Dobry pisarz to dobry bloger? Co warto wiedzieć na początku?

Kim jest dobry pisarz? Co powinieneś na ten temat wiedzieć i co robić, aby być naprawdę dobrym pisarzem i zarazem blogerem. Oto kilka porad, które na pewno się przydadzą!

Bierz feedback i opracuj swój styl.

To dla mnie podstawa, aby dobry pisarz pisał naprawdę dobrze. Bez brania do siebie opinii innych ludzi na pewno daleko w pisaniu nie zajdziesz, bo to czytelnik ma być zadowolony. To czytelnika masz mieć na uwadze, bo to on czyta to, co napisałeś. Musisz się zastanowić nad swoim stylem, bo to on Cię wyróżnia na tle innych ludzi z branży. Czy piszesz książkę czy też bloga, to warto zwracać uwagę nad swoim stylem i opiniami innych. Nie mówię jednak, że trzeba wierzyć wszystkim, bo ludzie są różni, ale zastanów się nad tym, co robisz źle w pisaniu. Gdy poprawisz błędy to będzie naprawdę lepiej i skuteczniej. Feedback, który jest dobry zawsze warto brać pod uwagę.

Co? DUŻO PISZ!

Takie to proste? To zacznij pisać, a zobaczysz, czy faktycznie takie to jest! Na początku jest naprawdę trudno, gdy nigdy wcześniej się nie pisało. U mnie tak było. Teraz, z czasem jest coraz lepiej i będzie jeszcze lepiej. Wszystko zależy od tego, co chcesz osiągnąć i w jakim czasie. Pisanie tekstów bardzo pomaga w rozwoju słownictwa i kreatywności. Mi pomaga, nie wiem jak jest u Ciebie. Tylko poprzez pisanie będziesz się rozwijał…

Dużo czytaj innych.

Zobacz jaki styl mają inni. Na co zwracają uwagę? Co robią inaczej lub lepiej od Ciebie? Na pewno coś robisz źle na początku, więc zastanów się co i jak możesz poprawić w swoim pisaniu. Nie mówię tu o kopiowaniu innych ludzi, ale zobacz jaki styl jest dla Ciebie najlepszy! W jakich tekstach czujesz się najlepiej? Wolisz pisać długie czy krótkie rzeczy? Może chcesz napisać książkę? Może piszesz poradnik?

Rozwijaj zainteresowania i pasję.

Wtedy wiesz, o czym pisać i tak dalej. Warto codziennie się rozwijać i mieć cel działania. Wtedy naprawdę rozwijasz się jako pisarz czy bloger. Zastanów się nad tym, co chcesz pisać i to rób! Tyle i aż tyle, bo zobaczysz, że nie będzie łatwo Ci na początku! Sam sprawdź, jeśli mi nie wierzysz!

 

Dobry pisarz to kto według Ciebie?

Posted in Copywriting.