Dlaczego komentowanie jest ważne? Co warto o tym wiedzieć?

Komentowanie jest ważne. Każdy, kto ma bloga, powinien komentować także inne blogi.

Nie można bezczynnie czekać na to, że Twój blog zostanie dobrym blogiem jeżeli nie zaczniesz komentować innych blogów. Podam więc kilka powodów, które na pewno przekonają Cię, że komentowanie jest ważne! To prosty sposób na budowę linków czy budowanie swojej marki. Na pewno, dzięki komentowaniu, budujesz swoją rozpoznawalność i zachęcasz do wejścia na Twojego bloga. Na pewno warto dzielić się w komentowaniu swoim doświadczeniem i wiedzą. Ale jak to robić skutecznie? Co warto wiedzieć i dlaczego komentowanie jest ważne? Jak wartość możesz zaoferować innym?

Dlaczego komentowanie jest ważne?

Przyciągasz ruch na stronę. To chyba jeden z łatwiejszych sposobów na przyciągnięcie ruchu do Twojej strony. Jeżeli Twoje komentarze są wartościowe i masz coś sensownego do powiedzenia, to na pewno znajdą się osoby, które po jego przeczytaniu klikną link do Twojej strony. Więcej ruchu to więcej czytelników, więc chyba warto na poważnie zająć się komentowaniem na innych blogach. Trzeba jedynie pamiętać, aby te komentarze były wartościowe i coś wnosiły od dyskusji. Głupi komentarz typu: „Fajna strona” nie przejdą. Trzeba to robić z umiarem i z sensem, a nie głupio wszystko komentować. Trzeba dobrze działać, a nie na głupiego. Zacznij komentować naprawdę dobrze, a na pewno będą dobre efekty. Dobrze przeczytaj wpis, który komentujesz. Zobacz, czego tam brakuje lub co możesz pochwalić. Pokaż autorowi bloga, że wiesz, o co mu chodziło w artykule i że go popierasz lub nie. Pokaż swoje zdanie, komentując inne blogi. Nie zawsze musisz się zgadzać z czytelnikami czy samym autorem bloga.

Budujesz społeczność wokół bloga. Budowanie takiej otoczki wokół Twojego bloga pozwala na wiele. Im więcej czytelników tym większe masz możliwości. Nie zmarnuj szansy na stanie się kimś naprawdę szanowanym w sferze blogowania. Nie chcę powiedzieć, że staniesz się guru, bo to często nadużywane słowo, ale na pewno staniesz się autorytetem w tym co robisz. Budowa takiej społeczności pozwoli Ci także znaleźć nowe znajomości. Może poznasz kogoś, z kim będziesz spędzał długie godziny na rozmowach i wymianą doświadczeń, a takie coś jest już bezcenne. Warto budować społeczność i cieszyć się z niej. Bo znajomości są bardzo ważne.

Zdobędziesz więcej komentarzy. Komentowanie innych blogów na to Ci pozwala. Powiedzmy, że osoba, u której zostawisz komentarz, będzie Ci coś dłużna i po pewnym czasie i ona zostawi jakiś komentarz u Ciebie. Warto dlatego też komentować. Aby mieć u siebie także jakieś komentarze. Zastanów się nad tym, jak Ty chcesz działać i jakie masz cele przy komentowaniu innych stron.

Będziesz na bieżąco. Komentowanie właśnie Ci na to pozwala. Będziesz wiedział, co dzieje się w Twojej niszy czy w sferze Twoich zainteresowań. Bardzo często tak jak ja dowiesz się czegoś nowego, czego nie wiedziałeś wcześniej. To także sposób na zwiększenie swojej wiedzy. To dla mnie zwłaszcza bardzo ważny element blogowania. Jakie blogi są powiązane z Twoimi pasjami? Na jakie blogu chcesz wchodzić i się nie nich udzielać? Jak możesz zbudować kontakt z innymi blogerami i ich czytelnikami? Na pewno wartościowe komentowanie Ci w tym pomoże!

Będziesz wiedział, co interesuje inne osoby. Po obserwacji innych blogów zobaczysz jakie tematy są często komentowane. Wtedy może sam będziesz mógł napisać coś podobnego z własną opinią na dany temat. To świetny sposób na zdobywanie pomysłów na nowe wpisy.

Bądź sobą. Jeżeli coś Ci nie pasuje we spisie innej osoby, to napisz to. Pokaż swój punkt widzenia i to, jak widzisz dny problem. Pamiętaj, żeby nie używać brzydkich słów i o tym, że Twój wpis pokazuje Cię i Twoja wiedzę i doświadczenie. Budujesz dzięki temu także swoją markę i pamiętaj, żeby to robić skutecznie! Na pewno to wiele pracy, ale zwróci się to! Jaki wizerunek Ty tworzysz w sieci? Dodaj swój link do bloga, jeśli jest to dostępne. To też ciekawa forma na rozwój Twojego bloga. Na pewno warto to robić pod swoim nickiem lub imieniem i nazwiskiem. Jak wolisz…

To chyba tyle ode mnie, masz coś dodania? Na pewno musisz być konsekwentny w swoich działaniach. Nie możesz się zbyt szybko poddać. Czeka Cię wiele pracy, ale się nie poddawaj! Śledź inne blogi i rób wszystko, by komentować mądrze! Buduj społeczność i relację wokół tematu… powodzenia!

Napisz!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Tomasz Chrobak
8 lat temu

Jakie Ty masz wyniki w komentowaniu?

Scroll to top