Moje życie ze schizofrenią… Jak to wpływa na moje działanie?

Życie ze schizofrenią wcale nie jest proste. 

Trzeba naprawdę się starać, aby dzień był produktywny! Na pewno jest wiele rzeczy na drodze każdego chorego na schizofrenię. Naprawdę jest ciężko osiągnąć sukces, chorując na chorobę psychiczną. 

Jak wygląda życie ze schizofrenią? 

Życie ze schizofrenią to codzienna walka za sobą. Ze swoimi urojeniami i brakiem motywacji. Każdy dzień ze schizofrenią to ciągłe męczarnie z głosami i skutkami ubocznymi leków. Nie można tego zrozumieć, gdy się na to nie zachoruje. Bo życie ze schizofrenią nigdy nie będzie już takie, jak przed chorobą. Bo choroba zabiera mi całą młodość. Zachorowałem wcześnie, a choroba przyszła nagle. Zabrała mi wszystko co najlepsze. Ambicje, konsekwencję i wytrwałość oraz systematyczność. Powoli wracam do tego, aby być ambitnym i powoli uczę się na nowo systematyczności. Ale to ciężka walka.

Wiele zdrowych ludzie chce mieć sukcesy. Wyobrażasz sobie, ile ja muszę pracować, aby mieć te same efekty co osoba zdrowa? Jest dziesięć razy trudniej mi się zmotywować czy być konsekwentnym. Leki swoje robią. Choroba swoje zrobiła.

Ale wiesz co? W sumie mam dużo czasu, aby nadgonić zdrowych ludzi. Nie jest to proste, bo życie ze schizofrenią to ogromna walka ze sobą. Ze swoim umysłem. Nie jest łatwo osiągać sukcesy z chorobą. Zdrowi ludzie mają dużych szans, a co dopiero ktoś z moją chorobą? Czasem muszę odpuścić. Nie zawsze mam dobry dzień, aby działać. Dlatego wszystko wydaje się trwać dużo dłużej. Niestety, ale moja wydajność w ciągu dnia jest dużo słabsza, ale jednak robię i mam swoje pasje i zainteresowania. Działam mimo przeciwności i gorszych dni.

Dlatego szanuj swoje zdrowie i nie poddawaj się nigdy. Masz zdrowie, więc masz możliwości osiągnąć naprawdę wiele. Szanuj to, że możesz działać każdego dnia i nie musisz walczyć z chorobą. Zacznij dostrzegać to, że nie możesz się porównywać z innymi. Ja nie mogę, bo niewiele osób ma schizofrenię i osiąga jakiś sukces. Ja postaram się dowieść tego, że można. Mimo urojeń, kłopotów z koncentracja i motywacją, z lękami i natrętnymi myślami..

Będzie bardzo ciężko, ale nie poddam się. Ty też się nie poddawaj. 🙂

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

A Ty? Z czym się borykasz?

Scroll to top