Kim jeszcze jest ebiznesmen? Co warto wiedzieć na start?

Jakie umiejętności musi posiadać ebiznesmen czy każda osoba, która chce zarabiać przez Internet?

Podam parę przykładów, kim jest taka osoba i na czym musi się znać. Na początku na pewno nie masz pieniędzy na to, aby zatrudniać każdego specjalistę osobno, więc musisz wiele rzeczy robić sam. Jakie Ty masz umiejętności, które pomogą Ci działać w Internecie? Co potrzebujesz, aby działać online? Czy działanie w Internecie jest dla Ciebie? Może budujesz drużynę, która pomoże Ci w działaniach w sieci? Potrzebujesz an starcie komputer i dostęp do Internetu. Jesteś gotowy?

Możesz działać w wielu dziedzinach. Możesz tworzyć własne produkty, mieć usługi, prowadzić konsultację czy działać w marketingu afiliacyjnym. Możesz pracować nad blogiem i nad swoją marką w Internecie. Może lubisz pisać i chcesz działać w copywritingu? Możesz też robić wszystko po trochu i z czasem rozwijać swoją ekipę i rozwijać projekty w Internecie. Ale na początku będziesz sam, więc co musisz wiedzieć na początku?

Kim jeszcze jest ebiznesmen? Co umie?

Ekspert komputerowy, może ekspert to złe słowo, ale znawca podstawowych funkcji i obsługi komputera . Musisz umieć obsługiwać dobrze komputer i niektóre programy. To podstawowa rola każdego ebiznesmena. Gdy nie ogarniasz podstaw i kiedyś znajdziesz blokadę, że coś nie umiesz robić, to jednak nie warto zaczynać. Ja sam ogarniam wiele rzeczy, w było wiele rzeczy do nauczenia dodatkowo. Testowanie i sprawdzanie wielu rzeczy to podstawa. Jak nie ogarniasz podstaw, to jesteś w… musisz dobrze posługiwać się przeglądarką, internet i mieć chęci do rozwoju. Na pewno warto też szybko pisać na klawiaturze i umieć obsługiwać podstawowe narzędzia i mieć chęci do nauki nowych. Korzystanie z Internetu powinno być dla Ciebie łatwe!

Grafik, musisz umieć robić jakieś drobne rzeczy, jak zmiana wielkości zdjęcia czy mały retusz wykonanego zdjęcia. Nie chodzi, żebyś umiał projektować strony, bo to można zlecić osobie, która się na tym zna. Warto jednak poznać podstawy jakiegoś programu graficznego, aby z byle głupotą nie pisać i nie płacić grafikowi. Podstawy znowu warto znać i nie poddawać się przy wielu porażkach.

Ekspert marketingu, żebyś wiedział, do kogo kierujesz swój biznes. Poznaj dobrze niszę i daną grupę odbiorców! Nie jest to łatwe na początku, więc ty, jako ebiznesmen musisz dobrze poznać możliwości swojej niszy. Musisz dobrze poznać wiele rzeczy z dziedziny marketingu.

Ekspert sprzedaży, żebyś wiedział, jak sprzedawać swoje produkty i usługi. Tego w dzisiejszych czasach powinieneś uczyć się i testować każdego dnia. Sprzedawanie wielu rzeczy też nie jest łatwe, ale umiejętność sprzedaży to podstawa. Warto poznać wiele tajnik i technik sprzedaży, aby robić to dobrze i skutecznie.

Programista, ale z samymi podstawami. Nauka trochę HTML, a czy CSS’a nie zaszkodzi, a będziesz umiał poprawić trochę błędów, czy przesunąć obrazek, czy dodać tekst lub zmodyfikować trochę szablon. Nie musisz być programistą, aby dzisiaj mieć fajną stronę. Dużo w obecnych czasach możesz zrobić, nie znając kodu. Ja nie ogarniam tego wcale, aż wstyd się przyznać, ale nie umiem. Jakieś tam podstawy są, ale nie umiałbym napisać jakiegoś programu.

Specjalista SEO, musisz umieć pozycjonować swoje strony, żeby były wysoko w wyszukiwarce. Nie musisz zatrudniać do tego firmy, jeżeli chcesz ustalić słowa kluczowe czy ją optymalizować. Możesz to zrobić sam, nie płacąc nikomu. Jest wiele kursów na ten temat. Wybierz jakieś i zacznij testować, co działa, a co nie.

Pisarz, copywriter, to chyba oczywiste. Mając na przykład bloga, musisz mieć trochę talentu pisarskiego. Musisz, zwłaszcza na początku sam pisać teksty na bloga czy inne strony. To kluczowa rzecz w blogowaniu, więc jeśli chcesz, to możesz naprawdę dobrze pisać i przekazywać swoją wiedzę innym.  Warto także nauczyć się pisać przyciągające uwagę teksty czy nagłówki. Jak zbudujesz perswazyjne treści? Co możesz zmienić w życiu swoich odbiorców?

Osobą od analizy. Musisz wiedzieć, jak zmienia się konwersja, czy statystyki strony. Warto ogarniać swoje statystyki i według nich optymalizować swój ebiznes. Warto wiedzieć co w trawie piszczy. Naucz się analizować rynek i sprawdzać, co jest ważne w danej niszy. Jak dopasujesz się do potrzeb i oczekiwań? Co zrobisz, aby ludzie zrozumieli Twoje działania w danej niszy?

Fotograf, musisz znać podstawy tego fachu, żeby robić ładne zdjęcia do swojego sklepu (nie mając możliwe na początku od tego osoby).

Psychologiem. Warto wiedzieć, dlaczego ludzie zachowują się, jak się zachowują. Wiedzieć, dlaczego kupują takie, a nie inne rzeczy.

Biznesmenem. Musisz znać rynek, w którym masz biznes. Musisz podejmować odpowiednie decyzje. Naucz się zarządzać swoim budżetem. Zobacz, jakie masz możliwości w danej niszy. Naucz się zarządzać swoim czasem i tym, na co go poświęcasz. Na sukces musisz sobie zasłużyć! Budowanie nowych umiejętności powinno być dla Ciebie przyjemnością, więc rób to codziennie.

Kim jest jeszcze ebiznesmen? Co warto wiedzieć, aby prowadzić biznes online? Na pewno działanie w sieci jest przyjemne, ale nie ma nic za darmo. Musisz dużo działać, aby osiągnąć swoje cele. Na pewno Internet daje wiele możliwości i ogromną swobodę. Ustalasz sobie sam kiedy i jak działasz i jesteś swoim szefem. Jednak, by działać skutecznie, to musisz mieć nad sobą kontrolę! Możesz pracować, gdzie chcesz, więc masz wybór: albo działanie, albo rozrywka. Na pewno masz wielkie możliwości, dzięki pracy sieci, ale nie ma nic za darmo. Trzeba sobie zapracować na swój sukces! Bądź dobrym przedsiębiorcą i rób wszystko, by mieć coraz więcej wyników. Co możesz stworzyć i co to zmieni w danej niszy? Dbaj o to, aby promować ciekawe produkty!

Kim jeszcze jest ebiznesmen według Ciebie? Napisz w komentarzu!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Tomasz Chrobak
8 lat temu

Co Ty byś dodał?

Scroll to top