Aby Cię czytano! Co warto robić, aby mieć czytelników?

Aby Cię czytano na blogu, musisz wiedzieć kilka rzeczy i przede wszystkim być konsekwentnym i działać każdego dnia.

Ale nie ma tak, że wszystko przyjdzie samo w blogowaniu. Trzeba nauczyć się systematyczności i nauczyć się blogowania. Wiele nauki przed Tobą, jeśli zaczynasz, więc nie poddawaj się zbyt szybko, gdy coś nie wychodzi.

Co zrobić, aby Cię czytano na blogu?

Czy to konieczne, aby działać ciągle nad blogiem i go rozwijać! TAK! A najważniejsze jest to, aby ludzie czytali Twojego bloga!

Naucz się pisać ciekawe nagłówki.

To podstawa, aby zachęcić do czytania Twoich wpisów i do tego, aby inni Cię czytali. Naucz się pisać ciekawe nagłówki i naucz się copywritingu, a Twoje artykuły będą często czytane. Nagłówki są ważne i trzeba je umieć pisać, a żeby były dobre to musisz więcej ich pisać i testować różne metody! Proste? Wcale takie nie jest! Dobre nagłówki to konieczność! Bez tego nie zaczynaj działania na blogu.

Twórz artykuły, które łatwo się czyta.

Nie możesz dodać ogromnego tekstu bez jego formatowania. Tekst musi być ładny i przejrzysty i ma się go łatwo czytać. Musisz pisać tak, żeby czytało się przyjemnie. Tekst ma być przemyślany. Tyle i aż tyle, bo to znowu jest sztuka pisać coś interesującego! Musisz mieć naprawdę dobrze wybraną niszę, aby pisać prosto dla swoich czytelników. Skup się na tym, co Cię interesuje i nad czym się znasz na starcie. Pisz z sensem i dodawaj dużo doświadczenia, a Twoje wpisy będzie dobrze się czytać!

Pisz odpowiednio długie posty na blogu.

O długości tekstu na blogu można wiele powiedzieć, ale warto to przetestować u siebie i zobaczyć czy działa lepiej krótki, czy długi tekst. Testuj różne rzeczy na blogu, aby wszystko działało na 200%! Jakie teksty u Ciebie działają? Długie czy krótkie? Co jest ważne dla Twoich czytelników? Dbaj o jakość swoich treści. Twórz dobrze przemyślane wpisy, które przyciągają uwagę. Jak możesz zainspirować swoich czytelników do działania?

Pisz o tym co Cię jara.

Pisanie na tematy, które Cię nie interesują, jest do dupy po prostu, bo z motywacją będzie ciężko. Pisz tylko o tym co Cię jara i o czym masz jakąkolwiek wiedzę. To nie jest trudne znaleźć temat do pisania, bo każdy ma jakieś zainteresowania. Wystarczy pomyśleć i działać. Do dzieła więc! Pasja jest ważna i trzeba ją pielęgnować i nie poddawać się!

Dodawaj obrazki, aby coś wytłumaczyć.

Gdy nie wiesz, jak coś wytłumaczyć to często warto to narysować czy pokazać wykres. Dzisiaj czytelnicy lubią zdjęcia i obrazki, więc warto ich używać jeśli jest taka potrzeba. Ja rzadko to stosuję, ale zobacz, jak działa to u Ciebie? Co zrobisz, aby Cię czytano?

Buduj społeczność.

To bardzo ważne w blogowaniu, żeby budować wokół siebie społeczność i ludzi podobnych do siebie. Tacy czytelnicy, czyli zainteresowani tematem Twojego bloga będą na niego wracać z ciekawości i żeby nauczyć się czegoś nowego i przeczytać coś interesującego. Warto pisać ciekawe teksty i je publikować i budować wokół siebie odpowiednich czytelników. Budowanie społeczności wokół jakiegoś tematu jest ważnym elementem blogowania. Dziękuj za każdy feedback od swoich czytelników. Zachęcaj do tego, aby ludzie pisali komentarze i dzielili się swoimi przemyśleniami.

Zachęcaj do konwersacji na blogu.

Zachęcaj do rozmów na forum i pisz tak, aby tę dyskusję rozpoczynać. Zadawaj pytania i dawaj odpowiedzi, a czytelnicy będą wracać i czytać co tam ciekawego piszą inni ludzie. To jest ważne i warto skupić się na dobrym otoczeniu Twojego bloga. Promuj bloga i rób wszystko, by ludzie się udzielali. Jak możesz dotrzeć do swoich czytelników? Jak możesz zachęcić do odwiedzania Twojego bloga?

Co jeszcze robisz, aby Cię czytano i szanowano w blogosferze? Co zrobisz, aby działać skutecznie na blogu? Jak bardzo jesteś konsekwentny, aby osiągnąć sukcesy na blogu?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty rozwijasz swojego bloga?

Scroll to top