Czy Twoje środowisko Ci pomaga czy przeszkadza?

Czy Twoje środowisko Ci pomaga czy przeszkadza? Jakimi osobami się otaczasz?

Jak tam Twoje działania online? Ciężko, nie? Nie ma tak lekko, jak wiele osób mówi, co nie? Samo działanie online to nie tylko zyski, ale i dużo pracy nad sobą i nad tym, kim lub czym się otaczasz! 

Czy Twoje środowisko Ci pomaga? Zastanów się! 

Wiele z nas ma ciężkie środowisko i ciężko jest się rozwijać w swoich pasjach. Czasem nie ma się tego środowiska i potem samemu jest ciężko działać. Ale trzeba szukać odpowiednich ludzi, ale kto dziś chce pomóc za darmo? Kto sobie popatrzy na inną osobę i powie, że mu pomogę. Wiadomo jest, że nikt nie ma czasu, aby mentorować za darmo, ale moim zdaniem warto wspierać twórców online. Może ja nie mam dużych zasięgów (jeszcze…), ale wiem, jak ciężko jest doszukać się kogoś, kto pomoże Ci wejść na kolejny poziom. Trzeba więc dużo czytać i słuchać lepszych od siebie i samemu sobie tworzyć to środowisko. To bardzo ciężkie zadanie, ale nie jest to niewykonalne. Zastanów się nad tym, co Ty zrobisz, aby osiągnąć sukces w swojej dziedzinie? Jakie książki i kursy chcesz ogarnąć, aby budować sobie dobre otoczenie? 

Zastanów się, jak jeszcze możesz coś zmienić w swoim życiu? Co chcesz zmienić, dzięki pracy nad sobą? Może sam stań się dla siebie dobrym otoczeniem? Może bądź dla siebie wyzwaniem i bądź coraz lepszą wersją siebie! To jeszcze cięższe zadanie, ale nie każdy ma możliwości mieć mentorów. Zwłaszcza na początku, gdy nie masz pieniędzy na działanie. Jak już zarobisz pierwsze pieniądze to warto je inwestować w siebie. Może na początek książka ulubionego autora? Może jakiś prosty kurs? I oczywiście wdrażanie potem wiedzy w życie, aby nabrać mądrości i praktyki! To nie będzie łatwa droga i wiele osób w Twoim otoczeniu będzie Cię blokowała i mówiła, że się nie uda. Można brać pod uwagę opinie innych, ale nie można przestać działać tylko dlatego, że komuś się to nie podoba. Wiele osób z naszego otoczenia będzie Ci mówiła, że dążenie do celu nie ma sensu. Ale każdy powinien wspierać pomysły innych… każdy powinien robić coś, aby osiągnąć swoje marzenia. I powinniśmy ludzi wspierać, a nie ich blokować. Ale inni pod przykrywką wspierania mówią, że to czy tamto nie jest dobrym pomysłem. 

Pokaż tym osobom, że się mylą! Pokaż sobie, że sobie poradzisz. To będzie ogromne zadanie i trzeba będzie wielu działań, ale nie ma co się poddawać. Będziesz nie raz chciał się poddać… będziesz kombinował, aby przestać działać! Ale musisz być wytrwały i zrobić wszystko, by osiągnąć swoje pierwsze cele. I bądź dla siebie dobrym wsparciem. Na początku niech będzie to takie środowisko. Potem szukaj odpowiednich ludzi, którzy będą Cię wspierać! Ale wszystko po kolei. Od początku nie będziesz miał raczej kilkunastu osób, które Cię wspierają. Szukaj tego odpowiedniego otoczenia, ale niech to nie będzie tak, że jak go nie znajdziesz, to przestaniesz działać. Szukaj tego w książkach na początek i miej takie wsparcie “na odległość”. Zastanów się nad tym, aby szukać też ludzi podobnych do siebie lub lekko wyżej, aby po prostu zagadać i spróbować zbudować ciekawą relację. To trudne zadanie, ale nie ma co się przejmować tym, że otoczenie nie pomaga. Trzeba unikać złego środowiska i szukać ludzi z odpowiednim nastawieniem. 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top