Dlaczego Twój blog upada? Czego nie warto robić na blogu?

Dlaczego Twój blog upada? Co robić, a czego unikać, mając własnego bloga?

Zastanów się, czy dobrze blogujesz i masz wyniki? Czy idzie Ci gorzej i nie masz motywacji do działania? Pomyśl, czy robisz to dobrze! Bo można popełnić kilka błędów na swojej drodze do blogowego sukcesu.

Dlaczego twój blog upada?

Nie piszesz interesująco. To podstawowy błąd przy blogowaniu, że nie piszesz interesująco. Musisz mieć ciekawy temat do pisania i musisz wyciągnąć z danego tematu maksimum. Pisz o czym chcesz, ale pamiętaj, że te treści mają być interesujące. Rozwijaj się w danym temacie i szukaj pasji.

Nie masz celu i planu. Cel to także podstawa i warto go mieć, a następnie realizować go zgodnie ze swoim planem. Bez tego będziesz szedł po omacku i nie będzie efektów. Masz mieć cel i tyle i nie podważaj tego. Po prostu działaj według planu! Nie poddawaj się w swoim działaniu! Czasem będzie ciężko, ale nie ma co się przejmować. Top Twoja droga na szczyt!

Nie budujesz społeczności. To warto robić od samego początku. Budowa społeczności daje wiele korzyści i przede wszystkim popularność danego bloga. Społeczność będzie przychodzić po każdym wpisie i zacznie komentować i ze sobą rozmawiać i wymieniać się wiedzą i doświadczeniem. Warto budować społeczność i robić wszystko, aby ona była ciekawa. Aby dobrze się z ludźmi rozmawiało! Jak Ty rozwijasz swoją społeczność? Dlaczego Twój blog upada? Może jej nie budujesz!

Nie zbierasz maili, fanów, obserwujących i subskrybentów. To także sposoby na budowę społeczności. Miej fanów na Facebook, buduj listę i obserwujących na Twitterze i innych portalach społecznościowych. Wszystko zależy od Twojego budżetu! I ile masz na rozwój siebie i swojego bloga.

Nie dajesz do bloga swojego serca. Wiele osób o tym zapomina i po prostu pisze tak bez celu i pomysłu. Musisz dać w to całego siebie! Dawaj z siebie wszystko w blogowaniu i nigdy się nie poddawaj. Musisz dawać serce do blogowania. Pokaż swoją osobowość. I nigdy nie przestać blogować, aby blog nie upadł.

Jesteś niekonsekwentny. Wiele osób zapomina o blogowaniu i pisze raz na jakiś czas. Bez pisania konsekwentnego nie zbudujesz dobrego bloga. Nie ma na to szans po prostu. Musisz pisać jak najwięcej możesz i nigdy się nie poddawaj. Po prostu bądź cierpliwy i każdego dnia pracuj nad swoim blogiem. To właśnie niekonsekwencja jest przyczyną upadku bloga. Kluczem jest konsekwencja, aby pisać tak często, jak umiesz!

Wszystko dajesz za darmo. Nie dawaj całej swojej wiedzy, bo ludzie na raz jej nie ogarną. Dawaj po troszku wiedzy w danym wpisie i wezwanie do działania i tyle. Nie musisz opisywać całego procesu. Podziel coś na mniejsze części i wtedy pisz wpis, aby czytelnik nie był przeładowany wiedzą. Pomalutku wyjaśniaj wszystko na blogu a najlepsze rzeczy zostaw dla nielicznych… To dobry sposób na dzielenie się wiedzą. Nie ma wszystko za darmo!

Nie traktujesz bloga poważnie.  Dużo osób myśli, że napisze 200 wpisów i będzie popularna i będą z blogowania kokosy. To wszystko zależy od tematyki bloga i tego jakie treści dodajesz, ale warto potraktować bloga na serio. Ja tak robię i nie ma że się nie chce. Do boju a nie dawać się wymówkom… Postaraj się, aby Twój blog był inwestycją w siebie i swoje umiejętności. Ucząc innych, samemu dużo się uczysz.

Nie lubisz blogować. To także może być przyczyna upadku bloga. Po prostu Cię to nie jara i nie masz z tego zabawy. Bez tego nie ma sensu blogować. Musisz mieć w tym przyjemność i fun. Ja uwielbiam pisać i nagrywać i mam z tego dużo radości, choć są i gorsze dni. Jak tego nie lubisz, to przestań blogować!

Wybrałeś zły temat bloga. Temat, który cię nie interesuje i nie masz co o nim pisać. Pisz o tym co Cię interesuje, a nie to co jest akurat popularne. To jest według mnie dobre podejście. Co o tym sądzisz? Zastanów się dobrze czy chcesz blogować i tym, czego nie lubisz?

Nie wierzysz w siebie. Ja mam z tym problem, ale pomału nad tym pracuję. Każdego to spotyka, że nie ma czasem wiary w siebie. Ale na pewno kiedyś nie będę miał ja i Ty z tym problemu. Pracuj dużo nad sobą i nad swoim rozwojem! Nie będzie lekko, ale dasz sobie radę. To Twoja inwestycja w przyszłość!

Dlaczego Twój blog upada?  Co robisz źle? Co chcesz poprawić?

1 Comment

  1. Marketer Internetowy6 sierpnia 2019

    Co u Ciebie nie działa? Co chcesz poprawić na blogu, aby on nie upadł?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top