Marketing w social media, co warto znać i stosować?

Marketing w social media – co warto o nim wiedzieć?

Oto kilka przykładów co warto robić w mediach społecznościowych. Masz już jakieś metody na działanie w mediach społecznościowych? Możesz przy pomocy tych portali poszerzać swoją społeczność! Do pracy!

Jak wygląda marketing w social media?

Czy działanie w tych portalach może Ci pomóc w budowie solidnej marki?

  • Pisz odpowiednie nagłówki. Nie muszą być to nie wiadomo jakie nagłówki, ale warto się nad nimi czasem zastanowić. Po prostu przez kilka minut pomyśl, jaki nagłówek zachęcił by Cię do przeczytania reszty tekstu? Nie ma to być nagłówek jak w prasie, bo tam są od tego ludzie, ale pomyśl nad czymś ciekawym i interesującym. Warto uczyć się copywritingu i go stosować!
  • Pomagaj ludziom. To podstawa w mediach społecznościowych. Pomagaj ludziom w ich problemach. Nie ważne czy blogujesz czy masz fanpage na Facebooku. Warto pomagać każdemu z problemem i jeśli znasz rozwiązanie to bardzo dobrze. Po prostu bądź dobrym nauczycielem i rozwiązuj problemy ludzi. Każdy pomocny dla mnie człowiek dostaje lajka czy komentarz. Warto dawać coś od siebie, aby coś dostać!
  • Pisz prostym językiem. Nie wymyślaj jakiś słów nie wiadomo jakie, z czapy… To ma być proste słownictwo i zrozumiałe dla każdego początkującego. Nie pisz tylko jakbyś chciał się popisać słownictwem. Nie każdy chce czytać trudne artykuły czy wpisy. Musisz tu także pomyśleć nad tym, jaki język dla Twoich czytelników jest najlepszy. Im prościej, tym lepiej!
  • Bądź aktywny. Nie pisz raz na ruski rok. To ma być naprawdę interesujące i ciekawe. Nie pisz też na siłę. Ma być to lekki i przyjemny tekst czy wideo. Zastanów się nad tym co warto robić, aby ludzie do Ciebie lgnęli i byli zadowoleni. Bądź konsekwentny w danym temacie.
  • Działaj każdego dnia. Nie pomijaj żadnego dnia w pisaniu czy dawaniu wartości. Pisz i nagrywaj i ucz się każdego dnia. Twoje wysiłki nie pójdą na marne. Musisz się jednak na początku sprężyć i trochę popracować. Jednak pracować mądrze i dobrze i nie obijać się! Nie możesz się poddać, bo to szkoda zaczynać.
  • Odpowiedni target. Musisz wiedzieć, kim jest Twoja grupa docelowa. Musisz wiedzieć co warto dla nich dodawać. Masz mieć na celu, to aby dawać im jak najwięcej wartości. Nie pisz do wszystkich. Pisz do określonej grupy i skup się na swoich wybranych czytelnikach czy widzach. Nie pisz do wszystkich!
  • Sprawdzaj statystyki. Zobacz co jest dla nich ważne. Co czytają najczęściej i czym się dzielą najwięcej. Sprawdzaj to jak ludzie zachowują się przy Twoich treściach. Czy się nimi dzielą? Co czytają często? Warto analizować swoje działania.
  • Dobrze promuj swoje produkty. Jeżeli coś sprzedajesz, to czasem coś promuj i pokaż swoje produkty i usługi. Nie musisz tego robić jeżeli nie chcesz, ale jeżeli masz coś ciekawego do zaoferowania ludziom to czemu nie? Dodawaj to, co jest wartościowe dla swojej grupy docelowej.
  • Bierz feedback od ludzi. Jeżeli mają jakieś uwagi to warto coś z tym zrobić. Zobacz jakie dają opinie. Czy to co dajesz jest dobre? Mają jakieś problemy z tą wiedzą?
  • Twój biznes to Ty. Nie zapominaj o tym! To nie liczby, ale prawdziwi ludzie i ich problemy. To Ty możesz je  rozwiązać i pomóc ogromnej liczbie osób.

To kilka rzeczy o których warto wiedzieć w mediach społecznościowych. Warto o tych rzeczach pamiętać i dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jak u Ciebie wygląda marketing w social media?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co Ty robisz na swoich profilach?

Scroll to top