Jak zdobyć polecenia? Co warto na ten temat wiedzieć?

Jak zdobyć polecenia klientów, aby inni klienci poprzez dobre opinie zaczęli kupować?

Jak budujesz rekomendacje w swoim biznesie? Czy warto to robić czasach dużej konkurencji? Warto, ale trzeba się tego nauczyć i robić wszystko, by osiągnąć swoje cele sprzedaży.

Jak zdobyć polecenia?

Po pierwsze, po prostu się spytaj! To takie proste a wielu ludzi tego nie robi. Dlaczego? Nie wiem. Wystarczy po zakupie spytać się czy klient napisze opinię. Możesz też zachęcić do napisania opinii za mały rabat czy upominek. To łatwe i proste rzeczy do zrobienia, więc możesz zacząć to robić. Pytaj i nie bój się o to pytać, bo dobra relacja z ludźmi to klucz. Więc pytaj się do woli. Nie wszyscy będą chcieli, ale daj coś z zamian i będziesz mieć te polecenia. Wiesz już jak zdobyć polecenia? Spytaj! Co jeszcze?

Po drugie, możesz wymienić się poleceniami ze swoimi partnerami biznesowymi. To chyba jeszcze łatwiejsze, jeżeli jesteś w dobrej relacji ze swoimi partnerami. To na pewno podniesie Twoją wiarygodność i klientów. Musisz mieć już takie znajomości, a nie pisać do wszystkich ekspertów, aby dali Ci opinie. To już trudniejsze niż proszenie o polecenia klientów.

Po trzecie, wejdź w relację z innymi biznesami. Może kupujesz coś dla firmy lub sam sprzedajesz coś innym firmom. Możesz z innymi biznesami powiązanymi z Twoim biznesem nawiązać kontakty i wymienić się opiniami. To jest już trudniejsze i wymaga więcej pracy, ale myślę, że warto. Zacznij jak najszybciej, aby mieć jak najwięcej poleceń. To też trudny sposób, bo musisz mieć znajomości i wiedzieć, jak wykorzystać je, aby obie strony były zadowolone!

Po czwarte, możesz doradzać innym firmom czy klientom tylko w zamian za opinie. Nie muszą to być długie i żmudne konsultacje, ale na tyle pomocne, aby inna osoba chciała za to napisać polecenie. Na pewno będzie to już będzie trudne do zrealizowania, ale także warto. Jeśli masz odpowiednią wiedzę i pomogłeś danej osobie, to na pewno będzie ona wdzięczna i poleci Cię innym.

Po piąte, udzielaj się na forach internetowych związanych z Twoim biznesem. To jest dobry sposób, gdy chcesz zbudować dłuższą relację w zamian za polecenie. Czasem jednak nie ma for tematycznych na dany temat, więc to zależy od branży czy są fora na dany temat. Jeżeli nie ma to trudno, jeśli są to warto na nich być. Pamiętaj tylko, aby nie spamować jak robi to większość. To wymaga dużo czasu, ale dasz radę!

Po szóste, warto założyć bloga i w ten sposób pomagać klientom i zdobywać polecenia. To wymaga bardzo dużo pracy i trzeba mieć trochę wiedzy technicznej. Jednak będzie warto się tym zająć. To dłuższy proces niż poprzednie techniki, ale warto spróbować i szybko się nie poddawać. Blog bardzo pomaga, bo są tam komentarze, które możesz wykorzystać za zgodą.

Po siódme, pomagaj po prostu czasem „prawie” bezinteresownie, tylko za opinię. To bardzo pomocne jest na początku, gdy masz mało opinii.

To tyle, co Ty masz do dodania? Jak zdobyć polecenia według Ciebie?

1 Comment

  1. Marketer Internetowy11 maja 2016

    Jak zbierasz opinie?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top