Co czyni Cię dobrym blogerem? Jaki bloger jest najlepszy?

Co czyni Cię dobrym blogerem?  Co powoduje, ze chce Ci się działać? No właśnie, co czyni niektóre blogi tak dobrymi? Co czyni blogerów tak dobrymi, że ich wpisy przyciągają za każdym razem? Oto cechy blogera, który każdy prawdziwy bloger ma.

Jesteś dobrym blogerem? Masz cel i wiesz, do czego dążysz? Czy łatwo jest blogować w tych czasach? Co możesz zyskać, dzięki blogowaniu?

Co czyni Cię dobrym blogerem?

Co masz do przekazania swoim czytelnikom? Co chcesz zmienić w swojej branży? Co chcesz zmienić w postrzeganiu tematu? Czy będzie Ci ciężko działać na początku?

Bądź indywidualny

Powinieneś być sobą w tym co robisz. Odpowiadaj na komentarze innych osób, dziel się z pasją swoją wiedzą. Niech ludzie zobaczą co w Tobie jest takiego wyjątkowego. Dziel się świeżymi i unikalnymi treściami na blogu. Bądź pomocny i dostępny dla swoich czytelników. Dodaj na blogu możliwość kontaktu ze sobą. Nie bądź innym blogerem, bądź sobą! Wiele osób chce być jak inni, a może lepiej sobą? Może lepiej jest stworzyć swój idealny styl? Pokazać, że mam ciekawy pomysł na siebie i mogę się w tym wykazać?

Miej osobowość

Twoja osobowość jest kluczem w blogowaniu. To właśnie to, co czyni bloga tak wyjątkowym. Osobowość to, to co czyni, że niektórzy Cię kochają a inni nienawidzą. Z Twoich tekstów powinna wpływać ta cecha. Musisz pokazać siebie w blogowaniu i swój punkt widzenia. Nie ma tak, że nie masz stylu. Każdy go ma i każdy może się czymś wyróżnić. Ty też możesz? Musisz tylko dużo pracować nad swoim blogiem i nad sobą!

Pisz z pasją

Jeżeli to co piszesz nie pasjonuje Cię, to łatwo to zauważyć na blogu. Pisanie wpisów nie powinno być walką, to ma być dla Ciebie przyjemność. Masz bawić się pisaniem a nie robić tego na siłę. Jeżeli nie masz ochoty to nie pisz, bo szybko się wypalisz. Bycie entuzjastą w danym temacie jest kluczowe i warto to robić, bo pasją zawsze z człowieka wypływa i widać to, gdy bloger czy vloger o tym pisze czy mówi. Warto jest mieć pasję i się nią kierować. Warto poznać temat, który Cię jara i sprawia Ci przyjemność. Zacznij szukać tego idealnego tematu blogowego.

Trzymaj się tematu

Jeżeli masz bloga o gotowaniu to pisz o gotowaniu a nie o samochodach. Czasem możesz napisać coś niezwiązanego z tematyką bloga, ale nie może być to większość artykułów. Czytelnicy wchodzą na bloga, bo oczekują informacji na dany temat, który jest głównym tematem bloga. Możesz oczywiście zrobić inaczej. To Twój blog. Ja też czasem zmieniam temat, ale często są to powiązane ze sobą rzeczy, albo coś związanego ze mną.

Nie poddawaj się

Nie możesz się za szybko poddawać, bo blogowanie wymaga czasu i tyle. Nie możesz za szybko się zniechęcać. Musisz dobrze poznać siebie i swojego bloga, aby wiedzieć co i jak działa. Testuj i kombinuj. Dawaj z siebie 100%. To doceni każdy czytelnik Twojego bloga.

To tyle z cech blogera, które powinieneś sam u siebie stworzyć. Będzie ciężko na początku. Będzie bardzo trudno i będziesz robił wiele błędów, ale to jest właśnie super w blogowaniu i rozwoju.

Napisz w komentarzu co sądzisz o tych cechach. Może masz coś do dodania? Co czyni Cię dobrym blogerem? Lepszym od innych?

1 Comment

  1. Tomasz Chrobak14 lipca 2015

    Co byś dodał?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top