Blogowa porażka, czyli co robić, gdy nikt Cię nie czyta…

Blogowanie może wydawać się proste, jednak blogowa porażka dotyka prawie każdego, bo nie działa, nie ma czasu lub się jej nie chce.

Jak Ty możesz osiągnąć sukces w blogowaniu? Co możesz osiągnąć, aby mieć wyniki sprzedażowe na blogu? Co chcesz zmienić w życiu swoich potencjalnych klientów? Masz coś do przekazania swojej niszy? Co robisz źle, że nie masz wyników? Na pewno nie ma co się poddawać! Trzeba wszystko zrobić, aby osiągnąć swoje cele! Co zrobić, abyś stał się dobrym blogerem? Czego unikasz? Jak zyskać, więcej czytelników i przy tym zdobyć motywację do działania?

Czym jest blogowa porażka?

Takim przykładem jest brak konsekwencji. Nie można publikować wpisów rzadko. Trzeba to robić z odpowiednim harmonogramem. Nie można w jednym miesiącu napisać 20 artykułów a w drugim ani jednego. Trzeba to robić konsekwentnie. Rozumiem, że czasem nie będziesz miał co napisać, bo nie miałeś czasu, czy nie miałeś pomysłu, ale nie powinno się to zdarzać często. Konsekwencja jest kluczem w blogowaniu. Jak Ty chcesz zostać konsekwentną osobą? Co chcesz przez to osiągnąć w blogowaniu?

Kolejnym przykładem jest brak zainteresowania tematem, o którym się pisze. Jeżeli dany temat Cię nie interesuje, to nie pisz wcale. Szkoda zachodu i włożonej pracy. Pisz najlepiej na temat, który Cię interesuje. Wtedy nie będzie kłopotu z motywacją czy brakiem pomysłów na wpisy. Wszystko przyjdzie wtedy z dużą łatwością, w końcu pisanie i ulubionym temacie powinno sprawiać przyjemność. Pisz więc tylko na temat, o którym coś wiesz i będziesz wiedział, że Ci się nie znudzi w ciągu miesiąca. Najlepiej wybrać temat, który interesuje Cię już dłuższy czas i masz wiedzę na jego temat. Jak do tego dodasz jeszcze pasję, to będzie bomba! Pasja w blogowaniu bardzo pomaga i nie można zapominać o jej znalezieniu. Znajdź coś, co Cię interesuje i zacznij się w tym skutecznie rozwijać!

Następnym przykładem blogowej porażki jest brak motywacji do pisania. Czasem niestety trzeba się zmusić, aby coś napisać. Nie można spoczywać na laurach po kilku dobrych wpisach. Trzeba z każdym wpisem rozwijać się coraz bardziej. Nie można po kilku wpisach po prostu się poddać, gdy coś nie wychodzi. Trzeba się zmotywować do dalszego pisania bez względu na przeciwności. Trzeba coś działać…. Musisz się motywować i napędzać do działania. Bez tego nie będzie efektów. Trzeba się postarać i działać w swojej ulubionej dziedzinie!

Jak nie ma zainteresowania, to znaczy, że musisz działać więcej i dawać z siebie jeszcze i jeszcze i jeszcze…To też zależy od niszy i tego, jaka ona jest duża, ale praktycznie każdy temat ma swoich zwolenników. Możesz także poszerzać swoją wiedzę i dzięki temu zwiększyć temat swojego blogowania.

Warto mieć cel blogowania, bo wielu blogerów tego nie ma. Na ustalanie celów jest wiele sposobów, więc wybierz na przykład metodę SMART. Nie pisz o wszystkim, tylko skup się na jakiejś niszy. Pisz o tym, co Cię interesuje i co interesuje potencjalnych czytelników. Jakie obecne treści są chętnie czytane? Skup się właśnie na tych tematach! Zobacz, co robi konkurencja i co ludzie komentują najchętniej u nich. Zdobądź informację o niszy i skup się na tym, co daje Ci najlepsze efekty. Dlatego warto mieć cel, aby sprawdzać, co i komu chcesz przekazać! Jak chcesz się wykazać ponad innych blogerów? Brak celu, to jeden z błędów początkujących blogerów. Zrób wszystko, aby Twoje treści były proste! Co przyciągnie uwagę Twoich czytelników?

Brak promocji to też błąd. Szukaj innych blogerów, gdzie możesz komentować ich wpisy. Zobacz nie tylko konkurencję, ale i inne blogi. Bierz przykład z dobrych blogerów. To, że masz bloga, nic nie znaczy. Musisz go wypromować online. Wykorzystaj social media. Może jakiś newsletter? Może prosta reklama, jeśli masz budżet. Masz wiele możliwości na pokazanie swojego bloga. Publikuj na portalach społecznościowych swoje psy. Zobacz, jaki jest odbiór. Wejdź w grupy i pomagaj tam innym osobom. Buduj markę także w social media. Buduj relację z ludźmi! Zachęcaj do wchodzenia na blog, jeśli tam jest rozwiązanie. Bądź pomocny i zrób wszystko, by pomóc swoim odbiorcom. Blogowanie wymaga dużo pracowitości i wytrwałości, więc czeka Cię wiele pracy! Nie popełniaj błędu, że nie masz celu i planu. Że nie promujesz bloga!

To tyle przykładów porażek blogerów. Może i Ty taką porażkę miałeś? Czego się nauczyłeś? Napisz to w komentarzu i podziel się opinią na ten temat. Czym dla Ciebie jest blogowa porażka?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Tomasz Chrobak
8 lat temu

Jakie Ty błędy popełniasz? 🙂

Scroll to top