Co Cię powstrzymuje przed działaniem? Na pewno jedna rzecz!

Co Cię powstrzymuje przed działaniem? Co sprawia, że uczysz się, a nie ma efektów? Dlaczego tak się dzieje?

Odpowiedź jest tylko jedna, bo NIE DZIAŁASZ! To tyle. Bez działania nie ma efektów i rezultatów. A jak nie masz efektów i rezultatów, to nie masz motywacji do dalszego działania. Naprawdę każda osoba sukcesu działa i nie ma wyjątków, bo to podstawa. Działając, zdobywasz doświadczenie, które prowadzi Cię do dalszych sukcesów. I tak się to napędza! Jak Ty ogarniasz swoje cele? Ile masz w sobie motywacji do działania? Co sprawia, że raz działasz, a za drugim razem nie? Jak Ty zmienisz swoje życie? Na pewno musisz pokonać swoje problemy.

Co więc robić, aby działać? Co Cię powstrzymuje przed działaniem?

Po pierwsze, musisz zacząć od celów, od ich wyznaczenia! To podstawa, aby wiedzieć, czego chcesz i dokąd zmierzasz. Bez tego będziesz działał po omacku i nigdy nie osiągniesz określonych przez Ciebie rezultatów. Warto wyznaczać sobie cele i dążyć codziennie od nich i nie poddawać się za szybko. Musisz po prostu zabrać się za siebie i robić! To tyle i aż tyle, bo czasem na pewne będzie ciężko. Wyznaczenie celu to pikuś. Gorzej z jego realizacją! Musisz się postarać, aby każdego dnia mieć rozwój i jakieś efekty. Nie będzie lekko, ale dasz radę, jeśli chcesz! Co Cię powstrzymuje przed dobry działaniem? Wiesz, do czego zmierzasz? Masz określoną wizję tego, co chcesz osiągnąć?

Po drugie, PLANUJ! Planuj sobie każdy dzień. Co masz zrobić i kiedy zrobić. Planowanie da Ci kierunek działania. Pozwoli na zdobywanie coraz to nowszych szczytów Twojej kariery. Bez tego nie będziesz miał rezultatów i nie będziesz działać. Planowanie jest bardzo ważne i nie możesz o tym zapominać, bo będzie Ci bardzo ciężko bez planu i tego co masz robić każdego dnia, tygodnia czy miesiąca. Plan pomaga Ci usystematyzować to, co robisz i pokazuje, jakie masz kolejne etapy do pokonania. Ustal też priorytety swojego działania… Co jest dla Ciebie ważne?

Po trzecie, MOTYWUJ się. Musisz wiedzieć, dlaczego robisz to co robisz. Dlaczego chcesz mieć dane efekty. Bez motywacji i tego dlaczego ciężko Ci będzie cokolwiek zrobić, a co dopiero działać systematycznie każdego dnia. Znajdź w sobie wewnętrzną motywację i do boju! Czy to takie trudne zacząć być konsekwentnym? Według mnie tak, ale można się tego nauczyć! Motywacja w działaniu jest bardzo ważna. Bez niej nie masz efektów, ale czasem trzeba działać mimo braku motywacji. Nie zawsze będzie się chciało, ale o to chodzi, aby to przetrwać i być systematycznym. Pokonaj swoje lęki i przeciwności losu. Nie bój się tego, że sobie nie poradzisz. Pracuj nad sobą, aby tak nie myśleć. Na sukces musisz sobie zasłużyć! Akceptuj swoje emocje i pracuj nad nimi, abyś się rozwijał! Będzie Ci nieraz ciężko, ale sobie poradzisz!

Po czwarte i najważniejsze, to DZIAŁAJ, bo masz już narzędzia! Masz plan, cel i motywację i wiesz, dokąd zmierzasz! Nie ma nic teraz na przeszkodzie, aby zacząć działać! Więc pozostaje Ci tylko jedno, aby korzystać z tych narzędzi i w końcu mieć efekty. Każdy dzień może Ci przynieść nowe możliwości. Możesz osiągnąć wiele! Nie poddawaj się! DO DZIEŁA! Podziel cel na małe kroki, aby działało Ci się lepiej. Nie będziesz przez to przytłoczony i przygnębiony, że masz za dużo do zrobienia. Ustal, jak nagradzasz się za każdy kamień milowy swojego celu. Utrzymuj motywację! Zobacz, jak inni działają w niszy… zobacz, jak sobie radzą w danej branży i jak Ty możesz wdrożyć coś lepszego i bardziej konkurencyjnego.

Co Cię powstrzymuje przed działaniem? Co powoduje, że nie działasz?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top