Co Cię powstrzymuje przed działaniem? Na pewno jedna rzecz!

Co Cię powstrzymuje przed działaniem? Co sprawia, że uczysz się, a nie ma efektów? Dlaczego tak się dzieje?

Odpowiedź jest tylko jedna, bo NIE DZIAŁASZ! To tyle. Bez działania nie ma efektów i rezultatów. A jak nie masz efektów i rezultatów to nie masz motywacji do dalszego działania. Naprawdę każda osoba sukcesu działa i nie ma wyjątków, bo to podstawa. Działając zdobywasz doświadczenie, które prowadzi Cię do dalszych sukcesów. I tak się to napędza.

Co więc robić, aby działać? Co Cię powstrzymuje przed działaniem?

Po pierwsze, musisz zacząć od celów, od ich wyznaczenia! To podstawa, aby wiedzieć czego chcesz i dokąd zmierzasz. Bez tego będziesz działał po omacku i nigdy nie osiągniesz określonych przez Ciebie rezultatów. Warto wyznaczać sobie cele i dążyć codziennie od nich i nie poddawać się za szybko. Musisz po prostu zabrać się za siebie i robić! To tyle i aż tyle, bo czasem na pewne będzie ciężko. Wyznaczenie celu to pikuś. Gorzej z jego realizacją! Musisz się postarać, aby każdego dnia mieć rozwój i jakieś efekty. Nie będzie lekko, ale dasz radę, jeśli chcesz! Co Cię powstrzymuje przed dobry działaniem?

Po drugie, PLANUJ! Planuj sobie każdy dzień. Co masz zrobić i kiedy zrobić. Planowanie da Ci kierunek działania. Pozwoli na zdobywanie coraz to nowszych szczytów Twojej kariery. Bez tego nie będziesz miał rezultatów i nie będziesz działać. Planowanie jest bardzo ważne i nie możesz o tym zapominać, bo będzie Ci bardzo ciężko bez planu i tego co masz robić każdego dnia, tygodnia czy miesiąca. Plan pomaga Ci usystematyzować to, co robisz i pokazuje, jakie masz kolejne etapy do pokonania. Ustal też priorytety swojego działania… Co jest dla Ciebie ważne?

Po trzecie, MOTYWUJ się. Musisz wiedzieć dlaczego robisz to co robisz. Dlaczego chcesz mieć dane efekty. Bez motywacji i tego dlaczego ciężko Ci będzie cokolwiek zrobić, a co dopiero działać systematycznie każdego dnia. Znajdź w sobie wewnętrzną motywację i do boju! Czy to takie trudne zacząć być konsekwentnym? Według mnie tak, ale można się tego nauczyć! Motywacja w działaniu jest bardzo ważna. Bez niej nie masz efektów, ale czasem trzeba działać mimo braku motywacji. Nie zawsze będzie się chciało, ale o to chodzi, aby to przetrwać i być systematycznym.

Po czwarte i najważniejsze, to DZIAŁAJ, bo masz już narzędzia! Masz plan, cel i motywację i wiesz dokąd zmierzasz! Nie ma nic teraz na przeszkodzie, aby zacząć działać! Więc pozostaje Ci tylko jedno, aby korzystać z tych narzędzi i w końcu mieć efekty. Każdy dzień może Ci przynieść nowe możliwości. Możesz osiągnąć wiele! Nie poddawaj się! DO DZIEŁA!

Co Cię powstrzymuje przed działaniem? Co powoduje, że nie działasz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top