Dlaczego komentowanie jest ważne? Co warto o tym wiedzieć?

Komentowanie jest ważne. Każdy kto ma bloga powinien komentować także inne blogi.

Nie można bezczynnie czekać na to, że Twój blog zostanie dobrym blogiem jeżeli nie zaczniesz komentować innych blogów. Podam więc kilka powodów, które na pewno przekonają Cię, że komentowanie jest ważne!

Dlaczego komentowanie jest ważne?

Przyciągasz ruch na stronę. To chyba jeden z łatwiejszych sposobów na przyciągnięcie ruchu do Twojej strony. Jeżeli Twoje komentarze są wartościowe i masz coś sensownego do powiedzenia to na pewno znajdą się osoby, które po jego przeczytaniu klikną na link do Twojej strony. Więcej ruchu to więcej czytelników, więc chyba warto na poważnie zająć się komentowaniem na innych blogach. Trzeba jedynie pamiętać, aby te komentarze były wartościowe i coś wnosiły od dyskusji. Głupi komentarz typu: “Fajna strona” nie przejdą. Trzeba to robić z umiarem i z sensem, a nie głupio wszystko komentować. Trzeba dobrze działać, a nie na głupiego. Zacznij komentować naprawdę dobrze, a na pewno będą dobre efekty.

Budujesz społeczność wokół bloga. Budowanie takiej otoczki wokół Twojego bloga pozwala na wiele. Im więcej czytelników tym większe masz możliwości. Nie zmarnuj szansy na stanie się kimś naprawdę szanowanym w sferze blogowania. Nie chcę powiedzieć, że staniesz się guru, bo to często nadużywane słowo, ale na pewno staniesz się autorytetem w tym co robisz. Budowa takiej społeczności pozwoli Ci także znaleźć nowe znajomości. Może poznasz kogoś z kim będziesz spędzał długie godziny na rozmowach i wymianą doświadczeń, a takie coś jest już bezcenne. Warto budować społeczność i cieszyć się z niej. Bo znajomości są bardzo ważne.

Zdobędziesz więcej komentarzy. Komentowanie innych blogów na to Ci pozwala. Powiedzmy, że osoba, u której zostawisz komentarz będzie Ci coś dłużna i po pewnym czasie i ona zostawi jakiś komentarz u Ciebie. Warto dlatego też komentować. Aby mieć u siebie także jakieś komentarze. Zastanów się nad tym, jak Ty chcesz działać i jakie masz cele przy komentowaniu innych stron.

Będziesz na bieżąco. Komentowanie właśnie Ci na to pozwala. Będziesz wiedział co dzieje się w Twojej niszy czy w sferze Twoich zainteresowań. Bardzo często tak jak ja dowiesz się czegoś nowego, czego nie wiedziałeś wcześniej. To także sposób na zwiększenie swojej wiedzy. To dla mnie zwłaszcza bardzo ważny element blogowania.

Będziesz wiedział co interesuje inne osoby. Po obserwacji innych blogów zobaczysz jakie tematy są często komentowane. Wtedy może sam będziesz mógł napisać coś podobnego z własną opinią na dany temat. To świetny sposób na zdobywanie pomysłów na nowe wpisy.

To chyba tyle ode mnie, masz coś dodania.

Napisz!

1 Comment

  1. Tomasz Chrobak3 lipca 2015

    Jakie Ty masz wyniki w komentowaniu?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top