Aby mieć dużo czytelników, czyli co robić, aby ich pozyskiwać?

Jak mieć dużo czytelników? Niech ludzie czytają Cię częściej, ale jak?

Co zrobić, abyś miał dużo czytelników? To ciężki pytanie i ciężka odpowiedź. Na pewno czeka Cię dużo pracy i systematyczności w rozwoju. Co takiego wiedzieć o blogowaniu, aby mieć porządne wyniki?

Jak mieć dużo czytelników?

Zastanawiałeś się nad tym, co zrobić, aby osiągnąć sukces w swojej dziedzinie?

 • Pisz bezpośrednio do czytelnika. Przed monitorem siedzi zazwyczaj jedna osoba, a nie kilka, dlatego pisz do jednej osoby. Pisz tak, jakbyś go znał i dawał mu dużą wartość. Pisz jak do przyjaciela, którego dobrze znasz. Pisz jak do siebie. Postaraj się pisać najlepiej, jak umiesz! Nie poddawaj się w tym!
 • Zadawaj pytania. Żeby wracali na bloga, to warto zadawać pytania swoim czytelnikom, aby wracali, żeby zobaczyć odpowiedzi na pytania czy to w formie wpisu, czy odpowiedzi w komentarzu. Warto wzywać ludzi do akcji i zachęcaj do publikowania nowych komentarzy.
 • Dodawaj obrazki. Czasem wystarczy tylko coś pokazać, zamiast coś długo pisać. Jeżeli masz coś, w postaci obrazka to go dodaj. To zawsze jakaś odskocznia od blogowania w stylu tylko pisanym. Warto mieszać różne rodzaje treści.
 • Krótki paragrafy. Nie pisz ogromnych bloków tekstu, bo źle się to czyta. Jedna myśl na paragraf i tyle wystarczy. Jak masz za długi blok tekstu, to go podziel i też będzie dobrze. Trzeba bardzo się starać, aby tekst był skuteczny i dobrze się go czytało.
 • Historie i doświadczenia. Ja uwielbiam czytać historię innych osób w Internecie czy jakieś biografie. Można się z tego nauczyć bardzo wiele i wykorzystywać wiedzę innych. Dodawaj takie rzeczy na swojego bloga. To nie muszą być tylko Twoje historie, ale i innych ludzi z branży. Po prostu się to dobrze czyta!
 • Dodaj osobowość. Pisz po swojemu i nikogo nie udawaj. Pisz jak chcesz i w stylu jaki chcesz. To Twój blog i Twoje miejsce na działania. Rób, co chcesz i działaj, jak chcesz. Musisz dodać siebie jak najwięcej. To Ty zachęcasz do czytania Twojego bloga!
 • Odpowiednie nagłówki. To podstawa, aby przyciągnąć czytelnika do przeczytania reszty tekstu. Warto pracować nad nimi i je testować. Najlepiej się samemu zastanowić już, na początku jaki nagłówek warto dodać do artykułu. Nagłówek ma być zachęcający do czytania Twoich tekstów!
 • Pokazuj liczby. Pokaż swoje osiągnięcia i działaj tak, aby je mieć i się nimi chwalić. Jak uwielbiam różne statystyki i lubię w nich grzebać. Inni na pewno też to lubią (chyba)… I jak widzisz, znowu mieszaj różne rodzaje treści.
 • Buduj relację i społeczność. To podstawa, aby ludzie powracali i zachęcali innych do czytania Twojego bloga. Musisz budować wokół siebie społeczność, która Cię będzie wspierać i zachęcać do dalszych wpisów. Aby napędzali Twoją działalność blogową. Warto skupić się na budowie społeczności!
 • Skup się na emocjach. Warto dodać emocje do swoich wpisów. Pokaż, co sądzisz na dany temat i co masz do powiedzenia. Dobrze czyta się wpisy z emocjami. Dobrze czyta się takie teksty, które mają w sobie coś innego, ciekawego.
 • Traktuj czytelników jak przyjaciół.    Każdy czytelnik wymaga szacunku dlatego, że wchodzi na bloga i go czyta. Traktuj ich jak kogoś bliskiego i ważnego. Traktuj czytelnika poważnie i pomagaj mu często. Nie bądź burakiem! Staraj się pomagać, jak możesz.
 • Odpowiednie formatowanie tekstu. Wiele osób robi byle jakie wpisy i bez przeczytania drugi raz czy formatowania tekstu, aby się go dobrze czytało. Postaraj się to robić, aby dobrze to wyglądało.
 • Odpowiedni wygląd.    Wybierz ciekawy i ładny wygląd bloga, żeby był przyjemny dla oczu. Nie wymyślaj z reklamami i banerami. To wszystko ma być ładne i spełniać swoją funkcję. Ma być prosto!
 • Możliwość komentowania. Dodaj to na swoim blogu. To podstawa w interakcji z czytelnikami. Bez komentarzy, blog nie istnieje, jak powinien.
 • Musisz mieć wiedzę. To chyba wie każdy, ale są tacy, co piszą głupoty, bo nie poznali dobrze tematu. Dowiedz się o tym co Cię interesuje jak najwięcej! Bądź kimś, kto poznaje temat bardzo dobrze i pisze z sensem.
 • Ciesz się z pisania treści! Pisz, pisz, pisz, pisz, pisz i pisz. A może mów i mów.? To już Twoja sprawa czy masz audio, wideo czy tekst. Warto robić wszystko, ale zobacz, w czym czujesz się najlepiej.

Jak według Ciebie mieć dużo czytelników? Na co zwracać uwagę przy blogowaniu, aby mieć ich więcej?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty rozwijasz swojego bloga?

Scroll to top