Budowa liczby czytelników, jak dokładnie i po co? Ważne!

Budowa liczby czytelników. Jak zwiększyć liczbę czytelników na blogu?

Co warto wiedzieć na temat blogowania i pisania na blogu? Oto kilka porad dla każdego! Zaczynasz swoje działania na blogu? Co warto wiedzieć na początku? Jakie zasady warto znać? To na pewno ciężkie zadanie, ale trzeba budowę lojalnych czytelników!

Jak wygląda budowa liczby czytelników?

Czy łatwo jest zbudować duży ruch? Co możesz zmienić, dzięki odpowiedniej pracy? Czy warto obserwować swoich czytelników? Na pewno! Budowa ruchu to wymagający proces. To wymaga regularnej pracy i dostosowania się do oczekiwań ludzi.

Pokaż bloga swoim znajomym!

Nie wstydź się tego, że masz bloga. Warto pokazać go innym osobom, które okażą opinię na temat Twojej strony. Warto pokazać go innym, aby zobaczyli, co jest na nim fajnego a co złego. Nie muszą się znać na tematyce, ale mogą pokazać Ci błędy w pisowni  czy wyglądzie. Takie rzeczy też są ważne i warte uwagi. Dlatego staraj się pokazywać swój blog innym ludziom, zwłaszcza na początku. Zacznij promować swojego bloga. Niech wiele osób o nim wie i dziel się wiedzą!

Pokazuj treści w social media!

Warto być w mediach społecznościowych i pokazywać swoje treści. Do tego warto dodawać swoje wpisy i ciekawe przemyślenia w social mediach. To oczywiście wymaga pracy, ale myślę, że warto ją wykonać, bo każda praca z celem jest warta uwagi. Do swojego bloga warto włączyć fanpage na Facebooku czy profil na Twitterze. Udzielaj się tam jak najwięcej i buduj swoją liczbę stałych czytelników. Nie przejmuj się, że na początku masz mało ludzi. Z czasem będzie ich coraz więcej i więcej. Inwestuj czas w profile społecznościowe. To ważne w dzisiejszych czasach. Jak możesz jeszcze promować swoje wpisy? Jaki masz na to pomysł? Gdzie jeszcze chcesz być obecny?

Pisz interesująco!

Bez tego ludzie nie będą czytać bloga czy słuchać Twoich filmów. Musisz pisać z serca, ale kompetentnie, aby każdy zrozumiał, o co Ci chodzi. Nie możesz pisać głupot, byle coś napisać. Zobacz na duże blogi. Ich treści są interesujące i ciekawe. Nikt nie chce marnować czasu na głupoty. Zobacz co u Ciebie działa a co nie i rób tak, aby tych ciekawych treści było jak najwięcej. Z czasem będziesz pisać coraz lepiej i nie będzie problemu z pisaniem interesujących treści. Naprawdę warto inwestować czas w blogowanie! To na pewno się zwróci i uczysz się dzięki temu nowych rzeczy! Tego nigdy za wiele! Wartościowe treści to podstawa, więc zacznij zaspokajać potrzeby swoich czytelników! Jak przyciągniesz do siebie uwagę?

Buduj relację!

Bez relacji nie ma czytelników. Odpowiadaj na maile, na komentarze, na wiadomości prywatne. Buduj tę relację od samego początku. Nie rób niczego, co by tę relację zniszczyło. Pokaż swoją osobowość i bądź sobą. Nie warto być kimś, kim nie jesteś. Relacja w budowie liczby czytelników jest ważna. Warto mieć dużo zaufanych i wiernych czytelników. Zastanów się, jak Ty możesz zdobywać coraz to nowszą bazę ludzi, którzy czytają Twojego bloga! Poznaj dobrze swoją grupę docelową i zastanów się, co możesz im przekazać? Jakie mają potrzeb i zainteresowania? Jakie preferencje? Jakie wyzwania do pokonania?

Buduj sieć kontaktów!

Nie ma to jak kontakty w dzisiejszych czasach. Blogowanie pomoże Ci w ich zdobyciu. Możesz poznać grafika, programistę lub innego specjalistę, który może taniej Ci wykona swoją pracę, bo się znacie. Takich kontaktów jest ogromną dźwignią w Internecie. Warto poznać jak najwięcej ludzi i budować społeczność wokół siebie. Kontakty są ważne w dzisiejszych czasach, więc zacznij je wykorzystywać i promować tak swojego bloga!

Komentuj inne blogi!

Pokaż się, że jesteś na innych stronach i że pomagasz innym ludziom w ich problemach. Komentowanie jest także ważne w tym, aby zdobywać linki do Twojego bloga, które pomogą Ci w pozycjonowaniu. Warto dziś komentować i zdobywać nowe kontakty. Nie jest to trudne, ale czasochłonne, więc zabierz się do roboty teraz!

Wpisy gościnne!

To też ciekawa forma budowy liczby czytelników. Możesz pisać na innych blogach i pokazać  siebie w jak najlepszej formie. To wymaga kontaktów z ludźmi z podobnymi blogami, ale jeśli zbudujesz z nimi relację, to nie będzie to problemem.

Dodaj sygnaturkę do maila!

To prosta rzecz, a pomaga czasem. Zobacz, czy to zadziała u Ciebie?

Bądź w grupach dyskusyjnych!

Udzielanie się na forach to bardzo ciekawe doświadczenie. Nie tylko budujesz rozpoznawalność, ale i linki do Twojego bloga. Warto się udzielać na różnych stronach poświęconych tematowi Twojego bloga. Warto się tam udzielać i dzielić się swoją wiedzą na dany temat!

Uczęszczaj na seminariach i wydarzeniach i chwal się blogiem!

Pokazuj wszędzie, że masz bloga i że masz ciekawe treści. Pokazuj się na wydarzeniach i szkoleniach. W rozmowie z innymi ludźmi mów, że masz bloga i podaj adres bloga. Może nie będzie to ogromna ilość wejść, ale może taka osoba kiedyś Ci w czymś pomoże, ze względu na to, że Ty pomogłeś im?

Rozwiązuj problemy!

To podstawa w blogowaniu, żeby pomagać innym czytelnikom. Warto poznać potrzeby i problemy klienta, aby pisać odpowiednie treści na blogu. Rozwiązanie problemu to dzisiaj klucz w sprzedaż i w promocji bloga. Zastanów się nad tym, jak Ty możesz to wykorzystać!?

Poznaj dobrze temat bloga!

Poznaj temat, o którym piszesz w 200%! Nie przestawaj się uczyć i działaj każdego dnia. Buduj swój wizerunek eksperta. Buduj rozpoznawalność, a na pewno Ci się uda, będąc zaangażowanym w temacie bloga. Musisz wiedzieć dużo, aby blogować. Musisz dać z siebie dwieście procent i nigdy się nie poddawać. Trzeba naprawdę działać! Budowa liczby czytelników nie jest łatwa! Zachęcaj o interakcji. Odpowiadaj na komentarze i opinie czytelników. Proś o to, aby czytelnicy byli zaangażowani i dziel się swoimi doświadczeniami, aby chętnie Cię czytali. Jak zbudujesz lojalną grupę czytelników?

Bądź tam gdzie czytelnicy!

Wiesz, gdzie są Twoi czytelnicy? Gdzie przebywają? Są na Facebooku, YouTube czy innym serwisie? Warto być tam, gdzie oni przebywają i pokazywać tam Twoje treści. Bądź więc tam, gdzie są oni i zachęcaj ich do czytania bloga.  

Bądź unikalny!

Nie naśladuj innego blogera. BĄDŹ SOBĄ! Pisz jak umiesz i z taką wiedzą, jaką masz. Pokaż siebie i Twoją osobowość. Bądź konsekwentny! Musisz często aktualizować bloga i być na bieżąco z tematem! Nie możesz przestać blogować. W końcu to załapie i zaczniesz mieć z tego sprzedaż!

Na pewno sprawdzaj statystyki bloga. Liczbę odwiedzin odsłon, czas spędzony na stronie, liczby na mediach społecznościowych. Jak możesz poprawić liczbę odwiedzin? Jakie treści dobrze się wyświetlają i co z tym zrobisz? Zobacz, ile osób zaczyna obserwować Twoje profile czy newsletter, jeśli taki masz. Na pewno trzeba budować markę i autorytet w danym temacie. To ciężkie i wymagające zadanie, ale dasz radę! Buduj kontakty i relacje z czytelnikami.

Jak budowa liczby czytelników wpływa na Twojego bloga lub inne strony?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty promujesz swojego bloga?

Scroll to top