Co czyni Cię dobrym blogerem? Jaki bloger jest najlepszy?

Co czyni Cię dobrym blogerem?  Co powoduje, że chce Ci się działać? No właśnie, co czyni niektóre blogi tak dobrymi? Co czyni blogerów tak dobrymi, że ich wpisy przyciągają za każdym razem? Oto cechy blogera, który każdy prawdziwy bloger ma.

Jesteś dobrym blogerem? Masz cel i wiesz, do czego dążysz? Czy łatwo jest blogować w tych czasach? Co możesz zyskać, dzięki blogowaniu? Nie ma na to jednej i prostej odpowiedzi. Każdy jest inny i ma inny temat, który go interesuje. Na pewno możesz zrobić dużo, aby stać się dobrym blogerem.

Co czyni Cię dobrym blogerem?

Co masz do przekazania swoim czytelnikom? Co chcesz zmienić w swojej branży? Co chcesz zmienić w postrzeganiu tematu? Czy będzie Ci ciężko działać na początku?

Bądź indywidualny.

Powinieneś być sobą w tym co robisz. Odpowiadaj na komentarze innych osób, dziel się z pasją swoją wiedzą. Niech ludzie zobaczą, co w Tobie jest takiego wyjątkowego. Dziel się świeżymi i unikalnymi treściami na blogu. Bądź pomocny i dostępny dla swoich czytelników. Dodaj na blogu możliwość kontaktu ze sobą. Nie bądź innym blogerem, bądź sobą! Wiele osób chce być jak inni, a może lepiej sobą? Może lepiej jest stworzyć swój idealny styl? Pokazać, że mam ciekawy pomysł na siebie i mogę się w tym wykazać?

Miej osobowość.

Twoja osobowość jest kluczem w blogowaniu. To właśnie to, co czyni bloga tak wyjątkowym. Osobowość to, to co czyni, że niektórzy Cię kochają, a inni nienawidzą. Z Twoich tekstów powinna wpływać ta cecha. Musisz pokazać siebie w blogowaniu i swój punkt widzenia. Nie ma tak, że nie masz stylu. Każdy go ma i każdy może się czymś wyróżnić. Ty też możesz? Musisz tylko dużo pracować nad swoim blogiem i nad sobą!

Pisz z pasją.

Jeżeli to, co piszesz, nie pasjonuje Cię, to łatwo to zauważyć na blogu. Pisanie wpisów nie powinno być walką, to ma być dla Ciebie przyjemność. Masz bawić się pisaniem, a nie robić tego na siłę. Jeżeli nie masz ochoty, to nie pisz, bo szybko się wypalisz. Bycie entuzjastą w danym temacie jest kluczowe i warto to robić, bo pasją zawsze z człowieka wypływa i widać, to gdy bloger czy vloger o tym pisze, czy mówi. Warto jest mieć pasję i się nią kierować. Warto poznać temat, który Cię jara i sprawia Ci przyjemność. Zacznij szukać tego idealnego tematu blogowego. Co sprawia, że chce Ci się blogować? Co masz do osiągnięcia, dzięki blogowaniu? Pasja sprawia, że chce się działać i działa się mimo przeciwności.

Trzymaj się tematu.

Jeżeli masz bloga o gotowaniu, to pisz o gotowaniu, a nie o samochodach. Czasem możesz napisać coś niezwiązanego z tematyką bloga, ale nie może być to większość artykułów. Czytelnicy wchodzą na bloga, bo oczekują informacji na dany temat, który jest głównym tematem bloga. Możesz oczywiście zrobić inaczej. To Twój blog. Ja też czasem zmieniam temat, ale często są to powiązane ze sobą rzeczy, albo coś związanego ze mną. O czym masz pojęcie? Co możesz zmienić w życiu swoich czytelników, dzięki swojej wiedzy?  Jakie temat nie sprawia Ci kłopotu i czego lubisz się uczyć? Znajomość tematu bloga jest ważna, ale w sumie wszystkiego możesz się nauczyć i możesz działać w wielu niszach. Na pewno, znajomość tematu, sprawi, że bloga będzie się ciekawie czytało i będziesz mieć swoich stałych czytelników.

Nie poddawaj się.

Nie możesz się za szybko poddawać, bo blogowanie wymaga czasu i tyle. Nie możesz za szybko się zniechęcać. Musisz dobrze poznać siebie i swojego bloga, aby wiedzieć co i jak działa. Testuj i kombinuj. Dawaj z siebie 100%. To doceni każdy czytelnik Twojego bloga.

To tyle z cech blogera, które powinieneś sam u siebie stworzyć. Będzie ciężko na początku. Będzie bardzo trudno i będziesz robił wiele błędów, ale to jest właśnie super w blogowaniu i rozwoju.

Jakość treści i ich wartość.

Skup się na tym, aby Twoje treści na blogu były wartościowe. To nie jest łatwe zadanie, ale nie ma co się poddawać. Artykuły mają być dla Twoich czytelników przydatne. Masz dawać dużo praktyki do swoich wpisów i dzielić się swoją wiedzą z innymi. Pokaż swoją drogę do celu! Pokaż swoje doświadczenie. Jakie rozwiązania pokażesz i co możesz w swoim życiu, dzięki blogowaniu? Skup się na dobrych treściach i nie poddawać się w swoich blogowych działaniach.

Napisz w komentarzu, co sądzisz o tych cechach. Może masz coś do dodania? Co czyni Cię dobrym blogerem? Lepszym od innych? Jak często będziesz publikować swoje wpisy? Nie opuszczaj swojego bloga. To najgorsze, co możesz zrobić. Buduj zaufanie na blogu, aby inni chętnie Cię czytali. Odpowiadaj na pytania w komentarzach i bądź aktywny. Szukaj swojego stylu blogowania. Zobacz, jaki temat jest dla Ciebie ważny i rozwijaj się w nim, dzięki blogowaniu!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Tomasz Chrobak
8 lat temu

Co byś dodał?

Scroll to top