Ważna jest konwersja w afiliacji!

Ważna jest konwersja w afiliacji!  Co warto jeszcze wiedzieć?

Twoje działania w afiliacji, mogą szybko się rozwinąć, jeśli pracujesz nad konwersją. To konwersja dostarcza Ci zyski! Im lepsza masz konwersję, tym lepiej dla Twojego portfela i dla danego reklamodawcy! Marketing afiliacyjny to potężna wiedza do ogarnięcia. Jak Ty zwiększysz zasięgi? Jakie sukces chcesz osiągnąć w kampaniach online? Wielu blogerów czy influencerów, promuje różne rzeczy, by zdobyć z tego prowizje. To popularny sposób na zarabianie w Internecie. Jak zamienisz odwiedzającego bloga w klienta? 

Ważna jest konwersja w afiliacji! 

Jaką akcję podejmuje Twój klient? Co kupuje? Jaką usługę czy produkt? Jak możesz przyciągnąć uwagę swoich odbiorów? Jak zachęcisz ich do działań? Jak będziesz pracował nad konwersją? Co możesz wykorzystać? Jakie masz blogi? Profile społecznościowe? Jaki newsletter? Jakie strony internetowe pomogą Ci w promowaniu produktów afiliacyjnych? Analiza danych czy tego, jak klient się zachowuje, to podstawa. Warto znać zwrot z inwestycji! Jakie atrakcyjne oferty możesz ogarnąć? Na pewno, musisz być na bieżąco z tym, co robisz online. Warto poznawać trendy i to, jak działa dana nisza. Na pewno trzeba budować zaufanie i wiarygodność na swoich stronach.

Na pewno najważniejszą konwersją jest sprzedaż po wejściu na ofertę. Może to być zakup produktu, rejestracja do newslettera, pobranie e-booka lub inne działanie. Możliwości jest wiele, więc trzeba je wykorzystać! 

Jakie są rodzaje konwersji, o których warto wiedzieć? 

Co warto śledzić i na czym się skupić? Oto kilka rodzajów konwersji, które TRZEBA znać! 

 • Sprzedaż: chodzi o to, aby klient kupił to, co promujesz! 
 • Lead: osoba zostawia kontakt do siebie, w zamian za jakiś ciekawy bonus i zachętę. 
 • Kliknięcie: czyli klient kliknął, ale nic potem nie zrobił. 
 • Wyświetlenie: osoba zobaczyła link, ale nic nie zrobiła i nic nie kliknęła. 

Jak optymalizować konwersję w afiliacji?

Co robić, aby konwersja była lepsza? Zastanów się, co Ty śledzisz w swoich afiliacyjnych działaniach? 

 • Używaj trafnych słów kluczowych: dobra optymalizacja strony, by była wysoko na danych słowach kluczowych jest ważnym elementem, by mieć więcej konwersji. 
 • Segmentacja. Nie możesz promować wszystkiego i wszystkim. Znajdź odpowiednie programy, które pasują do Twoich odbiorców. Jakie potrzeby i preferencje mają? 
 • Śledź swoje wyniki i dokonuj korekt: trzeba ciągle sprawdzać, jakie ma się wyświetlenia i jak je możesz przekonwertować na sprzedaż. 
 • Stwórz wysokiej jakości treści: bez dużej wartości, nie masz możliwości się wybić w Internecie. Warto dostarczać to, co najlepsze dla klienta. 
 • Umieść linki afiliacyjne w strategicznych miejscach: warto testować, gdzie umieścić linki afiliacyjne czy banery. Nad tym trzeba dużo pracować, by linki były widoczne. Optymalizuj strony docelowe. Dobry wygląd, czy odpowiednie wezwanie do akcji to klucz w konwersji! Strona ma pokazać rekomendacje i opinie, które zachęcą innych do zakupów. 
 • Optymalizuj swoje działania. Każdy chce zarabiać jak najwięcej. Na pewno trzeba robić wszystko, by mieć dobrą konwersję i żeby reklamodawca był zadowolony. 
 • Jakie są potrzeby niszy? Jak możesz reagować na trendy? Jak planujesz swoje działania internetowe? Jakie są oczekiwania odbiorców? 

Do mierzenia efektywności konwersji używa takich wskaźników! 

 • CTR (Click-Through Rate) – pokazuje, jaki procent osób, które zobaczyły baner czy reklamę, kliknęło link afiliacyjny. 
 • CR (Conversion Rate) – jaką akcje podjął klient? Jaki procent? 
 • CPA (Cost Per Action) – Ile kosztuje jedna konwersja? 
 • EPC (Earnings Per Click) – Ile zarabiasz na jednym kliknięciu? 

Konwersja jest kluczem w całym marketingu afiliacyjnym. Będziesz miał dzięki temu lepsze zarobki. Na pewno trzeba budować zaufanie i wiarygodność. Skuteczne kampania online tez powinny być na ważnym miejscu w Twoich działaniach promocyjnych. Skup się na dawaniu wartości i optymalizacji oraz testowaniu. Jak ważna dla Ciebie jest konwersja w afiliacji?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top