Czy akceptujesz swoją chorobę? Jesteś świadomy problemu?

Czy akceptujesz swoją chorobę? To nie Twoja wina, że zachorowałeś! 

Akceptacja choroby jest najlepsze co możesz zrobić, gdy chcesz ją pokonać lub zmniejszyć jej objawy. Na pewno potrzeba wiele czasu, aby osiągnąć swoje cele, gdy się jest chorym… ale nie można się poddawać, tylko trzeba działać! 

Czy akceptujesz swoją chorobę i nad nią pracujesz? 

Zastanów się, co Ci da złoszczenie się na swoją chorobę? Czy nie lepiej ją zaakceptować i robić swoje? Tyle, na ile możesz każdego dnia? Mi choroba bardzo przeszkadza w działaniu, ale staram sobie zajmować dzień i robić wszystko, by osiągnąć cele. Nawet, jak jest bardzo trudno i nie zawsze się ma motywację. Czy Ty też działasz każdego dnia? Akceptujesz swoje ograniczenia czy wolisz spędzać czas tylko przed TV czy Internetem? Może warto mieć w swoim życiu więcej ambicji? Zastanów się nad tym, proszę!

Więc zacznij działać i akceptować to, że zachorowałeś, a nie być ofiarą i narzekać, że nic nie możesz. Bo możesz! Ale musisz chcieć! Rozwijać się mimo przeszkód, jakie dostarcza Ci choroba. I to każda choroba psychiczna. Wiem, że czasem jest bardzo ciężko i nic się nie chce w ciągu dnia, ale nie poddawaj się! Masz wiele możliwości. Na pewno masz wiele czasu, gdy nie możesz pracować czy się uczyć, więc wykorzystaj to dobrze! Nie marnuj czasu i nie dawaj się swoim wymówkom! 

Masz tyle możliwości w Internecie… może wykorzystaj to i zacznij działać na nim? Jakie cele Cię interesują? Co chciałbyś osiągnąć? Może lubisz rysować, coś tworzyć? Może pisać? Zastanów się nad tym, jak możesz wykorzystać swoje talenty. Może jakoś to spieniężyć? Rozwiniesz się w czymś dobrze, aby zacząć pracować? A akceptacja choroby Ci w tym pomoże. Zrozumiesz wtedy, że nie ma co narzekać, tylko trzeba działać. Nawet w swoim powolnym tempie. Bo wiem, jakie ma się tempo działania przy chorobie. Ale zawsze możesz zacząć od godzinny dziennie dla swojego rozwoju. Nie musisz od razu działać cały dzień, jak w normalnej pracy. 

Zastanów się nad tym, co jest dla Ciebie ważne w życiu poza tym, że skupiasz się tylko na sobie i na chorobie? Może warto powalczyć o coś więcej? Zmienić coś w swoim życiu? Czy wolisz narzekać i się nad sobą użalać każdego dnia? Zaczniesz walkę o siebie? Zaczniesz rozwijać swoje pasję i zainteresowania? Po coś jesteś na tej planecie! Nawet, jeśli chorujesz na depresję czy nerwicę czy schizofrenię. Warto mieć w życiu cel. Do czegoś dążyć, a nie tylko zrzędzić. Wiem, jak ciężko się działo na początku, ale lepsze zdrowie nie przyjdzie samo. Samo się nie zmieni, jeśli nie masz odpowiedniego nastawienia czy myślenia. 


Zaczniesz walkę nad sobą? Zmienisz coś w swoim życiu? Czy będziesz się rozwijał mimo przeciwności? Postaraj się działać najlepiej jak potrafisz na początku. Nawet to może być kilka minut. Potem zwiększysz jakość pracy i będziesz mieć coraz lepszy wyniki zawodowe i te zdrowotne. Wiele pracy przed Tobą, ale nie poddawaj się! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top