Profesjonalny bloger, co musisz robić, aby Twój blog był jak najlepszy?

Co profesjonalny bloger ma czego nie ma reszta? Oto kilka przykładów czym się wyróżnia.

Dobre treści.

To po pierwsze. Twoje treści muszą być jak najlepsze i jak najbardziej wartościowe i przydatne. Nie możesz dawać byle zapychacza i gówna, bo ludzie to wyczują! Trzeba naprawdę się postarać, aby mieć dobre treści na blogu. Dziel się swoją wiedzą lub opiniami i działaj, aż do celu, który sobie wymierzysz w blogowaniu. Im lepsze treści, tym lepiej. Jak to ogarniesz? Co robi profesjonalny bloger?

Brak błędów gramatycznych i stylistycznych.

To najgorsze co może Cię spotkać w blogowaniu. BŁĘDY! Nie ma nic gorszego niż błędy w tekście! Uważaj na to! Trzeba pisać poprawnie i nie robić błędów. Literówki można jeszcze poprawić, ale gramatyki trzeba się nauczyć i nie popełniać błędów.

Przyciąganie uwagi na stronie głównej.

Blog ma zachęcać do przeczytania. Mają być na nim odpowiednie i zachęcające nagłówki itp. Musisz robić wiele, aby ludzie byli zadowoleni z czytania. każdy tekst ma być coraz lepszy i lepszy! Nie będzie Ci lekko. Początki są trudne, więc zabierz się do działania i rób wszystko ,aby Twój blog był Twoją najlepszą wizytówką.

Dużo zdjęć i przykładów.

Dodawaj do swoich wpisów przykłady i swoje doświadczenie. Jeżeli nie możesz czegoś napisać to pokaż to na zdjęciu czy zrzucie ekranu. Warto czasem dodać obrazek, który zastąpi ogromną ilość tekstu. Dobra grafika zawsze jest dobra, ale wykorzystaj to dobrze i nie przesadzaj z tym!

Odpowiednia czcionka.

Najgorsze jest to, gdy czcionka jest za mała lub za duża! Wybierz taką, która będzie odpowiednia na każdym urządzeniu. Tak, aby czytało się coraz lepiej. Żeby Twoje teksty były ładne i czytelne!

Weryfikacja wiedzy i faktów.

Zanim coś napiszesz to warto dowiedzieć się tego, czy to co napisałeś jest zgodne z faktami i prawdą. Nie pisz głupot, bo ludzie lepsi od Ciebie wyśmieją Cię, że się nie znasz. Ale nie ma co się przejmować. Najlepiej pisać z własnego doświadczenia.

Odpowiednie SEO i optymalizacja strony.

Blog ma być zoptymalizowany pod kątem pozycjonowania. Ma być przyjazny zarówno dla czytelników jak i wyszukiwarki. Staraj się pisać dobre teksty pod tym kątem. dobra optymalizacja to klucz. Rób wszystko, aby Twoje teksty były jak najlepsze! Aby być profesjonalnym blogerem…

Odpowiednia nazwa.

Blog ma mieć ciekawą i chwytliwą nazwę. Coraz częściej ludzie piszą pod swoim nazwiskiem i imieniem, ale możesz pisać pod swoim pseudonimem czy słowem kluczowym. Ja pisze pod pseudonimem, bo tak sobie wymyśliłem. Ty możesz pisać pod jakąś marką lub pod swoim nazwiskiem czy imieniem i nazwiskiem.

Szybkość działania.

Blog ma działać szybko na każdym urządzeniu! Wybierz odpowiedni i szybki hosting, aby wszystko działało dobrze. Tutaj nigdy nie oszczędzaj! Wybierz coś lepszego i miej spokój. Do tego nie ładuj na bloga zbyt dużej ilości gifów, banerów czy innych dużych obrazków, które spowalniają stronę. Im szybciej, tym lepiej!

Promocja.

Poza tym warto promować bloga w różnych miejscach. O tym napiszę kiedyś więcej. Masz promować swoje artykuły i robić wszystko, aby Twoje teksty były jak najlepsze i żebyś był z nich dumny. Im więcej, tym lepiej, więc zabierz się do roboty! Każdy profesjonalny bloger to robi!

Scroll to top