Zysk z afiliacji… Co warto wiedzieć na początku działania?

Jaki Ty masz zysk z afiliacji? Co warto wiedzieć na początku? Ostatnio się tym interesuje i mam parę przemyśleń…

Działanie w programach partnerskich jest ciekawa formą zarabiania w Internecie. Czy Ty się też tym interesujesz? Co warto wiedzieć na początku? Czy jest to trudne? Na pewno wymaga dużo pracy i zaangażowania! 

Jak mieć zysk z afiliacji? 

Zastanawiałeś się, jak możesz zarabiać na programach partnerskich? 

Wybierz dobrze produkt.

Dobry zysk z afiliacji jest tylko wtedy, gdy masz odpowiedni produkt. Nie ma lekko, aby go znaleźć więc musisz się postarać, aby wybrać ten idealny produkt. A to już sztuka, bo jest tego trochę. Zależy też z czym czujesz się OK. Czy masz jakieś pojęcie o danej niszy czy zlecisz tworzenie treści innym. Wszystko zależy do Ciebie i Twoich możliwości czasowych i finansowych. Dobry produkt to podstawa. Musisz go wybrać dobrze i nie poddawać się za szybko. Jest wiele rzeczy do promocji, więc wybierz ten idealny dla Ciebie. To klucz, aby za szybko się nie poddać. Tylko działać, aż do pierwszych efektów w postaci pierwszych leadów czy zakupów z Twojego linku partnerskiego.

Warto mieć wiele źródeł dochodu.

Nie warto działać na jeden front. Musisz wybrać różne tematy, aby ciągle się uczyć i rozwijać nowe nisze. To wymaga trochę inwestycji, bo trzeba kupić domenę czy hosting, aby ogarnąć swoje pierwsze strony niszowe czy pierwsze listy adresowe. A to wymaga inwestycji. Wymaga działania! Więc musisz się postarać, aby wszystko po kolei działało. Warto uczyć się działania w nowych niszach. W takich, gdzie są możliwości. Gdzie możesz się wykazać. Warto mieć wiele źródeł dochodu, bo może się okazać, że nie każda strona wypali. Że nie każdy fanpage będzie duży i ciekawy dla użytkowników. Że nie każda lista adresowa będzie dochodowa! Musisz się z tym liczyć. Musisz zrozumieć, że nie wszystko wypali. Dlatego wiele źródeł dochodu jest ważne…

Pokaż wartość produktu.

To także jest ważne! Aby pokazać, że to, co promujesz jest ważne i wartościowe. Nie promuj byle czego. Nie wciskaj produktu! Sama osoba ma zobaczyć wartość oferty, a nie że Ty obiecujesz, a potem nie ma żadnych efektów. Musisz pokazać, że dany produkt jest dobry, że rozwiąże problem szybko i skutecznie. Pokaż, że produkt jest dobry i że ma on wiele możliwości. Wszystko też zależy co promujesz. Czy to jakieś fizyczny produkt czy coś elektronicznego. Ale zawsze musisz pokazać, że dany produkt pomoże w życiu danej osoby.

Ciągle ulepszaj strony i listę adresową.

Ulepszaj. Zmieniaj. Testuj. Działaj! nie ma tak, że coś od razu działa. Nie ma tak, że zawsze będzie lekko. Bo czasem trzeba będzie się trzeba wykazać kreatywnością. Jak Ty możesz się wykazać? Co możesz zrobić lepiej i szybciej? Co możesz ulepszyć w ofercie? Czym możesz się wyróżnić? Zastanów się nad tym dobrze i pokaż, że warto kupić daną rzecz!

Zacznij od czegoś prostego.

Nie twórz od razu dużego portalu i nie wkładaj w afiliację ogromu pieniędzy. Trzeba zacząć od małych mini stron i mikro nisz. Od budowy małych list i małych profili, aby zobaczyć, co działa, a co nie. Żeby wyrobić sobie na początku doświadczenie i sprawdzać, jakie rzeczy działają. Jak Ty się wykażesz w danej niszy? Zrób coś małego i promuj i działaj! Ale każdy dzień może przybliżyć się do kolejnego sukcesu. Nie ma co zaczynać z czymś dużym według mnie. Co o tym Ty sądzisz?

Jak tam Twój zysk z afiliacji? Działasz tak, aby zdobyć jak najwięcej doświadczenia?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!

1 Comment

  1. Marketer Internetowy18 czerwca 2019

    Jakie Ty masz przemyślenia?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top