Jak założyć bloga? – treści są w nim bardzo ważne!

Jak założyć bloga, aby treści na nim były jak najlepsze? Na co warto zwrócić uwagę pisząc bloga?

Czy łatwo jest dzisiaj blogować? Masz wiele możliwości w tych czasach na blogowanie. Możesz dodać do tego wideo czy audio, więc treści mogą być naprawdę różnie. Jakie Ty masz doświadczenia z blogowaniem?

Czy założyć bloga jest łatwo? Jakie treści tworzyć?

Ostatnio zastanawiałem się jakie treści powinienem dawać na bloga i po naprawdę długich przemyśleniach zrozumiałem, że mogę na blogu dodawać wszystko co uważam za wartościowe. Nie ma ustalonego przedziału, gdzie masz rozpisane co możesz na nim pisać, dlatego możesz pisać o tym co Cię interesuje i co może zaciekawić czytelnika.

Treści, które znajdują się na blogu nie powinny być pisane “akademicko” najlepiej jest pisać prostym i zrozumiałym językiem. Jeżeli dalej masz co do tego wątpliwości to zadaj sobie pytanie czy wolisz czytać trudne do zrozumienia książki czy najnowsze książki swojego ulubionego autora?

Ja osobiście wolę czytać lekkie i przyjemny teksty bo taki jest najłatwiej zrozumieć. Większość woli czytać ciekawe historie, bo czyta się je dużo łatwiej. Osoby, które wejdą na Twojego bloga szukają właśnie takich prostych tekstów. Dlaczego? Bo takie teksty łatwiej zrozumieć a tego najczęściej szukają internauci. Chcą prostych odpowiedzi na dane zagadnienie, szukają informacji, które łatwo zrozumieją.

Aby ludzie powracali na bloga warto dodać do niego jakąś osobowość. Niech czytelnik zrozumie, że piszesz to dokładnie do niego. Warto wyobrazić sobie, że opowiadasz dane informacje swojemu znajomemu. Wtedy łatwiej będzie Ci użyć takich słów, które zrozumie czytelnik. Dużym plusem na pewno byłoby dodać trochę humoru do wpisu. Oczywiście muszą być one odpowiednie do danego artykułu (nie zawsze wypada dodać jakiś żartobliwy komentarz).

Inną ważną rzeczą jest to, że nie piszesz do grupy osób ale do jednego czytelnika. Po drugiej stronie monitora jest jedna osoba. Musisz więc pisać w liczbie pojedynczej. To nie jest publiczna przemowa, nie mówisz do grupy osób. Masz pisać tak jakbyś mówił do jednej osoby, wtedy sam czytelnik będzie wiedział, że przemawiasz do niego, że doceniasz to, że czyta Twojego bloga.

Poza tym warto pisać po swojemu. Używać swoich własnych stwierdzeń na pewne tematy. Musisz dodać trochę własnej osobowości w te słowa. Dodaj też własne doświadczenia na własny temat. Odpowiadaj na komentarze innych osób, dodawaj własne opinie i spostrzeżenia, pisz ciekawie i zachęć do powrotu na bloga.

Dodanie własnej osobowości pozwala na odróżnienie się od konkurencji. Możesz czytać kilka podobnych blogów, ale osobowość osoby piszącej sprawia, że teksty są unikalne dla każdego z blogów.  Więc od dzisiaj pamiętaj, że prowadząc bloga zwracasz się do jednostki, która jest Twoim przyjacielem. Staraj się więc pisać prosto i tak, żeby nawet osoba początkująca zrozumiała o co chodzi.

Pisz jak chcesz i kiedy chcesz. Sprawdzaj statystyki, co jest chętnie czytane, a co nie. Nie ma lekko w tym, aby założyć bloga i dobrze go prowadzić. Musisz dobrze poznać swoją niszę, aby mieć efekty w blogowaniu. Nie jest to proste, ale z czasem ogarniesz swojego bloga i załapiesz co jest w tym ważne. Zacznij po prostu i nie poddawaj się na początku, gdy nie będzie czytelników i komentarzy. Zacznij pracować nad sobą i nad blogiem, a wtedy zaczniesz naprawdę mieć sukcesy w sferze blogowania. Zacznij i nie ma, że się nie chce!

Jak założyć bloga i to, aby treści były jak najlepsze?

Jakie Ty masz doświadczenia z blogowaniem?

1 Comment

  1. Tomasz Chrobak21 czerwca 2015

    Co Ty robisz, aby Twoje treści były ciekawe i unikalne?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top