Jak mieć lepsze wpisy? Co warto o blogowaniu wiedzieć?

Jak mieć lepsze wpisy na blogu, które będą przyciągać nowych i starych czytelników?

Masz pomysł na siebie i na swoje wpisy w Internecie? Co chcesz przekazać poprzez swoje wpisy i co chcesz zyskać, dzięki blogowaniu? Czy chcesz mieć efekty? To zastosuj się do tych rad! Nie ma jednak jednego sposobu na sukces. Jak możesz tworzyć atrakcyjne i wartościowe treści?

Jak mieć lepsze wpisy na blogu?

Zastanawiałeś się nad poprawą swoich wpisów? Co możesz zmienić, dzięki tym radom? Napisz w komentarzu!

Pisz interesująco.

Nie możesz być nudny, bo nikt nie będzie powracał na Twoje strony. Warto pisać jak najlepiej umiesz, aby przyciągać do siebie ludzi. Nie możesz się za szybko poddawać. Tylko pisz i pisz. Rób błędy i pisz, ale się nie poddawaj! Naucz się pisania tekstów. Naucz się wpływać na innych ludzi! Musisz napisać wiele artykułów, aby osiągnąć swój cel. Nie ma na początku lekko, bo początki zawsze są trudne. Ciężko jest pisać dobre teksty, gdy się zaczyna. Wiem po sobie. Ale na pewno sobie z tym poradzisz!

Prostota.

Nie ma nic gorszego niż zagmatwany wpis bez ładu i składu. Warto pisać prostym i zrozumiałym językiem. Nie możesz zapominać o początkujących! Nie kombinuj więc ze wpisami. Mają być proste. Rozumiesz? Ma je zrozumieć każdy początkujący. Chyba więcej nie ma co pisać. Musisz się starać, aby wszystko, co piszesz, było zrozumiałe dla każdego. To chyba najlepsze wyjście. Jakie Ty wpisy tworzysz?

Odpowiednie nagłówki.

Nie możesz bez nich się obejść, bo to one przyciągają uwagę czytelnika! Nie możesz pisać byle czego. Warto trochę nad nimi popracować i testować ich różne wersje. Inaczej nie dowiesz się, co działa a co nie. Warto pisać dobre nagłówki, aby przyciągnąć do swojego bloga. Zacznij od nauki pisania ciekawych i interesujących nagłówków. Nie jest to jednak łatwe, więc trzeba się jakoś wyróżnić!

Pisz o rzeczach ważnych.

Pisz o tym co Cię w danej chwili jara w Twoim temacie. To dobry sposób, aby mieć pomysły na wpisy. Co Cię teraz interesuje? Czym chciałbyś się pochwalić? Co chciałbyś przekazać na swoim blogu? Co Cię teraz interesuje? Zastanów się nad tym dobrze! Jaki masz cel blogowania? Czym chcesz się wykazać w danej niszy? Jakie korzyści możesz dostarczyć czytelnikom? Jakie są potrzeby Twoich czytelników?

Krótko, a treściwie.

Nikt w Internecie nie lubi ogromnych wpisów i czytania wielkiego bloku tekstu. Nie mówię tu jednak, że nie warto ich pisać, bo czasem wyjdzie coś przydługiego. Warto przetestować, co działa na Twoim blogu. Czy krótkie, czy długie wpisy? Wszystko jest do testów. Do sprawdzenia. Nie przestawaj testować rzeczy na swoim blogu! Zobacz, co daje Ci najlepsze wyniki!

Trzymaj się tematu.

Nie będzie dobrego bloga, który jest o wszystkim. Masz się trzymać jednego tematu i tyle, bo tego oczekują Twoi odwiedzający. Nie chcą czytać o motoryzacji i kosmetykach. Jak chcesz pisać o paru rzeczach, to załóż drugi blog i miej dwa.

Wygląd.

Wpis ma być dobrze napisany, ale i ładnie wyglądać. Nie możesz robić zbyt długich akapitów i zbyt długich i rozbudowanych zdań. Wszystko ma być estetycznie napisane i tyle. Więcej wiedzieć nie trzeba. Ma się dobrze czytać Twojego bloga!

Pokazuj doświadczenie i swoją historię.

Takie wpisy są zawsze bardzo ciekawe. Warto podzielić się z innymi historiami. Doświadczenie innych ludzi jest zawsze ciekawe. Ich punkt widzenia jest bardzo ważny. Warto pisać historię, bo one przyciągają. Im lepiej coś opowiadasz, tym więcej masz efektów na swoim blogu. Ja lubię czytać ciekawe treści, gdzie jest dobre opowiadanie i ciekawe zakończenie.

Emocje.

Dziel się nimi i pokazuj swoje przemyślenia na dany temat. Takie rzeczy też się ciekawie czyta. Najlepsze są wpisy, gdzie czuć te emocje. Takie prawdziwe… gdzie czuć, że warto czytać dalej. Próbujesz tworzyć takie wpisy?

Planuj.

To chyba oczywiste, aby każdy wpis sobie zaplanować. Wielu tego nie robi i pisze przez to chaotycznie. Warto napisać sobie plan dla każdego wpisu, aby wiedzieć, co chcesz przekazać. Każdy plan jest lepszy od żadnego.

Jak mieć lepsze wpisy według Ciebie? Co warto wiedzieć o blogowaniu?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie Ty masz zasady w blogowaniu?

Scroll to top