Skąd czerpać pomysły na wpisy na bloga? Gdzie ich szukać?

Skąd czerpać pomysły? Nie tylko na wpisy, ale i produkty?

Warto inspirować się innymi twórcami i robić coś według swoich zasad. Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne? Co możesz zrobić, aby być kreatywnym i codziennie dzielić się swoimi przemyśleniami z czytelnikami bloga?

Skąd czerpać pomysły na wpisy?

Warto mieć kilka źródeł swoich inspiracji i budować coś swojego w Internecie. Warto dzielić się wiedzą z ludźmi, ale skąd czerpać pomysły?

Fora internetowe

Warto na nich być i dawać swoimi wpisami dużo wartości, ale i takie wpisy często wskazują pomysły na Twoje produkty czy usługi lub wpisy. Takie fora pozwalają na czerpanie z nich pomysłów. Musisz być aktywny na forach, aby wiedzieć, czego potrzebują Twoi klienci itp. Fora obecnie umierają, ale może znajdziesz coś w swojej niszy.

Blogi

To także ciekawe sposoby na inspirację. Musisz poznać dobrze swoją niszę i to jakie są na niej blogi. Komentuj je i czytaj. Może wpadniesz po przeczytaniu na jakieś ciekawe pomysły czy zainspirujesz się jakimś zdaniem. Blogi to ogromne źródło wiedzy i inspiracji. Warto też je komentować i zostawiać linka do siebie na nich. Możesz zrobić naprawdę wiele na blogach. Blogi są super i można się wiele dowiedzieć i przy okazji mieć pomysły na nowe wpisy.

Strony z artykułami

Jest ogrom stron z artykułami, którymi możesz się inspirować. Wejdź na nie i zobacz, o czym ludzie tam piszą. Zobacz, co możesz tam zyskać. Tam jest dużo wiedzy, którą ludzie przekazują innym. Zobaczysz, że znajdziesz tam dużo inspiracji i pomysłów na produkty. Warto czytać jakieś portale o temacie swojej niszy.

Strony typu Q&A

Tam ludzie zadają pytania, na które Ty możesz odpowiedzieć i podzielić się swoją wiedzą. Możesz też napisać książkę lub ebooka z odpowiedziami na pytania. To ciekawe źródło inspiracji.

Książki

Warto je czytać i poszerzać swoją wiedzę. Książki to ogrom inspiracji i wiedzy, którą warto wykorzystywać. Czytaj jak najwięcej książek i poszerzaj swoje horyzonty. Ja uwielbiam książki, a Ty? Warto czytać w dzisiejszych czasach! Ale wiele osób nie czyta dużo. A książki to ogrom wiedzy! Wiesz już skąd czerpać pomysły?

Szkolenia

To też ciekawy sposób na inspirację i networking. Szkolenia dają dużo możliwości i rozwiązują problemy ludzi. Możesz spotkać na nich wiele ciekawych ludzi i znaleźć kilka inspiracji. Warto się szkolić i mieć coraz więcej pomysłów.

Burza mózgów

To ciekawy sposób na znalezienie pomysłów. Możesz to zrobić z innymi lub samemu. To potężne narzędzie do znajdowania pomysłów i rozwiązywania problemów. Czasem trzeba usiąść i po prostu pomyśleć, co chciałbyś opisać na swoim blogu czy w mediach społecznościowych.

TV/Radio

Może Ci to także pomóc w znalezieniu idei do swoich wpisów na bloga. Może są jakieś audycje czy programy, które lubisz słuchać i dają Ci nowe pomysły?

Czasopisma

Jeżeli takie są, to warto je czytać i być na bieżąco. To podobnie

Zapytanie, czego chcą czytelnicy?

Gdy masz bloga, możesz się tego dowiedzieć, pytając po prostu swoich czytelników.

Skąd czerpać pomysły na swoje treści? Masz na to sposób?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Skąd Ty czerpiesz pomysły?

Scroll to top