Brak wiedzy, dlaczego trzeba się najpierw poduczyć?

Czy Ty też zmagasz się z brakiem wiedzy? Dlaczego zaczynamy od działania, zamiast najpierw opracować sobie plan?

Plan jest bardzo ważny w działaniu! Więc zabierz się za to, zanim zaczniesz działać byle jak! Masz ustalone, co masz robić codziennie, aby mu osiągnąć sukces? 

Brak wiedzy to zawsze problem? 

Brak wiedzy to częsty problem na początku budowania jakiegoś projektu. Często zaczynamy coś robić i mamy małą wiedzę… Dlaczego tak jest, że nie zdobywamy najpierw umiejętności, a dopiero potem budujemy jakiś e-biznes czy coś innego? Co powoduje, że nie przygotowujemy się do prowadzenia działalności? Ja jestem na tym etapie… A Ty?

Chcę najpierw trochę się podleczyć i dopiero potem zacząć jakieś większe działanie w Internecie. Nie ma z tym lekko, więc muszę się nauczyć naprawdę wielu rzeczy, aby osiągnąć w przyszłości sukces. A to nie jest takie proste. Bo e-biznes wymaga naprawdę wielu trudnych umiejętności… Trzeba nauczyć się blogować, pisać, mówić, copywritingu, email marketingu, samego marketingu, promocji, reklamy, przebywania w mediach społecznościowych i tak dalej… Jest tego sporo, a ja wymieniłem tylko kilka rzeczy…

Trzeba się naprawdę postarać, aby mieć sukcesy. Oczywiście możesz do tych rzeczy mieć pracowników, ale czy na początku jest Cię na to stać? No właśnie! Wiele rzeczy można robić samemu i musisz poświęcić na to czas. Albo to, albo to! Niestety nie ma lekko. Musisz się postarać.

Brak wiedzy to częsty problem. Samo zajaranie tematem nie wystarczy według mnie. Bo ebiznes wymaga pracy nad sobą i nad swoją wiedzą. A jak chcesz być dobry w danym temacie i działać w Internecie, to musisz się wiele nauczyć. Jest to ciężkie, ale wiesz…

Daj sobie czas na zdobycie umiejętności i doświadczenia. Nie ma tak, że ogarniesz wszystko w jeden dzień czy kilka tygodni według mnie. Nie ma tak, że wszystko przyjdzie CI łatwo. Jeden zrobi coś szybko, a Ty będziesz się z tym męczył. Każdy jest inny i ma inne zdolności. Nie możesz się porównywać do innych. Jesteś sobą i bądź sobą!

A Ty też borykasz się z brakiem wiedzy? Co jest dla Ciebie największym problemem w tej chwili?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakiej wiedzy Ci brakuje?

Scroll to top