Blogowa porażka, czyli co robić, gdy nikt Cię nie czyta…

Blogowanie może wydawać się proste, jednak blogowa porażka dotyka prawie każdego, bo nie działa, nie ma czasu lub się jej nie chce.

Jak Ty możesz osiągnąć sukces w blogowaniu? Co możesz osiągnąć, aby mieć wyniki sprzedażowe na blogu? Co chcesz zmienić w życiu swoich potencjalnych klientów? Masz coś do przekazania swojej niszy?

Czym jest blogowa porażka?

Takim przykładem jest brak konsekwencji. Nie można publikować wpisów rzadko. trzeba to robić z odpowiednim harmonogramem. Nie można w jednym miesiącu napisać 20 artykułów a w drugim ani jednego. Trzeba to robić konsekwentnie. Rozumiem, że czasem nie będziesz miał co napisać, bo nie miałeś czasu, czy nie miałeś pomysłu, ale nie powinno się to zdarzać często. Konsekwencja jest kluczem w blogowaniu. Jak Ty chcesz zostać konsekwentną osobą? Co chcesz przez to osiągnąć w blogowaniu?

Kolejnym przykładem jest brak zainteresowania tematem o którym się pisze. Jeżeli dany temat Cię nie interesuje to nie pisz wcale. Szkoda zachodu i włożonej pracy. Pisz najlepiej na temat, który Cię interesuje. Wtedy nie będzie kłopotu z motywacją czy brakiem pomysłów na wpisy. Wszystko przyjdzie wtedy z dużą łatwością, w końcu pisanie i ulubionym temacie powinno sprawiać przyjemność. Pisz więc tylko na temat o którym coś wiesz i będziesz wiedział, że Ci się nie znudzi w ciągu miesiąca. Najlepiej wybrać temat, który interesuje Cię już dłuższy czas i masz wiedzę na jego temat. Jak do tego dodasz jeszcze pasję, to będzie bomba! Pasja w blogowaniu bardzo pomaga i nie można zapominać o jej znalezieniu. Znajdź coś, co Cię interesuje i zacznij się w tym skutecznie rozwijać!

Następnym przykładem blogowej porażki jest brak motywacji do pisania. Czasem niestety trzeba się zmusić aby coś napisać. Nie można spoczywać na laurach po kilku dobrych wpisach. Trzeba z każdym wpisem rozwijać się coraz bardziej. Nie można po kilku wpisach po prostu się poddać, gdy coś nie wychodzi. Trzeba się zmotywować do dalszego pisania bez względu na przeciwności. Trzeba coś działać…. Musisz się motywować i napędzać do działania. Bez tego nie będzie efektów. Trzeba się postarać i działać w swojej ulubionej dziedzinie!

Jak nie ma zainteresowania to znaczy, że musisz działać więcej i dawać z siebie jeszcze i jeszcze i jeszcze…To też zależy od niszy i tego jaka ona jest duża, ale praktycznie każdy temat ma swoich zwolenników. Możesz także poszerzać swoją wiedzę i dzięki temu zwiększyć temat swojego blogowania.

To tyle przykładów porażek blogerów. Może i Ty taką porażkę miałeś? Czego się nauczyłeś? Napisz to w komentarzu i podziel się opinią na ten temat. Czym dla Ciebie jest blogowa porażka?

1 Comment

  1. Tomasz Chrobak28 października 2015

    Jakie Ty błędy popełniasz? 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top