Jak odmłodzić stare wpisy? Co warto z nimi zrobić?

Jak odmłodzić stare wpisy na blogu, żeby zyskały one nową świeżość?

Warto odmładzać swoje wpisy na blogu, aby były coraz bardziej popularne i chętniej czytane. To dużo pracy, ale nie ma co się poddawać, gdy coś nie wychodzi. Co Ty zrobisz, aby osiągnąć swoje cele blogowania? Co warto wiedzieć?

Jak odmłodzić stare wpisy? Co warto wiedzieć?

Czy warto ulepszać swoje wpisy? Na pewno!

Popraw SEO.

Warto popracować nad pozycjonowaniem danego wpisu. Zmień słowa kluczowe lub popraw je na lepsze. Zadbaj o to, aby wpis był dobrze napisany pod pozycjonowanie. Pomaga mi w tym wtyczka SEO Yoast. Możesz także z niej korzystać. Mnie ona bardzo pomaga. Warto poznać różne tajniki pozycjonowania i wiedzieć, jak działa to w Internecie. Ucz się pozycjonowania, bo to dobra umiejętność. Zacznij od prostego bloga i zacznij go zoptymalizować. Czy to dużo pracy? Oczywiście, ale ona się opłaci. Tylko nie poddawaj się, gdy będzie jej za dużo, gdy masz wiele wpisów. Zastanów się nad tym, co zrobić, aby Twój blog był lepszy w wynikach wyszukiwania? Jak możesz mieć jeszcze lepszego bloga?

Wspomnij o wpisie w wideo/podcaście.

Warto wspominać o swoich wpisach w innych formach kontentu. Warto przypomnieć czytelnikom o starszych wpisach. Możesz zalinkować czy powiedzieć, że jest dany wpis i warto na niego zajrzeć. Spróbuj tego. Rób wszystko, aby linkować stare wpisy do nowych i wymieniać różne wpisy w wideo, podcaście czy robiąc audio, czy kurs. To też jest ważne w optymalizacji. Zastanów się, jak Ty możesz się wykazać nad swoim blogu, aby był on ciekawy i często odwiedzany. Jakie Ty masz pomysły na polecanie swoich wpisów na blogu? Jak możesz pokazać, że masz coś ciekawego do powiedzenia?

Zrób z tego pdf.

Możesz z kilku wpisów zrobić raport czy krótki pdf na dany temat. To także sposób na odświeżenie danego wpisu. Zobacz, ile masz możliwości. Wystarczy pomyśleć. Możesz z kilkunastu wpisów zrobić coś naprawdę super i potem to sprzedawać czy budować poprzez udostępnianie takiego pdf swoją listę adresową. Możesz przetwarzać swoje treści w różny sposób. Zwłaszcza gdy masz dużo artykułów. To dobry pomysł, aby wykorzystać swoje wpisy w postaci ebooka. To też sporo pracy, ale nie ma co się poddawać. Niech Twój ebook będzie dobry i dopracowany, a na pewno będziesz mieć wyniki w swojej sprzedaży. Więc zastanów się nad jakimś produktem, gdzie możesz wykorzystać swoją wiedzę.

Zalinkuj do niego w nowych wpisach.

Wewnętrzne linkowanie bloga też jest bardzo ważne, nie tylko dla SEO. Warto wspominać o swoich dobrych wpisach. Zobacz, jak to będzie działać u Ciebie. Na pewno warto robić różne podsumowania swoich wpisów na blogu i udostępniać je w mediach społecznościowych. To też fajny sposób na wykorzystanie starych wpisów. Masz pomysł na coś takiego? Wiesz, jak możesz wykorzystać swoją wiedzę w Internecie?

Ponownie opublikuj go w social media.

To prosty sposób na odmłodzenie wpisu. Ponowne dodanie wpisu na fanpage czy Twittera to także ciekawy sposób na odmłodzenie starych wpisów. Rób wiele, aby Twoje wpisy były dobre i ludzie sami je lajkowali czy udostępniali. Dziel się swoją wiedzą!  To wymaga budowy marki i społeczności, ale się nie poddawaj! Na wszystko masz czas, więc spokojnie pomyśl nad tym, jak wykorzystać swoją wiedzę jeszcze raz…

Zmień nagłówek.

Może warto zmienić nagłówek, żeby ludzie zaczęli czytać dany wpis częściej? To czasem pomaga! Przetestuj kilka kombinacji i zobacz, które są najlepsze. Warto testować na blogu wiele rzeczy. Testuj wszystko, co da Ci większą ilość wyświetleń itp. Warto sprawdzać, czy Twoje psy mają przyciągający nagłówek i czy zachęca on do czytania.

Całkowicie go przepisz.

To już ostateczność, gdy nie masz pomysłu na odmłodzenie wpisu. Czasem jednak trzeba, gdy na przykład masz większą wiedzę i możesz go napisać lepiej.

Co Ty byś dodał do tego wpisu? Jak odmłodzić stare wpisy?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty ulepszasz swoje wpisy?

Scroll to top