Kim jeszcze jest ebiznesmen? Co warto znać w dzisiejszych czasach?

Jakie umiejętności musi posiadać ebiznesmen czy każda osoba, która chce zarabiać przez Internet?

Podam parę przykładów, kim jest taka osoba i na czym musi się znać. Na początku na pewno nie masz pieniędzy na to, aby zatrudniać każdego specjalistę osobno, więc musisz wiele rzeczy robić sam. Jakie Ty masz umiejętności, które pomogą Ci działać w Internecie?

Kim jeszcze jest ebiznesmen? Co umie?

Ekspert komputerowy, może ekspert to złe słowo, ale znawca podstawowych funkcji i obsługi komputera . Musisz umieć obsługiwać dobrze komputer i niektóre programy. To podstawowa rola każdego ebiznesmena. Gdy nie ogarniasz podstaw i kiedyś znajdziesz blokadę, że coś nie umiesz robić, to jednak nie warto zaczynać. Ja sam ogarniam wiele rzeczy, w było wiele rzeczy do nauczenia dodatkowo. Testowanie i sprawdzanie wielu rzeczy to podstawa. Jak nie ogarniasz podstaw to jesteś w…

Grafik, musisz umieć robić jakieś drobne rzeczy, jak zmiana wielkości zdjęcia czy mały retusz wykonanego zdjęcia. Nie chodzi, żebyś umiał projektować strony, bo to można zlecić osobie, która się na tym zna. Warto jednak poznać podstawy jakiegoś programu graficznego, aby z byle głupotą nie pisać i nie płacić grafikowi. Podstawy znowu warto znać i nie poddawać się przy wielu porażkach.

Ekspert marketingu, żebyś wiedział do kogo kierujesz swój biznes. Poznaj dobrze niszę i daną grupę odbiorców! Nie jest to łatwe na początku, więc ty, jako ebiznesmen musisz dobrze poznać możliwości swojej niszy. Musisz dobrze poznać wiele rzeczy z dziedziny marketingu.

Ekspert sprzedaży, żebyś wiedział jak sprzedawać swoje produkty i usługi. Tego w dzisiejszych czasach powinieneś uczyć się i testować każdego dnia. Sprzedawanie wielu rzeczy też nie jest łatwe, ale umiejętność sprzedaży to podstawa. Warto poznać wiele tajnik i technik sprzedaży, aby robić to dobrze i skutecznie.

Programista, ale z samymi podstawami. Nauka trochę HTML,a czy CSS’a nie zaszkodzi, a będziesz umiał poprawić trochę błędów, czy przesunąć obrazek, czy dodać tekst lub zmodyfikować trochę szablon. Nie musisz być programistą, aby dzisiaj mieć fajną stronę. Dużo w obecnych czasach możesz zrobić nie znając kodu. Ja nie ogarniam tego wcale, aż wstyd się przyznać, ale nie umiem. Jakieś tam podstawy są, ale nie umiałbym napisać jakiegoś programu/

Specjalista SEO, musisz umieć pozycjonować swoje strony, żeby były wysoko w wyszukiwarce. Nie musisz zatrudniać do tego firmy, jeżeli chcesz ustalić słowa kluczowe czy ją optymalizować.. Możesz to zrobić sam, nie płacąc nikomu. Jest wiele kursów na ten temat. Wybierz jakieś i zacznij testować, co działa, a co nie.

Pisarz, copywriter, to chyba oczywiste. Mając na przykład bloga musisz mieć trochę talentu pisarskiego. Musisz, zwłaszcza na początku sam pisać teksty na bloga czy inne strony. To kluczowa rzecz w blogowaniu, więc jeśli chcesz, to możesz naprawdę dobrze pisać i przekazywać swoją wiedzę innym.  Warto także nauczyć się pisać przyciągające uwagę teksty czy nagłówki.

Osobą od analizy. Musisz wiedzieć jak zmienia się konwersja, czy statystyki strony. Warto ogarniać swoje statystyki i według nich optymalizować swój ebiznes. Warto wiedzieć co w trawie piszczy.

Fotograf, musisz znać podstawy tego fachu, żeby robić ładne zdjęcia do swojego sklepu (nie mając możliwe na początku od tego osoby).

Psychologiem. Warto wiedzieć dlaczego ludzie zachowują się jak się zachowują. Wiedzieć dlaczego kupują takie a nie inne rzeczy.

Biznesmenem. Musisz znać rynek, w którym masz biznes. Musisz podejmować odpowiednie decyzję.

Kim jest jeszcze ebiznesmen? Co warto wiedzieć, aby prowadzić biznes online?

1 Comment

  1. Tomasz Chrobak5 czerwca 2015

    Co Ty byś dodał?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top