Profesjonalny bloger, co musisz robić, aby Twój blog był lepszy?

Co profesjonalny bloger ma, czego nie ma reszta? Oto kilka przykładów czym się wyróżnia!

Jak Ty chcesz się wykazać, jako profesjonalny bloger? Co chcesz zmienić w swoim życiu, dzięki blogowaniu? Czy łatwo jest blogować w tych czasach bez tych porad? Nie! Więc warto je znać! Co warto ogarnąć na swoim blogu, aby działać skutecznie, jako bloger?

Co zna i stosuje profesjonalny bloger?

Zastanawiałeś się nad tym, jak być dobrym blogerem i mieć z tego odpowiednią sprzedaż?

Dobre treści.

To po pierwsze. Twoje treści muszą być jak najlepsze i jak najbardziej wartościowe i przydatne. Nie możesz dawać byle zapychacza i gówna, bo ludzie to wyczują! Trzeba naprawdę się postarać, aby mieć dobre treści na blogu. Dziel się swoją wiedzą lub opiniami i działaj, aż do celu, który sobie wymierzysz w blogowaniu. Im lepsze treści, tym lepiej. Jak to ogarniesz? Co robi profesjonalny bloger? Już wiesz, jakie treści dostarczysz nam swój blog?

Brak błędów gramatycznych i stylistycznych.

To najgorsze co może Cię spotkać w blogowaniu. BŁĘDY! Nie ma nic gorszego niż błędy w tekście! Uważaj na to! Trzeba pisać poprawnie i nie robić błędów. Literówki można jeszcze poprawić, ale gramatyki trzeba się nauczyć i nie popełniać błędów. To podstawa w tych czasach, bo każda przeglądarka ma słownik! Więc popełnienie błędu raczej nie jest możliwe.

Przyciąganie uwagi na stronie głównej.

Blog ma zachęcać do przeczytania. Mają być na nim odpowiednie i zachęcające nagłówki itp. Musisz robić wiele, aby ludzie byli zadowoleni z czytania. Każdy tekst ma być coraz lepszy i lepszy! Nie będzie Ci lekko. Początki są trudne, więc zabierz się do działania i rób wszystko, aby Twój blog był Twoją najlepszą wizytówką. Niech testy bloga przyciągają do czytania kolejnego i kolejnego i tak dalej… Wartość!

Dużo zdjęć i przykładów.

Dodawaj do swoich wpisów przykłady i swoje doświadczenie. Jeżeli nie możesz czegoś napisać, to pokaż to na zdjęciu czy zrzucie ekranu. Warto czasem dodać obrazek, który zastąpi ogromną ilość tekstu. Dobra grafika zawsze jest dobra, ale wykorzystaj to dobrze i nie przesadzaj z tym! Jeżeli masz coś do przekazania swoim czytelnikom, to pokaż to tekstem i obrazem!

Odpowiednia czcionka.

Najgorsze jest, to gdy czcionka jest za mała lub za duża! Wybierz taką, która będzie odpowiednia na każdym urządzeniu. Tak, aby czytało się coraz lepiej. Żeby Twoje teksty były ładne i czytelne!

Weryfikacja wiedzy i faktów.

Zanim coś napiszesz, to warto dowiedzieć się tego, czy to, co napisałeś, jest zgodne z faktami i prawdą. Nie pisz głupot! Ale nie ma co się przejmować. Najlepiej pisać z własnego doświadczenia. Pokaż innym, że znasz się na rzeczy i wiesz, po co piszesz swojego bloga. Masz wiele możliwości w tych czasach, aby wykazać się wiedzą.!

Odpowiednie SEO i optymalizacja strony.

Blog ma być zoptymalizowany pod kątem pozycjonowania. Ma być przyjazny zarówno dla czytelników jak i wyszukiwarki. Staraj się pisać dobre teksty pod tym kątem. Dobra optymalizacja to klucz. Rób wszystko, aby Twoje teksty były jak najlepsze! Aby być profesjonalnym blogerem… musisz optymalizować swojego bloga! Robisz to?

Odpowiednia nazwa.

Blog ma mieć ciekawą i chwytliwą nazwę. Coraz częściej ludzie piszą pod swoim nazwiskiem i imieniem, ale możesz pisać pod swoim pseudonimem czy słowem kluczowym. Ja pisze pod pseudonimem, bo tak sobie wymyśliłem. Ty możesz pisać pod jakąś marką lub pod swoim nazwiskiem czy imieniem i nazwiskiem.

Szybkość działania.

Blog ma działać szybko na każdym urządzeniu! Wybierz odpowiedni i szybki hosting, aby wszystko działało dobrze. Tutaj nigdy nie oszczędzaj! Wybierz coś lepszego i miej spokój. Do tego nie ładuj na bloga zbyt dużej ilości gifów, bannerów czy innych dużych obrazków, które spowalniają stronę. Im szybciej, tym lepiej! To podstawa dla czytelnika i wyszukiwarek!

Promocja.

Poza tym warto promować bloga w różnych miejscach. O tym napiszę kiedyś więcej. Masz promować swoje artykuły i robić wszystko, aby Twoje teksty były jak najlepsze i żebyś był z nich dumny. Im więcej, tym lepiej, więc zabierz się do roboty! Każdy profesjonalny bloger to robi!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jesteś PRO?

Scroll to top