aby mieć porządne wyniki?

Jak mieć dużo czytelników?

Zastanawiałeś się nad tym, co zrobić, aby osiągnąć sukces w swojej dziedzinie?

 • Pisz bezpośrednio do czytelnika. Przed monitorem siedzi zazwyczaj jedna osoba a nie kilka, dlatego pisz do jednej osoby. Pisz tak, jakbyś go znał i dawał mu dużą wartość. Pisz jak do przyjaciela, którego dobrze znasz. Pisz jak do siebie. Postaraj się pisać najlepiej, jak umiesz! Nie poddawaj się w tym!
 • Zadawaj pytania. Żeby wracali na bloga to warto zadawać pytania swoim czytelnikom, aby wracali żeby zobaczyć odpowiedzi na pytania czy to w formie wpisu czy odpowiedzi w komentarzu. Warto wzywać ludzi do akcji i zachęcaj do publikowania nowych komentarzy.
 • Dodawaj obrazki. Czasem wystarczy tylko coś pokazać zamiast coś długo pisać. Jeżeli masz coś w postaci obrazka to go dodaj. To zawsze jakaś odskocznia od blogowania w stylu tylko pisanym. Warto mieszać różne rodzaje treści.
 • Krótki paragrafy. Nie pisz ogromnych bloków tekstu, bo źle się to czyta. Jedna myśl na paragraf i tyle wystarczy. Jak masz za długi blok tekstu to go podziel i też będzie dobrze. Trzeba bardzo się starać, aby tekst był skuteczny i dobrze się go czytało.
 • Historie i doświadczenia. Ja uwielbiam czytać historię innych osób w Internecie czy jakieś biografie. Można się z tego nauczyć bardzo wiele i wykorzystywać wiedzę innych. Dodawaj takie rzeczy na swojego bloga. To nie muszą być tylko Twoje historie, ale i innych ludzi z branży. Po prostu się to dobrze czyta!
 • Dodaj osobowość. Pisz po swojemu i nikogo nie udawaj. Pisz jak chcesz i w stylu jaki chcesz. To Twój blog i Twoje miejsce na działania. Rób co chcesz i działaj jak chcesz. Musisz dodać siebie jak najwięcej. To Ty zachęcasz do czytania Twojego bloga!
 • Odpowiednie nagłówki. To podstawa, aby przyciągnąć czytelnika do przeczytania reszty tekstu. Warto pracować nad nimi i je testować. Najlepiej się samemu zastanowić już na początku jaki nagłówek warto dodać do artykułu. Nagłówek ma być zachęcający do czytania Twoich tekstów!
 • Pokazuj liczby. Pokaż swoje osiągnięcia i działaj tak, aby je mieć i się nimi chwalić. Jak uwielbiam różne statystyki i lubię w nich grzebać. Inni napewno też to lubią (chyba)… I jak widzisz, znowu mieszaj różne rodzaje treści.
 • Buduj relację i społeczność. To podstawa, aby ludzie powracali i zachęcali innych do czytania Twojego bloga. Musisz budować wokół siebie społeczność, która Cię będzie wspierać i zachęcać do dalszych wpisów. Aby napędzali Twoją działalność blogową. Warto skupić się na budowie społeczności!
 • Skup się na emocjach. Warto dodać emocje do swoich wpisów. Pokaż co sądzisz na dany temat i co masz do powiedzenia. Dobrze czyta się wpisy z emocjami. Dobrze czyta się takie teksty, które mają w sobie coś innego, ciekawego.
 • Traktuj czytelników jak przyjaciół.    Każdy czytelnik wymaga szacunku dlatego, że wchodzi na bloga i go czyta. Traktuj ich jak kogoś bliskiego i ważnego. Traktuj czytelnika poważnie i pomagaj mu często. Nie bądź burakiem! Staraj się pomagać, jak możesz.
 • Odpowiednie formatowanie tekstu. Wiele osób robi byle jakie wpisy i bez przeczytania drugi raz czy formatowania tekstu, aby się go dobrze czytało. Postaraj się to robić, aby dobrze to wyglądało.
 • Odpowiedni wygląd.    Wybierz ciekawy i ładny wygląd bloga, żeby był przyjemny dla oczu. Nie wymyślaj z reklamami i banerami. To wszystko ma być ładne i spełniać swoje funkcję. Ma być prosto!
 • Możliwość komentowania. Dodaj to na swoim blogu. To podstawa w interakcji z czytelnikami. Bez komentarzy, blog nie istnieje jak powinien.
 • Musisz mieć wiedzę. To chyba wie każdy, ale są tacy, co piszą głupoty, bo nie poznali dobrze tematu. Dowiedz się o tym co Cię interesuje jak najwięcej! Bądź kimś kto poznaje temat bardzo dobrze i pisze z sensem.
 • Ciesz się z pisania treści! Pisz, pisz, pisz, pisz, pisz i pisz. A może mów i mów.? To już Twoja sprawa czy masz audio, wideo czy tekst. Warto robić wszystko, ale zobacz w czym czujesz się najlepiej.

Jak według Ciebie mieć dużo czytelników? Na co zwracać uwagę przy blogowaniu, aby mieć ich więcej?

1 Comment

 1. Marketer Internetowy30 lipca 2019

  Jak Ty rozwijasz swojego bloga?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top